Bardzo dziękuję za udział w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym "Jestem sobie mały miś".
Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie misie były wyjątkowe :)
Oceniana była pomysłowość, oryginalność i zaangazowanie dzieci.

Oto wyniki:
3-4 latki
I miejsce - Emilia S. (Przedszkole Kamionka)
II miejsce - Lena M. (Przedszkole Pątnów)
III miejsce - Lena M. (Przedszkole Pątnów)
5-6 latki
I miejsce - Michał P. (Przedszkole Pątnów)
II miejsce - Maja Z. (Przedszkole Pątnów)
III miejsce - Zuzanna B. (Przedszkole Pątnów)

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy!
Dyplomy i nagrody będą przekazane wychowawcom po Nowym Roku :)

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Tuż przed wizytą Świętego Mikołaja zabraliśmy się do ozdabiania świątecznego drzewka. Wspólnie zawieszaliśmy bombki, śnieżynki, koraliki i kolorowe światełka. Choinka wygląda pięknie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo! Dziękujemy Rodzicom Karolka za zorganizowanie i dostarczenie do naszej placówki wspaniałej choineczki :)

Niech magiczna noc
Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
A Nowy Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzą przedszkolaki z wychowawczynią

życzenia
kolęda
zdjęcia

"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"

30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Hasłem tego dnia było – „wróżenie dziś czynimy i dobrze się bawimy”. Rozgrzewką do dobrej zabawy były pląsy i zabawy ruchowe w rytmach dziecięcego disco. Wszystkie wróżby traktowane były z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Andrzejkowe zabawy potwierdziły, że przed naszymi przedszkolakami rozpościera się wspaniała przyszłość, a edukacja przedszkolna to pierwszy przystanek na drodze do ich marzeń :) Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy przedszkolakom tyle samo, albo i więcej radosnych przeżyć.

zdjęcia

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką, kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń potrawami, ciastami  i ich zapachami. Przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci wykonały jeszcze jedno zadanie. Z niewielką pomocą Pani Magdy i Pani Anety piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły :)

galeria zdjęć

Kto jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka? Z kim się zawsze można pobawić, zabrać na wycieczkę czy przytulić gdy przyjdą jakieś smutki? Tak, zgadliście - to MIŚ. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były zabawy muzyczno - ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy i wspaniała zabawa :)

zdjęcia

Poniedziałek… szóstego grudnia… Przedszkolaki bardzo starają się być grzeczne i doskonale wiedzą, że Mikołaj „cały czas na nich patrzy”. Od samego rana podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!”. Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż wstrzymywały oddech z wrażenia. Nie na saniach a wozem strażackim przybył do nas Święty Mikołaj, w asyście dwóch strażaków. Ponieważ było niewiele białego puchu śniegu, jak sam powiedział musiał przyjechać samochodem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko wyjątkowego gościa - troszkę zawstydzone. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Obiecał, że wróci do nas w przyszłym roku. Mikołaju zapraszamy za rok i obiecujemy, że będziemy trochę mniej psocić :) Dziękujemy strażakom za przybycie i piękny gest wykonany w kierunku dzieci.

Wszystkim strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce życzymy wielu sukcesów oraz dziękujemy za trud i ofiarną służbę - Przedszkolaki z wychowawczynią ♥

galeria zdjęć 1
galeria zdjęć 2
galeria zdjęć 3

17 listopada 2021r. w naszym przedszkolu pojawili się niecodzienni goście. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu - Pani Monika i Pan Przemek. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnienie znaków drogowych i kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulenie na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej, wzbudzenie pozytywnego stosunku do pracy policjanta. Pani Monika i Pan Przemek przypomnieli dzieciom numer alarmowy i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Wspomnieli również jak ważne i konieczne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchały wypowiedzi zaproszonych gości. Ich postawa była wzorowa :) Dzieciom od tej pory policjanci będą się kojarzyć jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.