Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie. Jednym ze zwyczajów jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, babka, szynka. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci.

zdjęcia

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą przedszkolaki z wychowawczynią :)

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Kamionce wzięły udział w konkursie na najciekawszą maskę karnawałową. Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce dla Wojciecha Banasika,
II miejsce dla Wojciecha Mikołajczyka,
III miejsce dla Fabiana Błaszczaka i Kacpra Cioska,
oraz wyróżnienie dla Olgi Dydyny, Jana Szecela, Emili Soli.
Gratulujemy! :))

galeria

Przedszkolaki z Kamionki wzięły udział w zajęciach poświęconych tradycji pieczenia chleba. Celem tych zajęć było poznanie kolejnych etapów jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały wszystkie składniki potrzebne do upieczenia chleba. Pod czujnym okiem Pani Magdy starannie połączyły wszystkie składniki i z niecierpliwością czekały by móc skosztować własnego wypieku. Świeży i chrupiący chleb wszystkim bardzo smakował :)

zdjęcia 

W karnawale same bale, w naszym przedszkolu również nie mogło być inaczej. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło księżniczek, superbohaterów, strażaków, znanych postaci z bajek, a także zwierzątek. Na dzieci czekały nie lada atrakcje: zagadki, zabawy i tańce przygotowane przez animatorów z grupy "Rytmiks". Dziękujemy Pani Justynie i przedszkolakom z Popowic za wspólną i fantastyczną zabawę :)

zdjęcia 
relacja z balu

21 marca tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją aby uzmysłowić dzieciom, jak ogromne bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Tego dnia każdy był ubrany na zielono. Przedszkolaki głośnymi okrzykami pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
zdjęcia
zdjęcia2


W tym dniu przyszliśmy również w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI!
zdjęcia 

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. 10 lutego 2023r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Kamionce gościły swoje Babcie oraz swoich Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Babcie i Dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje kochane wnuczęta, które przygotowały dla nich wzruszający program artystyczny. Na zakończenie przedszkolaki złożyły życzenia oraz zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

galeria zdjęć
galeria zdjęć 2

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień - ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Jest to idealna okazja do kształtowania u chłopców uprzejmości wobec pań i koleżanek. W naszym przedszkolu dzień ten obchodzony jest co roku. Staramy się, aby był niezapomniany, w szczególności dla wszystkich małych dam :)
 
Również z tej okazji razem z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Popowichach, wybraliśmy się do wieluńskiego kina "Syrena" na bajkę o Wróżce Zębuszce. 

Walentynki to dzień, w którym ludzie przypominają sobie o tym, jak ważna jest miłość czy przyjaźń i poczucie tego, że jesteśmy dla kogoś ważni. Wszystkim życzymy ogromu miłości i radości ze spędzania wspólnie czasu nie tylko w Walentynki, ale w każdy dzień roku :)

zdjęcia