WYCIECZKA DO KINA SYRENA W WIELUNIU

22 stycznia 2024r uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunami p. E. Klimas, p. E. Pęcherz i p. K. Świegot uczestniczyli w wyjeździe do Kina Syrena w Wieluniu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szlachetnego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

Po obejrzeniu filmu zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

Edyta Klimas

W piątek 15 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu Na najładniejszą zakładkę do książki zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Głównym celem konkursu było doskonalenie zdolności manualnych, kształtowanie poczucia estetyki oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i włożyli w przygotowanie prac wiele serca. Jury konkursowe miało niełatwe zadanie.

Laureaci konkursu: Agata, Zuzanna, Julia i Nadia - klasa I oraz Natalia i Bartosz - klasa III.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Ferie coraz bliżej.

Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku.

Uważajcie na siebie i do zobaczenia 12 lutego.

IMG 20240110 WA0001

Mikołaj w naszej klasie pojawił się jak co roku 6 grudnia. Małym dzwoneczkiem obwieścił przybycie w towarzystwie elfów z klasy VIII. Wkroczył z workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Dzieci zagrały na dzwonkach dla przybyłych gości kolędę „ Do szopy”, którą przygotowują na „Jasełka”. Dużo emocji towarzyszyło chwilom gdy  Mikołaj zapraszał na środek kolejne dziecko po odbiór niespodzianki, okraszonej miłym słowem i wesołym zapytaniem  „ Czy byłeś grzeczny w tym roku ”. Dzieciom w tym roku towarzyszyła pani Kinga Świegot za co bardzo serdecznie dziękujemy. Najprzyjemniejsze było oczywiście rozpakowanie paczuszek. A tam – słodkości, które dzieci lubią najbardziej. Klasa przygotowała się do spotkania z długo wyczekiwanym gościem. Były mikołajkowe czapeczki na głowach, czerwone stroje.  Z tej okazji zmienił się wystrój klasy, dzieci przygotowały zimowe i świąteczne ozdoby oraz girlandę „Witaj Mikołaju”. Dodatkową atrakcją tego dnia był dmuchany plac zabaw na sali gimnastycznej.  Dzieci mogły tam zaszaleć oraz zakupić popcorn i watę cukrową.

Dziękujemy Mikołaju! Zapraszamy w przyszłym roku!

Uczniowie klasy 3

W klasach I-III już od pierwszych dni grudnia można było poczuć świąteczną atmosferę. Uczniowie przystrajali sale lekcyjne, ubierali choinki, ozdabiali pierniczki, a także uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych. 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty, a w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbyły się  wigilie klasowe, w czasie których uczniowie składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem, nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

klasa I

klasa III

kasa II

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Polegał on na napisaniu wiersza pt . "Mój przyjaciel - pluszowy Miś".

W dniu 21.12.2023r. dzieci z klas I- III uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W ramach warsztatów poznały znaczenie wielu symboli świątecznych i ozdób na naszych choinkach, wykonały własne koszyczki do ozdobienia domowego drzewka, zobaczyły rekonstrukcję tradycyjnej wigilii w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego z Popowic. Spotkały się ze Św. Mikołajem, który poczęstował dzieci cukierkami.

Dzieci w grupach zwiedzały wystawy stałe w muzeum: pradzieje ziemi wieluńskiej, życie codzienne wsi wieluńskiej. W czasie zwiedzania miały okazję spróbować jak trudno było wzniecić ogień mając do dyspozycji dostępne w przyrodzie materiały. Za pomocą żaren próbowały zmielić ziarno potrzebne do podpłomyków. Zadawały wiele pytań, na które przewodnicy ciekawie odpowiadali.  Lekcja w muzeum pozwoliła uczestnikom wycieczki lepiej poznać i wyobrazić sobie jak wyglądało życie na wsi oraz obchody świąt u naszych przodków.

W związku z przypadającym  21 listopada Światowym Dniem Życzliwości w dniach  20.11.2023-24.11.2023 w ZSS im wł.St.Reymonta odbył się „Tydzień Życzliwości”.
W ramach działań uczniowie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach. We wtorek - 21.11.2023 -zorganizowano DZIEŃ UŚMIECHU . Każda klasa ubrała się na wybrany kolor i zrobiła sobie zdjęcie z najszczerszym uśmiechem. W środę - 22.11.2023 po szkole krążyła SKRZYNKA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Tego dnia uczniowie mieli za zadanie napisać miły przekaz o koledze, koleżance z klasy. Wtedy także odbyła się akcja pod hasłem WEŹ ZE SOBĄ MIŁE SŁOWO I PODAJ DALEJ.  Na drzwiach każdej sali pojawiły się fiszki. Każdy uczeń mógł zerwać karteczkę,  dać wybranej osobie, by w ten sposób móc powiedzieć komuś coś miłego i znaleźć się wśród życzliwych osób. W czwartek - 23.11.2023 na szkolnym korytarzu pojawiła się FOTOBUDKA ŻYCZLIWOŚCI, w której chętni mogli zrobić sobie wesołe zdjęcia. W tym tygodniu każda klasa pod kierunkiem wychowawców przygotowała również PLAKATY na temat życzliwości, z których zrobiono wystawę na korytarzach szkoły. Podsumowaniem akcji było wręczenie liścików ze Skrzynki życzliwości i pozdrowień  każdemu uczniowi. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów a uśmiech często pojawiał się na ich twarzach.

A.Maryniak-Stanek – pedagog specjalny, N.Salamon-psycholog szkolny.