25 października 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla Hani, Ali i Lenki był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor - Dorota Hanas przyjęła nasze najmłodsze dziewczynki do grona społeczności przedszkolnej. 

Hani, Ali i Lence jeszcze raz gratulujemy - zostałyście członkami naszej wielkiej rodziny ♥
Życzymy samych pięknych chwil i radości z pobytu w naszym przedszkolu! :)

galeria

Przedszkolaki z Kamionki na zajęciach o bezpieczeństwie poznały zasady przechodzenia przez jezdnię, znaki drogowe oraz kolory sygnalizacji świetlnej. Podsumowaniem była wycieczka na pobliskie przejście dla pieszych, na którym ćwiczyły umiejętność praktycznej nauki przechodzenia na drugą stronę ulicy. 

zdjęcia

11 października nasze przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni - Pan Tomasz Gibas i Pan Ireneusz Mostowy. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Ratownicy wyjaśnili na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki utrwaliły numery telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz ogólnoeuropejskiego 112. Następnie wysłuchały najważniejszych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje należy podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, bardzo aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Przedszkolaki obejrzały również karetkę pogotowia ratunkowego. Mogły wejść do środka auta i zobaczyć jak wyposażony jest pojazd. Panowie Ratownicy bardzo interesująco opowiedzieli i zaprezentowali sprzęty medyczne. 

Dziękujemy za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie :)

galeria

 

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.  Tego dnia przygotowano różne zabawy i ćwiczenia mające na celu rozwijanie myślenia i spostrzegawczości. 

zdjęcia
zdjęcia2

Dzień Chłopaka zaliczamy do szczególnych wydarzeń w naszym przedszkolu. Święto stwarza okazję do wyrażania pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu tego dnia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Ostatni tydzień roku szkolnego upłynął nam na fantasycznej zabawie. Były tańce, śpiewy, konkursy, malowanie na foli, zabawy na placu zabaw a także poczęstunek, za który dziękujemy Radzie Rodziców :)

zdjęcia

"Kiedy się dziecko, śmieje się cały świat" (J. Korczak)

20 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka - świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! 

Naszym kochanym przedszkolakom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach. Niech czas pobytu w przedszkolu będzie magicznym czasem, pełnym wspaniałych zabaw i niezapomnianych przeżyć :)

zdjęcia
zdjęcia2

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci, które z niecierpliwością czekają na upragnione wakacje:) W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 22 czerwca. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minąło, aż w końcu nadszedł czas pożegnań. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wokalne, recytatorskie i taneczne. Emocji nie brakowało. W uroczystości uczestniczyli Rodzice, Pani Dyrektor Dorota Hanas oraz Pani Wioletta Hrabańska - wieloletni nauczyciel naszego przedszkola. Czas leci nieubłagalnie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekroczyły po raz pierwszy progi przedszkola, szykują się do rozpoczęciaa kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Alu, Haniu, Jasiu, Wojtusiu - będziemy tęsknić! Pożegnania są zawsze trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach życzymy Wam kochane starszaki - POWODZENIA W SZKOLE! Dzień zakończenia roku był również ostatnim dniem pracy Pani Wioli, która zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę. Jeszcze raz dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz :)

zdjęcia i filmiki