pi g8065c1397 640

Niewiele innych liczb doczekało się tylu wielbicieli! Liczba pi upamiętniona była nie tylko w poematach, piosenkach, książkach, ale i w filmie. 14 marca obchodzony jest międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Miłośnicy matematyki poświęcają wtedy swoją uwagę najsławniejszej z liczb niewymiernych.

Pi można zdefiniować jako stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Albo też jako pole koła o promieniu 1. Gdyby stała ta po prostu wynosiła 3,14 - bo tak w szkole zapamiętujemy jej przybliżenie - byłaby nieskończenie mniej interesująca niż jest w rzeczywistości. Całe jej piękno polega na tym, że jej rozwinięcie dziesiętne nigdy nie będzie miało końca.

Warto posłuchać: https://liblink.pl/udWgjAVBqj

Działania uczniów naszej szkoły dedykowane dla klas IV – VI

IV:

na lekcji matematyki uczniowie poznają liczbę π i wykonują pracę „Miasto pi”

V:

na lekcji plastyki uczniowie wykonują pracę „Miasto pi”

W tygodniu poprzedzającym chętni uczniowie wykonują zadanie prowadzące do poznania liczby pi

Uczniowie, którzy wykonali zadanie biorą udział w konkursie wiedzy na temat liczby pi- informacje dostarczy nauczyciel matematyki

VI:

Uczniowie wykonują obowiązkowe zadanie prowadzące do poznania liczby pi

Chętni uczniowie biorą udział w konkursie wiedzy na temat liczby pi