SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,WIOSNA W NASZYM OGRODZIE”

REGULAMIN KONKURSU

• Organizatorem Szkolnego Konkursu Plastycznego są nauczyciele geografii oraz biologii z Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie.
  • W konkursie mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Pątnowie z klas IV-VI.
  • Konkurs trwa do 8 maja 2021 r.

CEL KONKURSU

• Celem Konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej młodzieży.
  • Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.
  • Uwrażliwianie uczniów na otaczającą przyrodę i zmieniające się pory roku.

Założenia organizacyjne

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI.
  • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu WIOSNA W NASZYM OGRODZIE jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.
  • Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: nazwisko, imię, klasa.
  • Praca powinna być wykonana na kartonie o formacie A3 techniką:
    rysunek kredkami, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (np. akwarela), wyklejanki, collage.
  • Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz dane autora.

Warunki konkursu

Zasady przyznawania nagród

• O wyłonieniu zwycięzców decyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa, w której składzie znajdą się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i artystycznych z Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie.
  • Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
  • Ogłoszenie wyników odbędzie się w maju 2021 r.
  • Uczestnik konkursu otrzymuje dyplom, oceny za aktywność z przyrody lub biologii, punkty plusowe zgodnie WZO oraz nagrodę rzeczową za I miejsce.