Pedagog szkolny - Tabliczka informacyjna | Lundi Znaki Napisy Symbole

DROGI UCZNIU ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO GDY:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie jesteś samotny

Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać

Chcesz podzielić się swoja radością, sukcesem

Chciałbyś z kimś porozmawiać

Chciałbyś pomóc innym i nie wiesz w jaki sposób

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić

Nie twierdzę, że natychmiast rozwiążę twoje problemy, ale obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby Ci pomóc.

Godziny pracy pedagoga szkolnego:

Wtorek 13.00-15.00

Środa    13.00-15.00

Czwartek 13.00-14.00

PEDAGOG SZKOLNY-Magdalena Kałuża

Energetyki pobudzają mózg – dzięki czemu działa on szybciej i sprawniej. Czy wiesz, w jaki sposób napoje energetyczne działają na mózg, że dają mu dodatkowego „powera”?

Napoje energetyczne stymulują mózg. Dzięki temu czujemy większą jasność umysłu, lepiej się koncentrujemy i nie chce nam się spać. Zyskujemy też dodatkową energię i czujemy mniejsze zmęczenie. Niestety często zdarza się, że sięgamy po napoje energetyczne wtedy, gdy nie potrzebujemy dodatkowego „powera”. Z przyzwyczajenia  pijemy energetyki w dużych ilościach. Nie jest to zdrowe ze względu na wysoką zawartość różnych substancji chemicznych w napoju energetycznym...

Doradztwo zawodowe

Wybór szkoły ponadpodstawowej to pierwsza poważna decyzja, przed którą staje młody człowiek. Jest tym trudniejsza, że często on sam jeszcze nie wie, czym chciałby zajmować się w przyszłości. W 2021 roku sytuację komplikuje dodatkowo pandemia koronawirusa. Jak poznać szkoły, do których chce się zdawać, gdy można je odwiedzić tylko online? Czy to wystarczy? Gdzie szukać informacji i czym się kierować, by później nie żałować swojego wyboru?

Jak wybrać szkołę średnią w 2021 roku i nie zwariować?

Przed tobą niełatwe zadanie. Wybierając przyszłą szkołę średnią: liceum, technikum lub szkołę branżową, decydujesz nie tylko o tym, czego będziesz się uczyć w najbliższych latach, ale często także – czym będziesz się zajmować w dorosłym życiu. Dlatego twój wybór musi być przemyślany. Jak dobrze wybrać szkołę średnią? Warto działać metodycznie.

4 listopada 2019 uczniowie klas VI,VII,VIII z terenu Gminy Pątnów brali udział w programie profilaktyki uzależnień „NOE”. To program z zakresu profilaktyki alkoholowej, jego głównym zadaniem jest zapobieganie stratom, występującym z powodu nadużywania środków psychoaktywnych. Ogromnym atutem stały się poruszające, osobiste doświadczenia prowadzących: Joanny i Adama oraz wsparcie Małgorzaty, Wiktorii i Jakuba. Realizatorzy programu starali się unikać dydaktycznych pouczeń stwarzając jednocześnie  atmosferę ciepła i bliskości.

Drodzy Rodzice !

To już rok, odkąd mierzymy się z wyzwaniem nauki zdalnej. Sporo sie wydarzyło. Być może niebawem wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Ten powrót może być czasem trudny. Dzieci zdążyły się już przyzwyczaić do obecnego stylu uczenia. Radość ze spotkania z róiesnikami może być poprzedzona obawą o to, jak na nowo nawiązać relacje społeczne. Dziecko może częściej niż zwykle odczuwać trudne emocje. Wraź swoje zrozumienie, porozmawiaj o nowej sytuacji. Jeśli jest taka potrzeba porozmawiaj z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym. Czasem potrzebna jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

W dniu 20 luty 2020r. sierż. sztab. Łukasz Krzemień z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przeprowadzili zajęcia samoobrony dla uczennic  klas VII i VIII. Spotkanie zorganizowane było w szkole na sali gimnastycznej z inicjatywy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Anny Kowalik. Organizatorkami zajęć były opiekun Samorządu Uczniowskiego p. K. Świegot oraz pedagog szkolny p. E. Pęcherz. .

Drodzy Uczniowie !

Minął już rok, odkąd stanęło przed nami wyzwanie, jakim jest zdalna nauka.

Przez ten czas sporo się działo.

Być może niebawem przyjdzie nam wrócić do nauki stacjonarnej.

Przedstawiam Wam kilka propozycji jak "miękko" wylądować w szkole stacjonarnej.

Pamietajcie o wyrozumiałości dla siebie i innych i o tym, że nie zawsze wszystko pójdzie po Waszej mysli. Na pocżątku może być trudno. Nie obwiniajcie się, jeśli coś sie nie uda. Dajcie sobie i innym prawo do błędu.

Zacznijcie ćwiczyć powrót do rzeczywistości możecie wykorzystać poniższe wskazówki.

W dniach 12-13 lutego 2020 klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach "Pierwsza pomoc". Młodzieżowi edukatorzy z klasy VIII Ania i Weronika wraz z wychowawczyniami klas  przedstawiły dzieciom plan postępowania w razie niebezpiecznego wypadku i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się  kiedy i jak wzywać pomocy, przypomnieli sobie wszystkie telefony alarmowe, potrafią sprawdzić, w jakim stanie jest osoba poszkodowana, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej a nawet zastosować reanimację.