Dzień po wizycie Mikołaja w naszym przedszkolu, odwiedzili nas specjalni goście. Byli to mieszkańcy oraz ich opiekunowie z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Wizyta miała charakter artystyczny, ponieważ  DPS przygotował dla dzieci przedstawienie pt. Depresyjny Mikołaj. Mimo, że często mieszkańcy DPSU są ludźmi schorowanymi to zaprezentowali się niczym zawodowi aktorzy. Bajka była pełna humoru, a uśmiech z twarzy dzieci nie schodził do końca przedstawienia. Oprócz przedszkolaków z Popowic  na występy przybyły dzieci z przedszkola z Kamionki. Dziękujemy za wspaniały dzień i liczymy na kolejną wizytę  i wspaniałe  atrakcje.

Zdjęcia

W dniu 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i zostały przystrojone w kotyliony oraz wstążeczki w barwach narodowych. Dzieci miały okazję  poznać symbole narodowe naszego kraju podczas projekcji filmu dla dzieci , wykonać własnoręcznie  flagę  Polski oraz słowem i piosenką pokazać szacunek do naszego kraju. Przedszkolaki wykonały również piękną pracę plastyczną oraz o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy- Mazurka Dąbrowskiego.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

W dniu 14 listopada 2022 roku wybraliśmy się na wycieczkę z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Kamionce do miejsc pamięci narodowej. Były to obiekty upamiętniające wydarzenia bądź postacie istotne dla historii naszego kraju czyli pomnik poległych żołnierzy w Kamionce, grób nieznanego żołnierza w Dzietrznikach oraz pomnik żołnierzy poległych w walce o nasz kraj w Załęczu Wielkim. Była to kontynuacja obchodów Święta Niepodległości. W ten sposób kształtujemy w najmłodszych obywatelach postawę patriotyczną oraz uwrażliwienie na potrzeby ochrony i opieki nad dziedzictwem regionu.

Zdjęcia

W dniu 6 grudnia 2022 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo wyczekiwany gość, a był nim Św. Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego wizytę i pilnie się do niej przygotowały.  Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość.  Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania  prezentów, zapytał dzieci czy były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Następnie dzieci zaprezentowały się w kilku wierszach i piosenkach dla wspaniałego przybysza. Po krótkich występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Potem nastąpiło pożegnanie  Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…

Zdjęcia

Zdjęcia

Przedszkolaki z Popowic  3 listopada  obchodziły „Dzień dyni”. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo co świadczyło o zaangażowaniu i chęci do zabawy. Dzień zaczęliśmy od rozmowy kierowanej na temat dyni: rodzajów dyni, wielkości, kolorów oraz sposobów wykorzystania. Odbyły się również dyniowe zabawy matematyczne – klasyfikowanie dyń według kształtu, wielkości, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie dyni. Dzieci miały okazję również zobaczyć co dynia kryje w środku. Następnie dzieci oddzielały nasiona dyni od nasion słonecznika co pozwoliło rozwijać ruchy precyzyjne rąk. Kolejnym etapem były zawody dyniowe , które wywołały dużo emocji wśród dzieci. Dynia  przekazywana była nad głowami, między nogami, były też dyniowe kręgle, slalom między dyniami oraz skoki przez dynię. Dzieci bawiły się  również w zabawę „Podaj dynię”, dynia przekazywana była z rąk do rąk podczas akompaniamentu piosenki, na przerwę w utworze dziecko, które trzymało warzywo na chwilkę odpadało z gry. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.  Dzień zakończyliśmy wykonaniem dyniowej pracy plastycznej za pomocą gazety i drucika kreatywnego oraz farb. Dzięki uprzejmości jednej z mam przedszkolaki spróbowały dyniowych babeczek, które okazały się naprawdę pyszne. Był to wspaniały dzień.

Zdjecia

29listopada przedszkole w Popowicach odwiedzili ważni goście. Byli  to dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Funkcjonariusze  rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, w domu ale również na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli  również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich skorzystać. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Mundurowi  przypomnieli najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą. Na koniec spotkania policjanci rozdali przedszkolakom kolorowe zawieszki odblaskowe , aby były dobrze widziane w drodze  do przedszkola , ponieważ dni stają się coraz krótsze i bardzo pochmurne.

Zdjęcia

27 października 2022 r. o godz. 13.00 w Publicznym Przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami dnia były najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz dyrektor przedszkola  pani Dorota Hanas. Przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Dzieci pięknie powitały gości piosenką „Wesoło witamy”. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek „, „Idzie zuch” oraz zatańczyły do piosenki „Kolorowe listki” Przedszkolaki wykazały się nie tylko umiejętnościami ale również dużą odwagą. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie przez panią dyrektor, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy jak również upominki przygotowane przez rodziców.

Celem uroczystości była adaptacja najmłodszych dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce wierszyków oraz przygotowanie upominków.

Zdjęcia

W dniu 25 listopada przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. Każda z tych maskotek była piękna i wyjątkowa i miała bardzo duże znaczenie, ponieważ przedszkolaki kochają swoje Przytulanki.  Dzieci miały okazję zapoznać się z postacią Misia Uszatka, czyli najsłynniejszego misia w Polsce i jeszcze innymi misiami mniej znanymi dzieciom w tych czasach.  Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Była gimnastyka z misiem, misiowe karty pracy, fotobudka z misiem oraz zabawy przy piosenkach o misiach. Na koniec każde dziecko otrzymało medal  Wielbiciela Pluszowego Misia.  Ten dzień był pełen emocji i myślę, że dzieci bawiły się świetnie.

Zdjęcia

13 października 2022 roku przedszkolaki z Popowic  brały udział w uroczystości z okazji oddania budynku przedszkola po termomodernizacji. Uroczystość rozpoczęła się od zabrania głosu przez przybyłych gości między innymi Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka, posła Pawła Rychlika oraz panią Dyrektor  ZSS w Pątnowie Dorotę  Hanas. Po przecięciu  wstęgi uczestników czwartkowego wydarzenia zabawiały swoim występem przedszkolaki z naszej placówki, a po nich wystąpił Zespół Folklorystyczny z Popowic.  Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców . Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniu naszego przedszkola do tego wydarzenia.

Zdjęcia