21 marca tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją aby uzmysłowić dzieciom, jak ogromne bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Tego dnia każdy był ubrany na zielono. Przedszkolaki głośnymi okrzykami pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
zdjęcia
zdjęcia2


W tym dniu przyszliśmy również w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI!
zdjęcia 

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. 10 lutego 2023r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Kamionce gościły swoje Babcie oraz swoich Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Babcie i Dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje kochane wnuczęta, które przygotowały dla nich wzruszający program artystyczny. Na zakończenie przedszkolaki złożyły życzenia oraz zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

galeria zdjęć
galeria zdjęć 2

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień - ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Jest to idealna okazja do kształtowania u chłopców uprzejmości wobec pań i koleżanek. W naszym przedszkolu dzień ten obchodzony jest co roku. Staramy się, aby był niezapomniany, w szczególności dla wszystkich małych dam :)
 
Również z tej okazji razem z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Popowichach, wybraliśmy się do wieluńskiego kina "Syrena" na bajkę o Wróżce Zębuszce. 

Walentynki to dzień, w którym ludzie przypominają sobie o tym, jak ważna jest miłość czy przyjaźń i poczucie tego, że jesteśmy dla kogoś ważni. Wszystkim życzymy ogromu miłości i radości ze spędzania wspólnie czasu nie tylko w Walentynki, ale w każdy dzień roku :)

zdjęcia

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Kamionce wzięły udział w konkursie na najciekawszą maskę karnawałową. Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce dla Wojciecha Banasika,
II miejsce dla Wojciecha Mikołajczyka,
III miejsce dla Fabiana Błaszczaka i Kacpra Cioska,
oraz wyróżnienie dla Olgi Dydyny, Jana Szecela, Emili Soli.
Gratulujemy! :))

galeria

7 lutego 2023r. przedszkolaki z Kamionki wzięły udział w zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Dowiedziały się czym jest Internet, jak długo można korzystać z komputera w ciągu dnia oraz co zrobić w sytuacji gdy napisze do nas nieznajomy. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tym zagadnieniem i wykazały się dużą znajomością omawianych treści. Doskonale też poradziły sobie w konkursie quizowym oraz wykonaniem papierowego laptopa. 

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

zdjęcia

W karnawale same bale, w naszym przedszkolu również nie mogło być inaczej. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło księżniczek, superbohaterów, strażaków, znanych postaci z bajek, a także zwierzątek. Na dzieci czekały nie lada atrakcje: zagadki, zabawy i tańce przygotowane przez animatorów z grupy "Rytmiks". Dziękujemy Pani Justynie i przedszkolakom z Popowic za wspólną i fantastyczną zabawę :)

zdjęcia 
relacja z balu

15 stycznia 2023r. Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce zorganizowało (już po raz 11.) spotkanie noworoczne "Śpiewajmy kolędy". Wspólne kolędowanie buduje więź, uczucie bliskości, jest też przejawem poszanowania naszych polskich tradycji. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego pięknego wydarzenia! 

fotorelacja