„Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty!”

Tak śpiewały przedszkolaki w czwartek 4 maja 2023 r. na zajęciach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także  Dzień Flagi obchodzony 2 Maja. Dzieci poznały historię powstania państwa polskiego czyli legendę „O Lechu, Czechu i Rusie.”. Właśnie poprzez legendy, podania, baśnie dzieci najłatwiej zapoznają się z symbolami narodowymi, hymnem Polski, znakiem Orła Białego czy flagą biało – czerwoną. Dla małego dziecka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym. Aby w przyszłości rozumiało słowo: Polak - patriota - Polska - moja Ojczyzna, należy już teraz wspólnie z nim obchodzić święta narodowe, uczyć szacunku i przywiązania do rodzinnego kraju. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej oraz odśpiewały hymn Polski.