Przedszkolaki wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie ,,OZDOBA WIELKANOCNA”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Popowicach.
I miejsce w kategorii 5,6-latki zajął A.B.. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

Bardzo dziękujemy naszym przedszkolaczkom i ich Rodzicom za aktywny udział w edukacji zdalnej nt. „ Bajki i baśnie”.

Zdjęcia

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej. Dzieci prezentowały stroje wykonane przy pomocy rodziców z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu ,np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe modelki i modele prezentowały na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". To była świetna zabawa. Pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla projektantów mody na całym świecie. Serdecznie im za to dziękujemy.

Zdjęcia

Bardzo dziękujemy naszym przedszkolaczkom i ich Rodzicom za aktywny udział w wyzwaniach świątecznych.

W marcu zorganizowany został przedszkolny konkurs fotograficzny „Pierwsze oznaki wiosny w moim obiektywie”, który został przeprowadzony w formie zdalnej.
Polegał na uchwyceniu piękna budzącej się do życia przyrody. Miał na celu m.in. rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni dzieci, rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej oraz rozpowszechnienie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

ZDJĘCIA

Celem zajęć było kształcenie postawy koleżeństwa wśród dzieci, wzmacnianie pozycji dziecka poprzez pełną akceptację w czasie zabawy, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, a także pogłębianie przyjaźni między dziećmi. Utworzyliśmy łańcuch przyjaźni i nastąpiło symboliczne przekazanie z rąk do rąk serduszka – symbolu przyjaźni, miłości, sympatii i dobroci.

A wszystko to odbyło się w rytm piosenki „Podajmy sobie ręce”. Dzieci wysłuchały wiersza A. Frączek pt. „Mój przyjaciel”, a następnie rozmawialiśmy na temat jego treści. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przyjaźni i nazwaliśmy cechy prawdziwego przyjaciela. Dzieci poszukiwały także połówek serduszek tak, aby powstało jednolite serce. Pamiętajmy, że „w przyjaźni tkwi siła”.

Zdjęcia

Bardzo dziękujemy naszym przedszkolaczkom i ich Rodzicom za aktywny udział w edukacji zdalnej nt. „ Zwierzęta na wsi”.

12 marca 2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Nauka ta kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

Z tej okazji przygotowano dla dzieci matematyczne zajęcia. Przedszkolaki m.in. liczyły, klasyfikowały przedmioty ze względu ma wielkość, kolor, rozpoznawały figury geometryczne, doskonaliły orientację przestrzenną.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.