Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Można się do niego przytulić, a nawet powiedzieć na ucho o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe i duże, brązowe, beżowe i szare, a każdy z nich był uroczy i wyjątkowy. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić czas ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom z grupy :)

zdjęcia

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i każdego Polaka. To dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu. Dzień ten miał na celu rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Był też pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. 
zdjęcia
filmiki

O 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Narodowy dołączając do akcji MEN „Szkoła do hymnu”.
filmik 
#SzkołaDoHymnu

Publiczne Przedszkole w Kamionce wzięło również udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022r. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej pięknej uroczystości :)
fotorelacja

 

 

Dnia 29 listopada 2022r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Podczas wizyty dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora. Funkcjonariusze uczulali również na zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz w przypadku agresywnego zwierzęcia. Przedszkolaki uważnie słuchały rad i wskazówek gości. Dowiedziały się też jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.
Bardzo dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie! :)

galeria

Na początku listopada w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie. Naszych milusińskich odwiedził Pan Szymon. Dzięki temu spotkaniu, dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat różnych instrumentów. Poznały ich wyglad, budowę oraz dźwięki, jakie każdy z nich wydaje. Mogły także spróbować swoich sił w graniu na akordeonie, wybierając odpowiednie klawisze i przyciski na instrumencie podczas gry Pana Szymona. Przedszkolaki dowiedziay się również, jak można kształtować własne zainteresowania, w jaki sposób rozwijać talent, ile pracy i czasu trzeba poświęcić, by móc grać na tych instrumentach. Wspaniałym przeżyciem dla dzieci było usłyszenie na żywo gry na instrumentach, podczas której chętnie wstawały i tańczyły w rytm muzyki. Bardzo dziękujemy Panu Szymonowi za przybycie i podzielenie się swoją pasją, wiedzą i talentem :)

galeria zdjęć

Taka jest dzieciaków wola, Polacy, strzelcie gola!
Nasi grają w Katarze, że wygrają - o tym marzę!
Do boju, do boju, po gole, gole, gole!
Do boju, do boju, kibicuje Wam przedszkole!
Do boju, do boju, linafealaha!
Do boju do boju, Polska dzisiaj gra!

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to nie tylko piłkarskie emocje dla dorosłych kibiców. Wsparcie naszej drużynie okazują również najmłodsi. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kamionce dołączyły do ogólnopolskiej akcji "Bliżej przedszkolna strefa kibica - Mundial 2022". Celem akcji jest rozbudzanie zainteresowania sportem, promowanie zdrowego sytulu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, stwarzanie okazji do kreatywnej zabawy, udzielanie wsparcia reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas Mistrzostw Świata. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Mistrzostwa Świata w Katarze" oraz przez chwilę poczuły się jak Robert Lewandowski czy Wojtek Szczęsny.

Trzymamy kciuki za NASZYCH CHŁOPAKÓW w kolejnych meczach :) 
galeria 

 

 

Dzień 21 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z Publicznego Przedszkola w Kamionce. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia ogromną kredką przez Panią Wicedyrektor - Mariolę Piotrowską. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, medal oraz mały upominek. 

zdjęcia1
zdjęcia2
filmiki

 

 

 

Listopad to czas refleksji, zadumy i wspomień o bliskich zmarłych oraz bohaterach walczących o wolną Polskę. Przedszkolaki z Kamionki razem z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Popowic odwiedziły miejca pamięci narodowej na terenie Gminy Pątnów, chcąc uczcić pamięć osób poległych w czasie wojen. W ciszy i skupieniu wysłuchały opowieści na temat przeszłości naszej Ojczyzny oraz zapaliły znicze. 
zdjęcia

Publiczne Przedszkole w Kamionce dołączyło do ogłoszonej przez MEN akcji "Szkoła pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
#SzkołaPamięta

 

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć".
– Janusz Korczak
zdjęcia