"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej :)

Kochane Dzieci!
Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam zdrowia, szczęścia, beztroski i spełnienia najskrytszych marzeń. Aby każdy dzień był pełen radosnej zabawy i ciekawych przygód, a uśmiech nigdy nie schodził z Waszych twarzy :)

W dniu 16.05.2022r. przedszkolaki wraz z Panią Magdą i Panią Anetą wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Dzieci po raz pierwszy uczestniczyły w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców. Trzeba zaznaczyć, że były bardzo dzielne i spisały się na 6 z plusem! Pogoda była wymarzona, a program wycieczki bogaty i atrakcyjny. Przedszkolaki podczas spaceru oraz przejażdżki kolejką po ZOO nie tylko oglądały znajdujące się tam zwierzęta ale również dowiedziały się o nich wielu ciekawych informacji. Dzieci zobaczyły niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, antylopy, zebry, bawoły, fokę, małpy, wielbłądy, żyrafy, kangury, lemury oraz białe wilki. Po krótkim odpoczynku dzieci udały się w stronę basenu foki Dawidka, gdzie miały okazję uczestniczyć w pokazowym karmieniu foki. Było to nie tylko karmienie, ale również pokaz jej akrobacji i różnych sztuczek. Następnie dzieci udały się na zajęcia edukacyjne, gdzie poznały jeżyka, jaszczurkę i szynszyla. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w McDonaldzie :) Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. To był miły i bardzo udany dzień :)))

Drogie Mamy ♥
Czego możemy Wam życzyć w tym wspaniałym dniu? Jak najmniej powodów do zmartwień, dużo zdrowia, cierpliwości i jak najwięcej okazji do odpoczynku. Macie cudowne dzieci - to pewnie najpiękniejszy prezent :)

zdjęcia2

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega trudna praca strażaka. Okazało się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w unieszkodliwianiu gniazd os i szerszeni czy uczestniczą w ratowaniu ofiar wypadków drogowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem :)

zdjęcia

Przedszkolaki z Kamionki wzięły udział w "Biegu Kolorów", który odbył się 22 maja na stadionie sportowym w Pątnowie. Nie chodziło tu o życiowe rekordy, o to kto jest najszybszy i najlepszy, a o pozytywną energię i dobrą zabawę. Gratulacje dla naszych wspaniałych biegaczy :)

„ Kto ty jesteś?
–  Polak mały.
Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz?
– Między swymi.
W jakim kraju?
– W polskiej ziemi…”

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W postawie na baczność przedszkolaki zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Symbole narodowe - jak flaga biało-czerwona, godło z białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami.

zdjęcia1
zdjęcia2

Piękna pogoda to okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Nasze dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną.

zdjęcia

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wybraliśmy się też w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym.

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy :)