Od 15 maja 2002 r. w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii znane pod nazwą Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzień ten  ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. To święto niesie też przesłanie "nie zapomnij o mnie" – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią. Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w nich pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

Publiczne Przedszkole Polanie w Poznaniu było organizatorem ogólnopolskiego konkursu "EKO-MODA". Zadaniem konkursowym było przygotowanie stroju z wykorzystaniem surowców wtórnych i przysłanie fotografii na adres placówki. Nasze przedszkole reprezentował. Olek B. Na konkurs wpłynęło 100 zdjęć. Nagrodzono 3 pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia. Bardzo dziękujemy Rodzicom Olka za przygotowanie stroju oraz gratulujemy kreatywności i pomysłowości.

Dyplom

Ostatni moduł projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY pt." MAŁY MIŚ I SUPERTAJNY PROJEKT” zakładał stworzenie kartek z motywem niezapominajki. Kartki zostały przekazane osobom bliskim dzieciom. Miały im uzmysłowiać rolę bohaterów/autorytetów w ich życiu. Dlaczego supertajny? Dzieci poszukiwały w swoim otoczeniu superbohaterów. Z okazji „Dnia Niezapominajki” wyczarowały niespodziankę dla superbohatera– kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka. „Dzień Niezapominajki” ma na celu ocalenie od zapomnienia: ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji ale także zachęca do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich, do dostrzeżenia osób wyjątkowych, o dobrym sercu w najbliższym otoczeniu dziecka. „Supertajny projekt...” uczył dzieci postawy wdzięczności i otwartości.Więcej

30 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja.Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski oraz wysłuchaliśmy pięknych piosenek, wierszy i tekstów dotyczących naszej Ojczyzny. Był to poranek, który zakończył trwające przez cały tydzień rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

Filmik

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie charytatywnym z wykorzystaniem portalu społecznościowego Facebook „Każdy znaczek wspiera misje –edycja III”,Dzieci – misjom .Konkurs jest organizowany pod patronatem honorowym o. Wiesława Dudara - Dyrektora Referatu Misyjnego Księży Werbistów. Zebraliśmy 120 znaczków.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do dalszego zbierania.

Przedszkolaki wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie ,,OZDOBA WIELKANOCNA”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Popowicach.
I miejsce w kategorii 5,6-latki zajął A.B.. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

W kwietniu został przeprowadzony przedszkolny konkurs rodzinny pod hasłem” EKO-TECHNIKO-LUDEK”. Jego celem było wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz rozwój inwencji twórczej i zdolności manualnych dzieci. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie EKO-TECHNIKO-LUDKA z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych. Dzieci i rodzice wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Pokazali, że można zrobić „coś z niczego”, a w dodatku dobrze się przy tym bawić. Dzieci nadały też imiona każdemu „EKO-TECHNIKO-LUDKOWI”. Wszystkie dzieci, które brały udział otrzymały dyplomy i nagrody. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie.

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej. Dzieci prezentowały stroje wykonane przy pomocy rodziców z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu ,np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe modelki i modele prezentowały na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". To była świetna zabawa. Pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla projektantów mody na całym świecie. Serdecznie im za to dziękujemy.