Przedszkolaki z Popowic 15 czerwca wybrały się na pieszą wycieczkę do „Rancza” w Popowicach. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym w gospodarstwie, pogłaskać je a nawet nakarmić owieczki, które okazały się bardzo przyjazne i ciekawe dzieci. Starsze przedszkolaki miały również okazję skorzystać z przejażdżki konnej, która wymagała dużej odwagi i dyscypliny. Maluszki w tym czasie z opiekunem wybrały się na poszukiwanie i zbieranie jaj od kurek i kaczek hodowanych w Ranczo. Następnie dzieci mogły usmażyć samodzielnie kiełbaski na zorganizowanym przez obsługę ognisku. Cała wycieczka okazała się wspaniałą okazją do poznania zwierząt ich zwyczajów i środowiska życia. Po wszystkich zajęciach przedszkolaki wróciły zmęczone ale szczęśliwe do przedszkola.

Zdjęcia

 

W  Publicznym Przedszkolu w Popowicach upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dzień Flagi obchodzony dnia 2 Maja.
Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.
Podczas zajęć nie zabrakło biało - czerwonej flagi oraz uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Dzieci obejrzały prezentację na temat znaczenia tych świąt w historii naszej ojczyzny. Przedszkolaki miały  również za zadanie połączyć się w pary podczas zabawy ruchowej, tak aby z trzymanych przez każde dziecko kartek białych i czerwonych powstała flaga naszego kraju. Następnie wszystkie dzieci wykonały samodzielnie  flagi i z biało-czerwonymi chorągiewkami pokazały przywiązanie do barw narodowych, radośnie włączając się w obchody Świąt Konstytucji 3 maja i Flagi Polski.

Zdjecia

Data 1 czerwca to najważniejszy dzień w życiu każdego dziecka nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Każde dziecko oczekuje w tym dniu uwagi i oczywiście upominków, którymi są obdarowywane przez swoich najbliższych.  W naszym przedszkolu dzieci miały okazję wcielić się w poszukiwaczy skarbów. W odnalezieniu ukrytej niespodzianki pomogły wskazówki umieszczone w różnych miejscach na terenie przedszkola. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych wskazówek i podążanie ich tropem, co doprowadziło do odnalezienia słodkiego skarbu. To co dzieci odnalazły w ukryciu sprawiło im wiele radości (choć były to tylko lizaki), lecz myślę, że większym szczęściem była możliwość szukania, co pobudziło ich wyobraźnię. Poszukiwanie skarbu to wspaniała okazja do pracy zespołowej i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

22 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zgadywankach i quizie na temat naszej planety. Następnie przybyła do nas pani Ziemia z bardzo smutną miną, ponieważ cała była pokryta odpadami. Wszyscy chętnie pomogli oczyścić naszą planetę z zanieczyszczeń przy okazji ucząc się jak segregować odpowiednio odpady i przywróciły uśmiech naszej Planecie.  Na koniec zajęć wykonaliśmy plakat „Czysta i przyjazna Ziemia”. Po zajęciach w sali przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie śmieci na terenie naszego placu przedszkolnego, niestety okazało się, że było ich sporo.

Takie zajęcia kształtują u dzieci postawy proekologiczne oraz przekonanie, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Ważne jest aby dzieci działały wspólnie w słusznej sprawie jak i dobrze się bawiły co zaowocuje w przyszłości.

Zdjęcia

W dniu 26 maja w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki wraz z panią przygotowały krótkie przedstawienie poświecone rodzinie . Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Przedszkolaki odegrały zabawne scenki z życia rodziny, czym wywołały radość i uśmiech na twarzach rodziców. Mali artyści pięknie zaśpiewali kilka utworów o tematyce rodzinnej oraz zaprezentowały wesoły taniec dla swoich  ukochanych rodziców w ten sposób wyrażając wdzięczność swoim najbliższym. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły rodzicom drobne upominki, które samodzielnie wykonały. Miłym akcentem uroczystości był również poczęstunek przygotowany przez rodziców, który sprawił wiele radości dzieciom oraz dorosłym. Ten dzień był pełen emocji i wrażeń.

Zdjęcia

 Dnia 8 kwietnia (piątek) przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach wybrały się na Warsztaty Wielkanocne do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych, podczas których szczegółowo zapoznały się ze zwyczajami, obrzędami i tradycjami związanymi ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Ponadto samodzielnie  wykonały ozdoby wielkanocne w postaci pisanek, rozwijając swoje zdolności plastyczne oraz pobudzając wyobraźnię. Przedszkolaki z radością zaangażowały się w pracę co sprawiło wszystkim wiele radości. Po zakończonych zajęciach dzieci zabrały swoje pisanki do domu i nastąpił powrót do przedszkola. Przejażdżka autobusem była miłym akcentem dnia.

Kolejne warsztaty Wielkanocne odbyły się w naszym przedszkolu w Popowicach. Z wizytą przybyli do nas  goście z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.  Podopieczne wraz z opiekunkami pomogły wykonać przedszkolakom  wielkanocne zajączki ze skarpetek wypełnionych ryżem lub kaszą. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji oraz radości z efektu końcowego wspólnej pracy. Zajączki wyszły wspaniałe, każdy z nich był wyjątkowy i inny. Panie ze Skrzynna wykonały wspaniałą pracę . Takie zajęcia mają na cele integrację dzieci z osobami samotnymi czasem niepełnosprawnymi, co wpływa korzystnie na kształtowanie postaw społecznie pożądanych. Serdecznie dziękujemy paniom za przybycie .

Życzymy aby te święta były pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole , oraz smacznego święconego jajka. Życzą Przedszkolaki z Popowic wraz z wychowawcą.

Zdjęcia

Zdjęcia

16 maja 2022 roku Przedszkolaki z Popowic, wraz z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki, wybrały się na wspaniałą całodniową wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny  to wyjątkowe miejsce gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Przemierzając alejki zoo kolejką mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd oraz tryb życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia zwierząt, w naszym przypadku foki o imieniu Dawid. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych z żywymi zwierzętami takimi jak; szynszyla, agama brodata oraz tenerki mniejsze (spokrewnione z jeżami). Na koniec zajęć dzieci mogły przyjrzeć się zwierzętom z bliska a nawet pogłaskać. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawiał, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w naszej pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo było uroczym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywał nam dobry humor i wzajemnie dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Oczywiście nie mniej wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald (Sieradz), gdzie dzieci miały okazje zjeść swoje ulubione przysmaki.

Zdjęcia

W poniedziałek 21 marca  Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia , przedszkolaki przyszły ubrane w barwy wiosenne lub przebrane za wiosenne postacie. Uroczystość  powitania wiosny rozpoczęła się od pokazu mody. Dzieci mogły zaprezentować swoje wiosenne ubrania czy przebrania, wszystkie wyglądały pięknie i kolorowo. Następnie dzieci przybrały kolorową bibułą gałązki drzewa i już mogliśmy ruszać w drogę.  Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, nawołując wiosnę i grając na grzechotkach. Następnie nastąpiło uroczyste pożegnanie  zimy według corocznej tradycji. Wszystkim udzielił się wiosenny nastrój, było wesoło i radośnie.

Zdjęcia