20221028_142543.jpg

Dnia 27 października dzieci z klas I-III wraz z opiekunami p. W. Raducką, p. E. Pęcherz, p. J. Kiedos, p. B. Raducką, p. K. Świegot wybrały się na wycieczkę do Łodzi, która była dofinansowana z programu „Poznaj Polskę” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wyjazd rozpoczął spacer wśród egzotycznej kolekcji roślin. Najstarsze z nich to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniały je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Pod okazałymi koronami kilkudziesięciu roślin miejsce znalazły: storczyki, bromelie, begonie, paprocie oraz krotony.  Wśród roślin dzieci oglądały żółwie i karasie. Z Palmiarni pojechaliśmy do Experymentarium gdzie dzieci korzystały z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzały doświadczenia, prowadziły obserwacje, zgłębiały tajniki świata poprzez  interaktywne zabawki, gry logiczne, zagadki intelektualne. Kolejnym punktem programu wycieczki było  EC1  największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D, gdzie obejrzeliśmy film ” W kosmos i z powrotem”. Podzieleni na dwie grupy korzystaliśmy ze ścieżek edukacyjnych, ścieżki energetycznej, ścieżki historii cywilizacji i nauki,  ścieżki „Mikroświat – Makroświat”.

Po tak dużej dawce wrażeń edukacyjnych udaliśmy się do Mc Donalds gdzie uczestnicy wycieczki odpoczęli, zjedli wybrane przez siebie posiłki. W czasie przejazdu oraz pobytu w zwiedzanych obiektach dzieci z różnych klas wzajemnie sobie pomagały, razem się bawiły. Wszyscy zachowywali się bardzo grzecznie, z zainteresowaniem poznawali świat przyrody i nauki, godnie reprezentowali naszą szkołę. Na zakończenie wycieczki podziękowali pani pilot, kierowcy, opiekunom. Były okrzyki „ Chcemy jeszcze !”.

Wycieczka bardzo udana, dzieciom podobał się jej program. Chętnie pojadą poznawać Polskę na kolejnych wyjazdach.

Wideorelacja - autor Kinga Świegot