Dnia 07 grudnia 2023 roku w ZSS w Pątnowie został rozegrany turniej badmintona.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkoły i rozgrywał się on etapowo.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W Gminnym  Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością. Wykonali piękne, bardzo pomysłowe kartki. Zastosowali różnorakie techniki plastyczno-techniczne.

W ogromnej ilości przesłanych prac komisja wyłoniła laureatkę II miejsca - uczennicę klasy V Wiktorię Owczarek

Gratulujemy !

Sukcesy w konkursach plastycznych w I półroczu roku szkolnego 2023/2024

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie brali udział w proponowanych konkursach plastycznych. Konkursy te  organizowane były na różnym szczeblu i przez instytucje zewnętrzne. Aktywność i efekty pracy uczniów została nagrodzona wysokimi lokatami.

1. W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.: „Jesień w moim parku krajobrazowym” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego-Oddział Sieradzkich Parków Krajobrazowych uczennica Nina Gońda z klasy IV zdobyła I miejsce, wyróżnienia zdobyły uczennice Maja Szpikowska z klasy V oraz Antonina Smela z klasy VI.

autor: Nina Gońda

autor: Antonina Smela                  autor: Maja Szpikowska

2. W I Mikołajkowym Powiatowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez firmę „Ania Holding” z Wielunia uczennica Nina Gońda z klasy IV zdobyła I miejsce,  Antonina Smela z klasy VI wyróżnienie.

autor: Nina Gońda               autor: Antonina Smela

3. W Pożarniczym Konkursie Plastycznym do etapu powiatowego zakwalifikowały się prace uczennic: Niny Gońda z klasy IV, Ewy Ciężkiej i Weroniki Dydyna z klasy VII.

autor: Ewa Ciężka

autor: Nina Gońda                 autor: Weronika Dydyna

4. W XXV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.: „Polska i jej malownicze miejsca” w kategorii klas IV-VI uczennica Zuzanna Sztuka z klasy IV zajęła I miejsce, III miejsce zajęły: Maria Nowacka z klasy IV, Zuzanna Błach i Maja Szpikowska z klasy V. W kategorii klas VII-VIII prace Ewy Ciężkiej i Patryka Gońdy z klasy VII zajęły II miejsce a praca Weroniki Dydyna III miejsce.

autor: Zuzanna Sztuka

autor: Maja Szpikowska      autor: Zuzanna Błach

autor: Maria Nowacka

GRATULUJEMY LAUREATOM !

Dyplom Amelia MDKW dniu 18 stycznia 2023r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, pt. „O czym mówią, o czym szumią drzewa...” organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.
Uczniowie naszej szkoły  brali w nim udział i prace ich zostały zauważone i docenione. Na konkurs napłynęło 78 prac uczniów z terenu województwa łódzkiego. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas VII-VIII praca Amelii Marchewki zajęła I miejsce. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała praca Patryka Gońdy.

GRATULUJEMY LAUREATOM  !

Nagrodzone prace

Amelia Marchewka                            Patryk Gońda

XIX GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

10 i 11 października 2023r. na przyszkolnym boisku do piłki ręcznej na terenie ZSS w Pątnowie. spotkali się uczniowie klas młodszych i strszych szkół podstawowych
zarówno chłopcy, jak i dziewczęta - aby rywalizować w XIX Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej.
Na zawodach stawiły się drużyny chłopców i dziewcząt ze Szkół Podstawowych w :

• Dzietrznikach,
  • Załęczu Małym,
  • Pątnowie

Zwycięzcy turnieju reprezentowali naszą gminę na Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym w ramach Igrzysk Dzieci  oraz Igrzysk Młodziezy szkolnej SZS.

Fotorelacja:

Sukcesy Szachowe 2022.

W grudniu najlepsi szachiści naszej szkoły w składzie: WERONIKA PIOTROWSKA, KACPER MOSIALA, FILIP LEŚNIK, KONRAD LACH przystąpili do rywalizacji w drużynowych szachach. Zawody powiatowe odbyły się w PMDKiS w Wieluniu. Tam nasi zawodnicy po wspaniałej walce zdobyli II miejsce.

Półfinały wojewódzkie odbyły się również w Wieluniu. Nasza drużyna znów dzielnie walczyła z zawodnikami z Sędziejowic, Wróblewa, Klonowej, Okupu i Wielunia. Cztery zwycięskie rundy zapewniły  II miejsce w rejonie sieradzkim premiowane awansem na zawody wojewódzkie.

Finał Wojewódzki odbył się 16 grudnia w Zgierzu. Zawody te zgromadziły najlepszych szachistów z Radomska, Łowicza, Zgierza, Wielunia, Chechła , Bełchatowa i Szydłowa. Po bardzo ambitnej walce nasz zespół uplasował się na siódmym miejscu w województwie łódzkim.

Gratulujemy!!!

Zdjęcia:

Ostatnie miesiące obfitowały wieloma sukcesami plastycznymi naszych uczniów. Prace ich zostały zauważone i docenione.W konkursie plastycznym ph.: „Flaga Polski w moim otoczeniu” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu uczennica Weronika Dydyna z klasy VI zajęła II miejsce, a Maja Szpikowska z klasy IV - III miejsce.

autor:  Weronika Dydyna

autor: Maja Szpikowska

W XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.: „ Rodzina daje mi miłość i siłę -to mnie wspiera i rozwija” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie nagrodzone zostały dwie uczennice z klasy VIII - Amelia Faińska i Amelia Marchewka.

autor: Amelia Faińska         autor: Amelia Marchewka

Wszystkim laureatom  serdecznie gratulujemy.

W listopadzie 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie  Gminnego Konkursu Plastycznego ph.: Wszystko się mieni w barwach jesieniorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pątnowie. Wśród nadesłanych prac, których było ponad 80 wyłoniono laureatów. Wysokie lokaty zdobyli uczniowie naszej szkoły: