Doradztwo zawodowe

Wybór szkoły ponadpodstawowej to pierwsza poważna decyzja, przed którą staje młody człowiek. Jest tym trudniejsza, że często on sam jeszcze nie wie, czym chciałby zajmować się w przyszłości. W 2021 roku sytuację komplikuje dodatkowo pandemia koronawirusa. Jak poznać szkoły, do których chce się zdawać, gdy można je odwiedzić tylko online? Czy to wystarczy? Gdzie szukać informacji i czym się kierować, by później nie żałować swojego wyboru?

Jak wybrać szkołę średnią w 2021 roku i nie zwariować?

Przed tobą niełatwe zadanie. Wybierając przyszłą szkołę średnią: liceum, technikum lub szkołę branżową, decydujesz nie tylko o tym, czego będziesz się uczyć w najbliższych latach, ale często także – czym będziesz się zajmować w dorosłym życiu. Dlatego twój wybór musi być przemyślany. Jak dobrze wybrać szkołę średnią? Warto działać metodycznie.

Drodzy Rodzice !

To już rok, odkąd mierzymy się z wyzwaniem nauki zdalnej. Sporo sie wydarzyło. Być może niebawem wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Ten powrót może być czasem trudny. Dzieci zdążyły się już przyzwyczaić do obecnego stylu uczenia. Radość ze spotkania z róiesnikami może być poprzedzona obawą o to, jak na nowo nawiązać relacje społeczne. Dziecko może częściej niż zwykle odczuwać trudne emocje. Wraź swoje zrozumienie, porozmawiaj o nowej sytuacji. Jeśli jest taka potrzeba porozmawiaj z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym. Czasem potrzebna jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

Drodzy Uczniowie !

Minął już rok, odkąd stanęło przed nami wyzwanie, jakim jest zdalna nauka.

Przez ten czas sporo się działo.

Być może niebawem przyjdzie nam wrócić do nauki stacjonarnej.

Przedstawiam Wam kilka propozycji jak "miękko" wylądować w szkole stacjonarnej.

Pamietajcie o wyrozumiałości dla siebie i innych i o tym, że nie zawsze wszystko pójdzie po Waszej mysli. Na pocżątku może być trudno. Nie obwiniajcie się, jeśli coś sie nie uda. Dajcie sobie i innym prawo do błędu.

Zacznijcie ćwiczyć powrót do rzeczywistości możecie wykorzystać poniższe wskazówki.