10 października w naszej szkole dzieci mogly rozwijać logiczne myślenie, grając w swoje ulubione planszówki podczas zajęć świetlicowych i na przerwach. Chętnych do takiej rozrywki było wielu.

Niektórzy uczniowie pokusili sie nawet o własnoręczne wykonanie gry planszowej! Widzimy, że dzieci mają swoje ulubione gry planszowe, w które grają z kolegami, co w dobie gier komputerowych cieszy nas jeszcze bardziej. Zajęcie takie trudno przecenić. Wspiera rozwój wyobraźni oraz wiedzy ogólnej dzieci. Dodatkowo spotkania w malych grupach przy grze pozwalają  miło spedzić czas. Zachęcamy wszystkich do grania w planszówki!

Tego dnia nie zapomnieliśmy o obchodach Dnia drzewa. Z inicjatywy Małego Samorządu we współpracy z rodzicami pozyskaliśmy drzewko ze szkółki leśnej. Posadzone zostało na terenie naszej szkoły, przypominając wszystkim, ze sadzenie drzew jest jedną z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianowm klimatycznym. Poza tym dostarczają one nam tlen, a poza walorami estetycznymi mają duże znaczenie gospodarcze, przyrodnicze oraz niosą wartości społeczne i inne.