Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. W październiku przedszkolaki zaangażowały się w akcję „Kasztanobranie dla Krzysia”. Razem nazbieraliśmy około 10 worków kasztanów. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Zdjęcia

Zdjęcia

Przedszkolaki z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania. Podczas zabaw dydaktycznych odgadywały nazwy owoców za pomocą zmysłów: dotyku, węchu i smaku. W związku z podsumowaniem tematu kompleksowego o owocach, jak i promowaniem zdrowego odżywiania, w piątek – 5 października – dzieci uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych - robiły sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny, założyły fartuszki - wcielając się w rolę kucharzy/kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Do pokrojonych różnorodnych owoców dodały trochę soku z cytryny, wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Na koniec 5-6 latki stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu – dla swoich rodziców i rodzeństwa.

Zdjęcia

Zdjęcia

W dniu 13 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały flagę polski, która pięknie powiewała podczas śpiewania piosenki, pt. Polska, moja ojczyzna”. Po części oficjalnej na dzieci czekała słodka niespodzianka, biało-czerwony poczęstunek (galaretki i bitą śmietaną), który bardzo wszystkich ucieszył i szybko zniknął z pucharków.

Jak co roku wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem pamięci narodowej” z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki (było to 10 listopada).  Odwiedziliśmy obiekty upamiętniające wydarzenia bądź postacie istotne dla historii naszego kraju czyli pomnik poległych żołnierzy z 36 pułku Legii Akademickiej z Warszawy w Kamionce, grób nieznanego żołnierza w Dzietrznikach oraz pomnik poległych żołnierzy Armii „Łódź” w Załęczu Wielkim. W ten sposób kształtujemy w najmłodszych obywatelach postawę patriotyczną oraz uwrażliwienie na potrzeby ochrony i opieki nad dziedzictwem regionu.

Zdjęcia

Film

Zdjecia

  W piątek, 29 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Świętowały wszystkie dzieci – zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Tego dnia chłopcy mogli poczuć się wyjątkowo, gdyż nasze małe damy wraz z wychowawczyniami grup przygotowały dla nich kilka niespodzianek, w salach rozbrzmiewały słowa piosenki „ Sto lat” zaśpiewanej na część naszych chłopców. Mali panowie otrzymali wykonane przez dziewczynki piękne krawaty, by nasi chłopcy mogli poczuć się jak prawdziwi dżentelmeni. Nie zabrakło zabaw ruchowych i wspólnych tańców przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dziewczynki wraz z rodzicami przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek w postaci ciasteczek, babeczek oraz kolorowych galaretek. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nasi mali mężczyźni tego dnia spisali się na medal, oby takich dni było więcej. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu obu grup przedszkolnych w Publicznym przedszkolu w Popowicach.

Zdjęcia

Filmy

3 listopada nasze przedszkole odwiedzili  bardzo mili gości. Byli to podopieczni wraz z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Zaproszeni goście poprowadzili jesienne warsztaty manualne z naszymi przedszkolakami. Takie spotkanie to niezwykła okazja do integracji pokoleń, ale również możliwości realizacji ciekawych pomysłów oraz wiele pozytywnych emocji.

Bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.

Zdjęcia

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach w roku szkolnym 2023/2024 wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym, pt. „Zabawa sztuką”. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Inaczej chodzi o to aby stworzyć warunki do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy. Relacje i zdjęcia z przeprowadzanych zajęć będą udostępniane na bieżąco na stronie internetowej przedszkola.

Zdjęcia

11 października dzieci z Publicznego Przedszkola w Popowicach zostały zaproszone na spotkanie z ratownikami medycznymi  SPZOZ  Wieluń do Publicznego Przedszkola w Kamionce.   Chcieliśmy w ten sposób uhonorować Dzień Ratownictwa Medycznego przypadający na 13 października. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się na to spotkanie a najbardziej wyobraźnię rozbudzała myśl, że będą mogli z bliska zobaczyć karetkę pogotowia.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i za poświęcony czas naszym przedszkolakom. To była dla nas wszystkich cenna lekcja życia. Dziękujemy! 

Zdjęcia

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. My również obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Każdy starszak otrzymał również order Wspaniałego Przedszkolaka z życzeniami samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Zdjęcia