Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej. Z tego właśnie powodu piątkowy poranek 30 kwietnia br. w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty z okazji zbliżającego się święta narodowego Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, zapoznały się z historią powstania Konstytucji. Odświętne stroje, śpiew hymnu narodowego oraz recytacja wiersza "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego nadały szczególny charakter w tym dniu. 

WIERSZ

 

HYMN NARODOWY

Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs pt. ,,OZDOBA WIELKANOCNA”- został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 31 przedszkolaków. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

W kategorii wiekowej  3-4 latki

I miejsce - Agata Gajda zdjęcie

II miejsce - Lena Madalińska zdjęcie 

III miejsce - Alexander Kaczmarek zdjęcie

 

W kategorii wiekowej 5-6 latki  

I miejsce - Aleksander Błaszczak zdjęcie 

II miejsce - Barbara Nowak zdjęcie 

III miejsce - Szymon Gońda zdjęcia 

 

Pozostałe pracy otrzymały wyróżnienie. ZDJĘCIA

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

Bardzo dziękuję przedszkolakom i ich rodzicom za aktywny udział w nauce zdalnej. 

 

ZDJĘCIA