Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Pątnowie.

26 października 2023 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej , którą poprowadzili uczniowie z klasy siódmej.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Oprócz zaproszonych rodziców, uczniów klasy pierwszej, swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Pątnów - Pan Jacek Olczyk oraz przedstawicielka Rady Rodziców. Obecni byli także uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje umiejętności. Uczniowie pokazali, że pięknie recytują wiersze, śpiewają piosenki, ale też znają zasady zachowania w szkole i mają dużą wiedzę o Polsce.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste nałożenie biretów i odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po wypowiedzeniu tych ważnych słów Pani Dyrektor Dorota Hanas dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.