4. września rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024. W Pątnowie uroczystość ta odbyła się o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

Drugoklasiści tradycyjnie już przywitali młodszych kolegów z klasy pierwszej wierszem i piosenką. Jednocześnie uczniowie oficjalnie pożegnali okres wakacji, podczas których odpoczywali, zbierając siły do nauki w nowym roku szkolnym. W sposób szczególny powitał najmłodszych Samorząd Uczniowski i Dyrekcja. Zwrócili się do nich w ciepłych słowach, dodając otuchy przed nowymi wyzwaniami. Wszyscy uczniowie otrzymali życzenia suckcesów w nauce i jak najlepszych ocen. Nauczyciele – życzenia wytrwałości i zadowolenia ze swojej pracy, a rodzice – cierpliwości i wytrwałości we wspieraniu swoich pociech.