Dnia 25.06.2021r w naszyn przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Dzieci otrzymały dyplom przedszkolaka, nagrodę w postaci ksiązki oraz wykonay pamiątkowe zdjęcia. 

Wszystkim życzymy gorących, bezpiecznych i radosnych wakacji.

 

ZDJĘCIA

Przedszkolaki chcąc uczcić święto Mamy oraz zbliżające się święto Taty przygotowały występy. Dzieci chcąc docenić Rodziców za trud wychowania, wsparcie i bezwarunkową miłość z wielkim zaangażowaniem przygotowały wiersz oraz piosenki. Występy przedszkolaków dostępne są w formie pamiątkowego nagrania. 

 

PIOSENKA 

WIERSZ 

BUZIAK dla Mamusi i Tatusia

 

 

23 czerwca przedszkolaki świętowały Dzień Taty. Od rana dzieci szykowały prezety dla swoich tatusiów. W tym dniu odbyła się rozmowa na temat tatusiów, dzieci wysłuchały piosenki i chętnie przygotowały życzenia. Mamy nadzieję, że tatusiowie byli zadowoleni z prezentów. 

 

ZDJĘCIA

Wiosna kojarzy się wszystkim z budząca się do życia przyrodą. Jest piękną i bogatą porą roku. Słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr , soczysta zieleń traw oraz kwiaty to dla większości z nas skojarzenia związane z łąką. Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Jest gęsto pokryta zielonymi roślinami; jej mieszkańcami są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. Dla przedszkolaków ta tematyka była bardzo interesująca, dlatego tak chętnie uczestniczyli w śpiewaniu piosenek, słuchaniu wierszy i opowiadań oraz wykonywaniu prac plastycznych. 

ZDJĘCIA

Korzystając z pięknej pogody na placu przedszkolnym odbył się letni piknik. W tym dniu dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, gdzie mogły swobodnie bawić się w różne zabawy ruchowe. Wielką atrakcją była fonatanna czekoladowa z owocami, która bardzo smakowała dzieciom. Na zakończenie pełnego wrażań dnia każde dziecko dostało balonowego pieska.

 

ZDJĘCIA 

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej. Z tego właśnie powodu piątkowy poranek 30 kwietnia br. w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty z okazji zbliżającego się święta narodowego Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, zapoznały się z historią powstania Konstytucji. Odświętne stroje, śpiew hymnu narodowego oraz recytacja wiersza "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego nadały szczególny charakter w tym dniu. 

WIERSZ

 

HYMN NARODOWY

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym dniu każde dziecko mogło poczuć się jak mały kucharz. W przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały dla siebie pizzę. Przedszkolaki odbyły również wycieczkę na pobliskie Ranczo w Popowicach, gdzie spokały przeróżne zwierzęta oraz doweidziały się wiele ciekawostek na ich temat. 

Był to dzień pełen wrażeń, uśmiech i radości. 

 

PIZZA 

RANCZO

Bardzo dziękuję przedszkolakom i ich rodzicom za aktywny udział w nauce zdalnej. 

 

ZDJĘCIA