W ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie odbyły się warsztaty w punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu” dla klasy I i II, które zostały przeprowadzone z udziałem starszych kolegów i koleżanek z klasy VIIa i VIIb.

Galeria zdjęć klasa 1

Galeria zdjęć klasa 2

Na początku uczniowie opowiedzieli: jak jest zbudowana gleba, opisali i identyfikowali rośliny wskaźnikowe oraz omówili przebieg badania gleby. Za pomocą kwasomierzy uczniowie klas siódmych zbadali kwasowość gleby i przedstawili młodszym kolegom i koleżankom wyniki badania dotyczące otrzymania odczynu danej próbki gleby. Uczniowie klasy I i II z zaciekawieniem słuchali i obserwowali badanie gruntu. Jednak najlepszą zabawą było dla nich malowanie kamieni i rozwiązywanie zagadek dotyczących gleby. Kamienie zostały fantastycznie pomalowane, każde dziecko miało swój indywidualny pomysł. Po zakończonej pracy, udekorowano nimi ogródki klasy pierwszej i drugiej, w którym wcześniej posadzili Oni kwiatki.

Warsztaty “ABC - małego ogrodnika” mają na celu pogłębianie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie aktywności badawczej uczniów oraz zapoznanie się z roślinami, które są wskaźnikami gleby, a przy okazji doskonalenie umiejętności plastycznych.

Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu zajęć pani Marioli Piotrowskiej, pani Izabeli Grondys i pani Grażynie Garnczarek.

Magdalena Kryściak