Pedagog szkolny - Tabliczka informacyjna | Lundi Znaki Napisy Symbole

DROGI UCZNIU ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO GDY:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie jesteś samotny

Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać

Chcesz podzielić się swoja radością, sukcesem

Chciałbyś z kimś porozmawiać

Chciałbyś pomóc innym i nie wiesz w jaki sposób

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić

Nie twierdzę, że natychmiast rozwiążę twoje problemy, ale obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby Ci pomóc.

Godziny pracy pedagoga szkolnego:

Środa    12.45-13.45
Czwartek 11.45-13.45
Piątek   9.50-10.50     12.45-13.45

PEDAGOG SZKOLNY-ELŻBIETA PĘCHERZ

Doradztwo zawodowe

Wybór szkoły ponadpodstawowej to pierwsza poważna decyzja, przed którą staje młody człowiek. Jest tym trudniejsza, że często on sam jeszcze nie wie, czym chciałby zajmować się w przyszłości. W 2021 roku sytuację komplikuje dodatkowo pandemia koronawirusa. Jak poznać szkoły, do których chce się zdawać, gdy można je odwiedzić tylko online? Czy to wystarczy? Gdzie szukać informacji i czym się kierować, by później nie żałować swojego wyboru?

Jak wybrać szkołę średnią w 2021 roku i nie zwariować?

Przed tobą niełatwe zadanie. Wybierając przyszłą szkołę średnią: liceum, technikum lub szkołę branżową, decydujesz nie tylko o tym, czego będziesz się uczyć w najbliższych latach, ale często także – czym będziesz się zajmować w dorosłym życiu. Dlatego twój wybór musi być przemyślany. Jak dobrze wybrać szkołę średnią? Warto działać metodycznie.

Drodzy Rodzice !

To już rok, odkąd mierzymy się z wyzwaniem nauki zdalnej. Sporo sie wydarzyło. Być może niebawem wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Ten powrót może być czasem trudny. Dzieci zdążyły się już przyzwyczaić do obecnego stylu uczenia. Radość ze spotkania z róiesnikami może być poprzedzona obawą o to, jak na nowo nawiązać relacje społeczne. Dziecko może częściej niż zwykle odczuwać trudne emocje. Wraź swoje zrozumienie, porozmawiaj o nowej sytuacji. Jeśli jest taka potrzeba porozmawiaj z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym. Czasem potrzebna jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty.