W dniu 15.01.2024r odbyła się wycieczka do kina Syrena w Wieluniu na spektakl teatralny pt. Kopciuszek. W wycieczce uczestniczyli przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie. Zbiórka przedszkolaków odbyła się o godzinie 9.30 na parkingu szkolnym. Po dotarciu do sali kinowej przedszkolaki wraz z opiekunami zajęli wyznaczone miejsca. Przedstawienie teatralne trwało ponad godzinę. W tym czasie wszyscy w skupieniu oglądali bajkę. Po skończeniu, wyszliśmy z kina i udaliśmy się do autokaru. W drodze powrotnej dyskutowaliśmy na temat przedstawienia, które bardzo się dzieciom podobało.
Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była udana i bardzo chętnie znów wybiorą się do kina na fajną bajkę.

zdjęcia

Realizując projekt edukacyjny ,, Owady są wśród nas’’, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie  brały udział w warsztatach, na których zaproszonym gościem był pszczelarz pan Krzysztof Kalemba, Członek Pszczelarzy w Pątnowie. Dzieci dowiedziały się co to jest pasieka i jak powstaje miód, miały możliwość wcielić się w rolę pszczelarza. Wykorzystanie tablic edukacyjnych ,,Rośliny miododajne’’, ,,Owady pożyteczne i chronione’’, wykorzystanie atrapy ula oraz roślin posadzonych w punkcie dydaktycznym ,, Owadzi świat', pozwoliły dzieciom utrwalić wcześniej przekazaną wiedzę podczas zajęciach.

zdjęcia

Realizując projekt edukacyjny ,,Owady są wśród nas’’, zostały przeprowadzone zajęcia pt. ,,Jak to z motylem było’’. Realizując to zajęcie wykorzystano bazę dydaktyczną utworzonego punktu ,,Owadzi świat’’. Wykorzystano tablice edukacyjne ,,Poznajemy owady’’, ,,Owady pożyteczne i chronione’’, grę edukacyjną ,,Koło wiedzy – owady'', figury owadów, wykorzystano rośliny w ogrodzie dla zapylaczy, stół z nadrukiem. Dzieci zapoznały się z budową motyla, jego procesem rozwoju, różnymi nazwami a także jak możemy chronić motyle.

zdjęcia

Publiczne Przedszkole w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie było organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. ,,Owady są wśród nas''. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, aby się zaprezentować. Występ dostarczył dzieciom wielu emocji oraz pozwolił na przełamanie lęków. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, dostrzeganie humoru w utworach poetyckich, zachęcanie do przezwyciężania własnej nieśmiałości .

Komisja konkursowa przyznała I, II, III miejsce w trzech kategoriach wiekowych: 4, 5, 6 – latków.
Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

zdjęcia

Punkt dydaktyczny ,,Owadzi świat’’, jest to miejsce, w którym nasze przedszkolaki mają możliwość poznać różnego rodzaju owady
występujące w przyrodzie (owady pożyteczne, chronione, szkodliwe), poznać cykl ich życia oraz zwrócić uwagę na rolę zapylaczy i pasożytów dla ekosystemu . Podczas zajęć, które były tam przeprowadzone, wykorzystywano m.in. tablice edukacyjne ,,Poznajemy owady’’, ,,Owady pożyteczne i chronione’’, wykorzystano również grę edukacyjną ,,Koło wiedzy – owady’’, stoł z nadrukiem ,,Owady pożyteczne i chronione’’, figury owadów jako wizualizacji przestrzennej.

zdjęcia

W ramach organizacji zajęć pt. ,,Owady – żywe zajęcia przyrody’’, przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pokazowych, podczas których omówiono jaka jest rola pszczół w przyrodzie ich pozytywne i negatywne znaczenie oraz w jaki sposób pomagać pszczołom.

zdjęcia

Starszaki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie, wzięły udział w warsztatach plastycznych ,,Eko - owady''. Zadaniem dzieci było wykonanie owada z wykorzystaniem materiałów wtórnych takich jak: bibuły, rolki po papierze toaletowym, gazet, korków itp. Celem zajęć było wdrażanie do ponownego wykorzystania środków wtórnych. Cała grupa postanowiła wykonać pszczółki, które zamieszkały razem z dziećmi w sali przedszkolnej.