22 marca 2023 odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023 - Młodzież Zapobiega Pożarom. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu w dwóch kategoriach. Chłopcy przystępujący do rywalizacji w młodszej kategorii kilka razy brali udział w dogrywkach. Uczeń klasy VI reprezentujący Nas w starszej kategorii zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

Turniej_3.jpg

Turniej_2.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego

Pani Kinga Świegot

Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci?

A teraz niech każdy się dowie,

IMG_20221202_095450.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego Kinga Świegot

W dniu 21 marca w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Tej pięknej pory roku wyglądamy już od długiego czasu. Aby uczcić jej przybycie zorganizowaliśmy międzyklasowe zawody w naszej szkole. Rywalizowaliśmy w dwóch kategoriach. Klasy IV-VI oraz VII-VIII. Bawiliśmy się przygotowując stroje Pani Wiosny. Na sali rozgrywki rozpoczęliśmy rozgrzewką przy hula-hop. Graliśmy w kalambury, zamiataliśmy ciężki obiekt, a nawet budowaliśmy wieżę z nietypowych materiałów. Warto zaznaczyć wspaniały doping i stroje przygotowane do wspólnej zabawy. Stęsknieni za wiosennym słońcem utrwaliliśmy wspomnienia w filmie z Dnia Wiosny.
wiosna_1.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego

Pani Kinga Świegot

#SzkolaPamięta

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zbliżają się do finału. Teraz każdy z nas ma swojego ulubionego piłkarza i kibicuje innej drużynie. Ale był taki mecz, który scalił całą społeczność szkolną. W tym dniu każdy z nas kibicował Polsce.

Wspomnienia z tego dnia możemy obejrzeć w albumie.

szkolapamietalogotyp.jpg

Opiekun Samorządu Szolnego Kinga Świegot

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. My świętowanie w szkole zaczęliśmy już dość wcześnie. Na górnym korytarzu czekała skrzynka Świętego Walentego, gdzie każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. W czwartek 9 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyłonili trzy pierwsze miejsca na Króla i Królową Parkietu. Ponadto 14 lutego ubraliśmy się w czerwień. Dla wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka w kształcie serca. Po rozdaniu kartek walentynkowych możemy tylko podsumować hasłem: Niech Walentynki trwają cały rok.

Opiekun Samorządu Szkolnego-Kinga Świegot

s.png

W połowie listopada przeprowadzony został szkolny etap XXVIII  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło w tym roku dziewięcioro uczniów. W trudnych zadaniach testowych wszyscy uczestnicy poradzili sobie śpiewająco.Uczniowie uplasowani na trzech pierwszych miejscach wezmą udział w etapie rejonowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

.

Konkurs.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego Pani Kinga Świegot

W dniu 7 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Akcja Inter@kcj@. Na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy promujące bezpieczne zachowania w sieci. Klasy I-III przypomniały sobie czym jest uzależnienie od gier komputerowych i jakie może mieć skutki. Klasy IV-VI odświeżyły sobie wiedzę na temat danych osobowych i wizerunku w sieci. Najstarsze klasy w szkole dodatkowo doinformowały się z zakresu kradzieży danych i cyberprzestępstwa. Wszystkie grupy miały okazję przelać na plakaty najważniejsze wątki spotkania, aby zachęcić rówieśników do mądrego korzystania z internetu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu .

Elżbieta Pęcherz

Małgorzata Raducka

Kinga Świegot                     z.jpg

#SzkołaPamięta

W dniu 11 listopada cała Polska świętowała Dzień Niepodległości.

Również uczniowie Naszej szkoły pamiętali o Ojczyźnie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu

Opiekun Samorządu Szkolnego: Kinga Świegot

szkolapamietalogotyp.jpg