W dniu 10.02.2021  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział wraz z wychowawcą w wydarzeniu: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” – spektaklu szkoleniowym. Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Na początku  wydarzenia uczniowie oglądali spektakl on-line, który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Bohaterami tego przedstawienia byli brat i siostra Filip i Ola. Bardzo lubią oni gry komputerowe i spędzają w świecie wirtualnym wiele godzin. Filipa, gry i Internet wciągają tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, rozmawia z urządzeniami, odsunął się od kolegów. Ola, chcąc pomóc bratu, wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera, którzy natychmiast przystępują do dzieła.  Historia ma bardzo dobre zakończenie. Rodzinka wyjeżdża na wspólne wakacje. Udało się pokonać groźnego Sieciowciąga, który zaatakował Filipa. W ramach drugiej części – interaktywnej, uczniowie brali udział w wirtualnych spotkaniach z bohaterami spektaklu. Odpowiadali na pytania, które zadawali Plik i Folder. Zapytano min jak można walczyć z Sieciowciągiem. Dużą radość sprawiło dzieciom odczytanie naszej odpowiedzi wszystkim uczestnikom spotkania. Przedstawienie odbyło się w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu i miało na celu pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Podczas spotkania z Plikiem i Folderem uczniowie krok po kroku dowiedzieli się jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.