11 października przedszkolaki z Kamionki wybrały się do wieluńskiego kina "Syrena" na bajkę edukacyjną - Psi Patrol. Dzieci przeniosły się wraz z ekipą Psiego Patrolu do Miasta Przygód, gdzie ruszyły do akcji, aby zaprowadzić porządek po chaosie, który wprowadził nowy burmistrz. Film był świetną rozrywką dla naszych małych widzów. Dzieci były zaskoczone nowymi bohaterami u boku ekipy ratunkowej, które wzbudziły wielką sympatię. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Udało się również zawrzeć w całej tej opowieści mądry i niebanalny morał, że nie można się poddawać, być odważnym i pomocnym dla innych.

zdjęcia

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu - są na skrzydełkach biedronki, w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

zdjęcia

Dziś dziewczynki sto lat śpiewają, bo chłopcy swoje święto mają. Z okazji tego dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego ♥

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom sto lat, złożyły życzenia oraz wręczyły drobny upominek i dyplom "Odlotowego Chłopaka". Były wspólne tańce integracyjne oraz ognisko zorganizowane przez Radę Rodziców, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy :) Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy!

zdjęcia

 

25 czerwca w wakacyjnym nastroju zakończyliśmy rok przedszkolny 2020/21. Rodzicom składamy podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny, Pani Eweliny i Pani Magdy za cały rok wytężonej i owocnej pracy , za każde miłe słowo, wspólne rozmowy, uśmiech, życzliwość, wsparcie i zaangażowanie. Dzieciaczkom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

ZDJĘCIA

WIERSZ

ZABAWA MUZYCZNA

ZABAWA MUZYCZNA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy :)
 
Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci, zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Dzień ten zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.
 

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka :)

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto –  Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. Z tej okazji w naszym przedszkolu na dzieci czekało moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznały się również ze swoimi prawami oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta :)

zdjęcia

 

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole zrealizowało projekt MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY, który składał się z 6 modułów: Książki dzieciństwa, Mały Miś w świecie emocji, Dbamy o zdrowie z Małym Misiem, Zmsiowany eko-kalendarz, Misiowe laboratorium „ Czterech Żywiołów”, Mały Miś i super tajny projekt. Razem z Misiem przedszkole realizowało kierunki polityki MEN:

  • Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci.
  • Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy pisma”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.
  • Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.
  • Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.
  • Działania wychowawcze placówki oświatowej.
  • Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych.