Uważajcie na siebie, do zobaczenia we wrześniu !

Zdjęcie

Z okazji zbliżającego się Dnia Taty, uczniowie klasy 1 wykonali laurkę z odbitką dłoni swojego taty i napisem: ,, MÓJ TATUŚ TO ZŁOTA RĄCZKA".

Napisali również życzenia, które niewątpliwie sprawią radość wszystkim tatusiom.

,,Żadna mądrość, której możemy się nauczyć na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie ojca".

Opracowanie: Grażyna Garnczarek

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

"WAŻNE SĄ TYLKO TE DNI,

KTÓRE JESZCZE PRZED NAMI..."

25 czerwca 2021r o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 uczniów klasy VIII. Oprócz pani dyrektor, wychowawcy i nauczycieli w tej wyjątkowej chwili uczestniczyli także Wójt Gminy Pątnów – pan Jacek Olczyk oraz rodzice uczniów.

Pani dyrektor – Dorota Hanas podsumowała ostatni rok pracy ósmoklasistów. Najlepsi absolwenci odebrali z rąk pana Wójta nagrody w postaci stypendium oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wychowawca klasy – pani Agnieszka Maryniak-Stanek wręczyła wszystkim świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz upominki.

Na koniec przyszła pora na krótkie podziękowanie  przygotowane przez ósmoklasistów. Wyrazili wdzięczność za przekazaną wiedzę i umiejętności, za otrzymane wskazówki. Teraz dokonywane wybory będą decydować o ich przyszłości. Wszyscy obecni na tej uroczystości życzyli absolwentom podejmowania tylko dobrych decyzji, a przy tym spełnienia marzeń i osiągania wyznaczonych celów.

ZDJĘCIA

FILM

W dniu 17 czerwca 2021r. uczniowie klasy IV i V z Koła Przyrodniczego wybrali się do punktu dydaktycznego – Zwiastuny czasu z aparatem fotograficznym. Dzieciom udało się uchwycić piękno ogrodu - kwitnące kwiaty, krzewy i soczystą zieleń drzew oraz domek dla owadów i karmnik dla ptaków. Pogoda była słoneczna co też miało wpływ na efekt zdjęć. Zajęcia w terenie bardzo podobały się uczniom i sprawiły im wiele radości.

Zajęcia te pozwoliły uczniom rozwinąć swoją wrażliwość i umiejętność poznania świata przyrody za pomocą fotografii.

Efekty pracy uczniów zostały losowo zaprezentowane w galerii zdjęć.

Magdalena Kryściak

25 czerwca 2021 o godzinie 9.00 rano uczniowie klas 4-7  spotkali się na uroczystości zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Odbyła się ona na boisku szkolnym, w obecności nauczycieli, wychowawców i rodziców. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Pątnów – pan Jacek Olczyk. Ten kolejny niezwykły rok został więc podsumowany , były przemówienia i gratulacje. Uczniowie , którzy osiągnęli w szkole najwyższe wyniki w nauce odebrali z rąk pana Wójta Nagrodę  w postaci stypendium. Uczniowie, którzy otrzymali  świadectwo z wyróżnieniem dostali również nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wręczone zostało także stypendium ufundowane przez absolwenta naszej szkoły – dr Mikołaja Przydacza. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami i tam otrzymali świadectwa jako dowód ukończenia kolejnego roku nauki.

ZDJĘCIA

Dziś w naszym punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu” w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie” grupa przedszkolna (sześciolatków) uczestniczyła w zajęciach otwartych ”Eko – rodzinka".

Karta rowerowa dla uczniów klasy IV.

Uczniowie klasy IV w roku szkolnym 2020/2021 przygotowywali się do zdobycia karty rowerowej. Zmagali się z opanowaniem teorii na temat znajomości przepisów o ruchu drogowym, pomocy przedmedycznej, obsługi roweru. Wszystko to, by móc samodzielnie jeździć rowerem po drodze publicznej nie będąc jeszcze pełnoletnim uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z prawem osoba, która ukończyła 10 lat, a nie ma ukończonych jeszcze lat 18, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.

W punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu” 10 czerwca została przeprowadzona audycja muzyczna “Cztery pory roku Vivaldiego” dla młodszej grupy przedszkolaków.

Dzieci podczas zajęć słuchały fragmentów koncertu “Cztery pory roku “ Antonio Vivaldiego
i uczestniczyły w różnych grach i zabawach.