25 czerwca w wakacyjnym nastroju zakończyliśmy rok przedszkolny 2020/21. Rodzicom składamy podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny, Pani Eweliny i Pani Magdy za cały rok wytężonej i owocnej pracy , za każde miłe słowo, wspólne rozmowy, uśmiech, życzliwość, wsparcie i zaangażowanie. Dzieciaczkom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

WIERSZ

ZABAWA MUZYCZNA

Tematem zajęć była krowa, jej wygląd oraz zwyczaje. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Największą atrakcją dla dzieci było „dojenie” krowy. Zabawa polegała na tym, by „wydoić” krowę w określonym czasie. Dla najlepszych dojarzy został przygotowany PATENT DOJARZA I STOPNIA. Zajęcia bardzo  się podobały, a dzieci na pewno zapamiętają skąd się bierze mleko. Bardzo dziękujemy Pani Kindze za wynajęcie krasuli.??

Życzymy wszystkim dzieciom, by doświadczyły w Swoim życiu zrozumienia ze strony dorosłych, szły przez dzieciństwo odważnie i pewnie.Niech zawsze świeci dla nich słońce, a radość i uśmiech nie schodzą z twarzy.

Filmik

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole zrealizowało projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY, który składał się z 6 modułów: Książki dzieciństwa, Mały Miś w świecie emocji, Dbamy o zdrowie z Małym Misiem, Zmsiowany eko-kalendarz, Misiowe laboratorium „ Czterech Żywiołów”, Mały Miś i super tajny projekt. Razem z Misiem przedszkole realizowało kierunki polityki MEN:

• Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci.
  • Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy pisma”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.
  • Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.
  • Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.
  • Działania wychowawcze placówki oświatowej.
  • Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych.

W kwietniu Przedszkole nr 50 Bielsko –Biała było organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „ Postacie z bielskich bajek”. Głównym celem konkursu było kształtowanie wyobraźni młodych twórców, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, którzy poprzez prace plastyczne przedstawili i przypomnieli bohaterów bajek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej swojego ulubionego bohatera dowolną techniką. Nasze przedszkole reprezentowała Zuzia Z., która przedstawiła Reksia. Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni poprzez głosowanie na prace konkursowe.

PRACA KONKURSOWA

Nasze przedszkole wzięło udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Przeprowadzona została impreza biegowa „ Sprintem do maratonu”, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny.

Filmik

W maju Fabianek B. wziął udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Wiosna moimi oczami”. Przy pomocy mamy wykonał zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.