Ostatni tydzień roku szkolnego upłynął nam na fantasycznej zabawie. Były tańce, śpiewy, konkursy, malowanie na foli, zabawy na placu zabaw a także poczęstunek, za który dziękujemy Radzie Rodziców :)

zdjęcia

26 maja 2023r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce. W trakcie spotkania wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych czy powodzi. Następnie dzieci oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz strażacki i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, a także posiedzenia w wozie strażackim. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom lanie wody z węża strażackiego. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy naszym gościom za spotkanie :)

zdjęcia

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci, które z niecierpliwością czekają na upragnione wakacje:) W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 22 czerwca. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minąło, aż w końcu nadszedł czas pożegnań. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wokalne, recytatorskie i taneczne. Emocji nie brakowało. W uroczystości uczestniczyli Rodzice, Pani Dyrektor Dorota Hanas oraz Pani Wioletta Hrabańska - wieloletni nauczyciel naszego przedszkola. Czas leci nieubłagalnie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekroczyły po raz pierwszy progi przedszkola, szykują się do rozpoczęciaa kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Alu, Haniu, Jasiu, Wojtusiu - będziemy tęsknić! Pożegnania są zawsze trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach życzymy Wam kochane starszaki - POWODZENIA W SZKOLE! Dzień zakończenia roku był również ostatnim dniem pracy Pani Wioli, która zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę. Jeszcze raz dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz :)

zdjęcia i filmiki

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.”
Święty Jan Paweł II

Święta majowe są okazją do rozmów o ojczyźnie. W celu przybliżenia dzieciom tematyki patriotycznej realizowane były różnorodne działania, które miały na celu: rozwijanie u dzieci postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej, wprowadzanie dzieci w świat polskich tradycji, rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń, rozbudzanie uczucia miłości i przywiązania do ziemi ojczystej, kształtowania świadomości bycia Polakiem i Europejczykiem. 

zdjęcia
filmik

1 czerwca był szczególnym dniem w naszym przedszkolu ze względu na odbywający się tego dnia festyn rodzinny. Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Spotkanie rozpoczeliśmy wzruszającym występem naszych przedszkolaków. Następnie zaproślilśmy do wspólnej zabawy rodzeństwo i rodziców. Dzieci obdarowały też swoich najbliższych upomnikami, przytulasami i całusami. Na to wspaniałe święto przystrojono plac przedszkolny, zaserwowano pyszny poczęstunek i postawiono dmuchaną zjeżdżalnię. To był piękny dzień :)

zdjęcia
zdjęcia

Ostatni piątek kwietnia był pełen radosnej zabawy. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione zabawki z domu. Bawiły się wspólnie, wymieniały się zabawkami, dzieliły się pomysłami. Dzień Zabawek był okazją do większej integracji ze swoją grupą, nauką poszanowania cudzej własności i odpowiedzialności za swoje rzeczy. Dzieci uczyły się współpracy, dzielenia i porozumiewania z innymi. Nabyły w ten sposób wiele umiejętności społecznych.

zdjęcia

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się wycieczka do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Przedszkolaki mogły zobaczyć oraz dotknąć prehistoryczne dinozaury w naturalnej skali. Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza skamieniałości płazów i gadów. Oglądaliśmy je przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w oceanarium. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Ostatnim punktem programu były warsztaty edukacyjne "W poszukiwaniu skamieniołości"polegające na odkrywaniu prawdziwych skarbów w piasku za pomocą sita w specjalnie przygotowanych stanowiskach. JuraPark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy przedszkolakom z Popowic oraz Pani Justynie za towarzystwo i fajnie spędzony czas :)

zdjęcia
zdjęcia2

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

zdjęcia