Dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie odwiedziły Gminną Publiczną Bibliotekę w Pątnowie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci miały możliwość zobaczyć wystawę rzeźb autorstwa pana Krzysztofa Komora. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

zdjęcia

Grupa młodsza rozpoczęła wiosenne prace w kąciku przyrody.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł St. Reymonta w Pątnowie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, który został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.
W minionym tygodniu przedszkolaki na zajęciach samodzielnie piekły chleb, wyrabiały masło oraz twaróg z białego sera z dodatkiem szczypiorku, który pochodził z przedszkolnego ogródka, gdzie dzieci samodzielnie zasiały różnego rodzaju rośliny.

zdjęcia

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych.

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a 

Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" 

Ostatnio w Publicznym Przedszkolu w Pątnowie gościliśmy przedstawiciela SHBON- Stowarzyszenia Historycznego "Bataliony Obrony Narodowej". Celem stowarzyszenia jest rekonstrukcja umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy obrony narodowej II RP.
Członek stowarzyszenia przedstawił uczniom zarys działalności Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej. Wystąpił w mundurze wymienionych formacji, dzięki czemu uczniowie, a także przedszkolaki zapoznali się z elementami oryginalnego wyposażenia żołnierzy i tamtejszych funkcjonariuszy. Dzieci poznały specyfikę służby przedwojennej Straży Granicznej. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe pieczątki z przejścia granicznego w Praszce.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi SHBON za tę żywą lekcję historii.

zdjęcia

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki.