Ostatnie miesiące obfitowały wieloma sukcesami plastycznymi naszych uczniów. Prace ich zostały zauważone i docenione.W konkursie plastycznym ph.: „Flaga Polski w moim otoczeniu” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu uczennica Weronika Dydyna z klasy VI zajęła II miejsce, a Maja Szpikowska z klasy IV - III miejsce. 

        autor:  Weronika Dydyna 

autor: Maja Szpikowska  

 W XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.: „ Rodzina daje mi miłość i siłę -to mnie wspiera i rozwija” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie nagrodzone zostały dwie uczennice z klasy VIII - Amelia Faińska i Amelia Marchewka.

  autor: Amelia Faińska         autor: Amelia Marchewka

Wszystkim laureatom  serdecznie gratulujemy.

   W listopadzie 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie  Gminnego Konkursu Plastycznego ph.: Wszystko się mieni w barwach jesieniorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pątnowie. Wśród nadesłanych prac, których było ponad 80 wyłoniono laureatów. Wysokie lokaty zdobyli uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas I-III:

I miejsce zdobyła praca Bartosza Raduckiego ucznia klasy II

Wyróżnienie zdobyła praca Niny Gońda uczennicy klasy III

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce Weronika Dydyna;  klasa VI

Wyróżnienie – Ewa Ciężka; klasa VI

W kategorii VII – VIII:

I miejsce Amelia Faińska; klasa VIII

II miejsceAmelia Marchewka; klasa VIII

Nagrodzone prace

    

   GRATULUJEMY LAUREATOM !

   W Gminnym  Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością. Wykonali piękne, bardzo pomysłowe kartki. Zastosowali różnorakie techniki plastyczno-techniczne.

    W ogromnej ilości przesłanych prac komisja wyłoniła laureatkę II miejsca - uczennicę klasy V Wiktorię Owczarek

Gratulujemy !

 

 

W październiku 2022r. rozgrywany był w naszej szkole I Jesienny Turniej Badmintona. Turniej odbywał się etapowo, rozpoczynając od rozgrywek klasowych.
Finał szkolny rozegrany został dnia 15 grudnia 2022 r.. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwóch grupach wiekowych I-VI i VII-VIII w kategorii chłopców i dziewcząt.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI KOŃCOWEJ :

 KATEGORIA 4-6 dziewczęta :

1. Ciężka Ewa

2. Perliceusz Zofia

3. Wojtera Alicja

KATEGORIA 4-6 chłopcy :

1. Dydyna Patryk

2. Ciężki Jan

3. Gielniak Maciej

KATEGORIA 7-8 dziewczęta :

1. Rogala Katarzyna

2. Błach Maja

3. Skoczylas Zuzanna

KATEGORIA 7-8 chłopców :

1. Dydyna Kacper

2.Mosiala Kacper

3.Leśnik Filip

Sędziowie ;
1. Wojtynek Marcel

  1. Klimas Anna
  2. Grajoszek Amelia

GRATULUJEMY zwycięzcom !

Zdjęcia z turnieju

 

 

Dyplom Amelia MDKW dniu 18 stycznia 2023r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, pt. „O czym mówią, o czym szumią drzewa...” organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.
Uczniowie naszej szkoły  brali w nim udział i prace ich zostały zauważone i docenione. Na konkurs napłynęło 78 prac uczniów z terenu województwa łódzkiego. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas VII-VIII praca Amelii Marchewki zajęła I miejsce. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała praca Patryka Gońdy.

                        GRATULUJEMY LAUREATOM  !

                            Nagrodzone prace

        

           Amelia Marchewka                            Patryk Gońda

 

Dziewczęta na podium

Po dwóch latach przerwy uczennice  z naszej szkoły przystąpiły  do rywalizacji w piłce ręcznej. Drużyna starszych dziewcząt wystartowała w powiatowym turnieju IMS w ramach SZS. Zawody odbyły się 7 listopada w Białej. Drużyna dziewcząt w składzie: ZUZANNA SKOCZYLAS, NATALIA GAJDA, MAJA BŁACH, KATARZYNA ROGALA, WERONIKA PIOTROWSKA, ANNA MAKOWSKA, AMELIA MARCHEWKA, AMELIA FAIŃSKA, ZUZANNA PODESZWA I NATALIA HECKO zdobyła III miejsce w powiecie wieluńskim.

Gratulujemy naszym szczypiornistkom.

 

 

Zdjęcia

Sukcesy Szachowe 2022.

W grudniu najlepsi szachiści naszej szkoły w składzie: WERONIKA PIOTROWSKA, KACPER MOSIALA, FILIP LEŚNIK, KONRAD LACH przystąpili do rywalizacji w drużynowych szachach. Zawody powiatowe odbyły się w PMDKiS w Wieluniu. Tam nasi zawodnicy po wspaniałej walce zdobyli II miejsce.

 Półfinały wojewódzkie odbyły się również w Wieluniu. Nasza drużyna znów dzielnie walczyła z zawodnikami z Sędziejowic, Wróblewa, Klonowej, Okupu i Wielunia. Cztery zwycięskie rundy zapewniły  II miejsce w rejonie sieradzkim premiowane awansem na zawody wojewódzkie.

Finał Wojewódzki odbył się 16 grudnia w Zgierzu. Zawody te zgromadziły najlepszych szachistów z Radomska, Łowicza, Zgierza, Wielunia, Chechła , Bełchatowa i Szydłowa. Po bardzo ambitnej walce nasz zespół uplasował się na siódmym miejscu w województwie łódzkim.

1234.png

Gratulujemy!!!

 

Zdjęcia: 

https://drive.google.com/drive/folders/173CiAAcR_9lz-8JsrtiDfL_59ZW2eRYr

Powiatowe Mistrzostwa w Badmintonie

Dnia 24 października 2022 roku  w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”  SZS odbył się  turniej o Mistrzostwo Powiatu Wieluńskiego w badmintonie. Drużyna  dziewcząt ze szkoły w Pątnowie w składzie : Maja Błach i Katarzyna Rogala  zdobyła II miejsce w powiecie. Zawody odbyły się w Osjakowie. W tym dniu rywalizowali również  chłopcy. Kacper Dydyna, Kacper Mosiala i Filip Leśnik wywalczyli  również II miejsce w powiecie wieluńskim.  Gratulacje!

 

Zdjęcia