W dniu 11.05.2021r. odbyły się warsztaty ogrodnicze dla uczniów klasy III, przeprowadzone w punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu”  w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie”. Uczniowie poznali potrzeby roślin i ich rozwój “od nasionka do owocu”. Następnie oglądali preparaty roślin pod mikroskopem i budowę kwiatu pod lupą.Tulipany, które były głownym obiektem obserwacji pod lupą zostały wcześniej posadzone przez uczniów III klasy.

Zobacz obraz źródłowy

W dniach 10 i 11 maja uczniowie klasy III poznali historię bohaterskiego psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce najpierw zawiadowcy, a potem jego rodziny i przyjaciół.

baner wydarzenie naborowe system0421

Zapraszamy Rodziców i uczniów do udziału w spotkaniu online na temat rekrutacji uczniów klas VIII do szkół ponadpodstawowych w roku 2021.

Link do spotkania był przesłany na Librusie.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki XXVV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Był to konkurs na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku przeprowadzony został w formie on-line. Test zbudowany był z 70 pytań jednokrotnego wyboru z wiedzy z Dziejów Apostolskich.

Konkurs trwał 45 minut, a w czasie jego trwania zastosowano metodę "Uczciwy rozwiązujący".

Liczba uczestników w tym roku wynosiła 1159, w tym 316 z samej Archidiecezji Częstochowskiej.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział aż 14 uczniów.

Na poziomie szkolnym miejsca zajęły:   Aniołek.jpg

I  miejsce - Zuzia

II miejsce - Ola

III miejsce - Marysia

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział i zachęcamy wszystkich do dalszego uczestnictwa.

Kinga Świegot

Cieszymy się, że możemy poinformować o kolejnych sukcesach Naszych uczniów.

Mamy już wyniki klasowego konkursu z edukacji dla bezpieczeństwa.

Organizatorami były Pani Małgorzata Sobiela-Woźniak oraz Pani Kinga Świegot.

W rywalizacji wzięli uczniowie klasy ósmej. Dotyczyła ona profilaktyki zdrowotnej HiV i Aids.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i błyskawicznie rozwiązali test on-line,

który składał się z 20 pytań w tym 10 otwartych.

Na podium uplasowały się:

I miejsce - Ola

czerwona_wstążeczka.pngII miejsce - Kinga

III miejsce - Ania

Zachęcamych innych do wspólnych konkursowych przedsięwzięć.

Kinga Świegot

Uniwersytet Dzieci w Klasie

W dniu 7 maja 2021 uczniowie klasy III uczestniczyli w wykładzie on-line „Jak porozumiewają się zwierzęta?” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Zaproszenie na w/w formę zajęć otrzymaliśmy jako nagrodę za przesłanie relacji z prowadzonych zajęć w ramach projektu „Jak odczytywać emocje ?”

W dniu 12 maja 2021r. uczniowie klasy II, z wielką radością wybrali się na spacer do punktu dydaktycznego Zwiastuny czasu, który znajduje się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pątnowie. Uczniowie byli mile zaskoczeni wyglądem ogrodu, w którym zakwitły przepiękne kolorowe kwiaty oraz krzewy ozdobne. Wykorzystując chwilę wolnego czasu, wspólnie pozbieraliśmy szyszki i wykorzystaliśmy je do ścieżki sensorycznej, która znajduje się w ogrodzie.

zdjęcia

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
Do wspólnego świętowania Dnia Flagi RP, poczucia wspólnoty i odczuwania dumy ze swojej Ojczyzny, zapraszają uczniowie klasy II.

zdjęcia