Rok 2023 jest rokiem Aleksandra Fredry. Aby przypomnieć twórczość i uhonorować tego wielkiego Polaka, Publiczne Przedszkole w Popowicach zorganizowało konkurs. Przedszkolaki z naszego regionu wzięły w nim  czynny udział i w końcowym efekcie oceniane zostały aż 33 prace.

W dniu 7.12.2023 nastąpiło rozstrzygniecie Gminnego Konkursu Plastycznego, pt.” Ilustracja do wiersza Aleksandra Fredry Małpa w kąpieli”. Komisja w składzie Martyna Blabuś, Kinga Świegot, Paulina Jurczyńska wybrały następujące prace:

W kategorii wiekowej 3-4 lata

Antoni Niewiadomski – Dzietrzniki

Klara Światowska – Dzietrzniki

Julia Pucek – Pątnów

DYPLOMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE OTRZYMALI :

Helena Stasiak – Załęcze Małe

Aleksandra Michnik – Popowice

Antoni Białek – Popowice

Leon Nowak – Popowice

Tomasz Pęcherz – Załęcze Wielkie

Aleksnader Wilk – Załęcze Wielkie

Jakub Bielawski – Załęcze Małe

Iga Majchrzak – Pątnów

Alicja Majchrzak – Pątnów

Jadwiga Janik – Pątnów

Alan Michnik – Popowice

Wiktoria Grajek – Popowice

Laura Urbanek – Załęcze Wielkie

Bartłomiej Gońda – Popowice

Blanka Kukiełka – Popowice

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i  nagrody.

Zdjęcia

21 listopada przedszkolaki z Popowic wybrały się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej na warsztaty pt, Kłosy pełne chleba” . Wizyta rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom procesu powstawania chleba, poczynając od zasiania ziarna,  do otrzymania rumianego chlebka. Podopieczni mieli okazję poznać podstawowe rodzaje zbóż, z których piecze się chleb oraz narzędzia wykorzystywane do pracy w dawnych czasach. Po zajęciach przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie każdy uczestnik ulepił symboliczny dożynkowy chlebek oraz go udekorował. Były to bardzo pouczające i ciekawe zajęcia, które wszystkim niezmiernie się podobały. Dziękujemy za wspaniałą lekcje histori.

Zdjęcia

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Zdjęcia

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. W październiku przedszkolaki zaangażowały się w akcję „Kasztanobranie dla Krzysia”. Razem nazbieraliśmy około 10 worków kasztanów. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Zdjęcia

W dniu 28.11. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia dzieci mogły przynieść swojego ulubionego misia do przedszkola.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta misia, bawiły się przy piosenkach o misiach: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z chustą animacyjną i pluszakami, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Mali miłośnicy przytulanek wykonali również misia z balona.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało order „Pluszowego Misia”

Zdjęcia

W dniu 13 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały flagę polski, która pięknie powiewała podczas śpiewania piosenki, pt. Polska, moja ojczyzna”. Po części oficjalnej na dzieci czekała słodka niespodzianka, biało-czerwony poczęstunek (galaretki i bitą śmietaną), który bardzo wszystkich ucieszył i szybko zniknął z pucharków.

Jak co roku wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem pamięci narodowej” z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki (było to 10 listopada).  Odwiedziliśmy obiekty upamiętniające wydarzenia bądź postacie istotne dla historii naszego kraju czyli pomnik poległych żołnierzy z 36 pułku Legii Akademickiej z Warszawy w Kamionce, grób nieznanego żołnierza w Dzietrznikach oraz pomnik poległych żołnierzy Armii „Łódź” w Załęczu Wielkim. W ten sposób kształtujemy w najmłodszych obywatelach postawę patriotyczną oraz uwrażliwienie na potrzeby ochrony i opieki nad dziedzictwem regionu.

Zdjecia

23 listopada w przedszkolu w Popowicach odbył się Dzień Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły razem w zajęciach,  podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia.

Dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił  poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę przedszkolaków na ich temat. Wszyscy wzięli  udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowy konkurs zręczności, dyniowe zawody, gry i zabawy ruchowe oraz wiele innych. Przedszkolaki wykonały również dyniową pracę plastyczną.

Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Zdjęcia

3 listopada nasze przedszkole odwiedzili  bardzo mili gości. Byli to podopieczni wraz z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Zaproszeni goście poprowadzili jesienne warsztaty manualne z naszymi przedszkolakami. Takie spotkanie to niezwykła okazja do integracji pokoleń, ale również możliwości realizacji ciekawych pomysłów oraz wiele pozytywnych emocji.

Bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.