W dniu 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i zostały przystrojone w kotyliony oraz wstążeczki w barwach narodowych. Dzieci miały okazję  poznać symbole narodowe naszego kraju podczas projekcji filmu dla dzieci , wykonać własnoręcznie  flagę  Polski oraz słowem i piosenką pokazać szacunek do naszego kraju. Przedszkolaki wykonały również piękną pracę plastyczną oraz o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy- Mazurka Dąbrowskiego.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

W dniu 14 listopada 2022 roku wybraliśmy się na wycieczkę z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Kamionce do miejsc pamięci narodowej. Były to obiekty upamiętniające wydarzenia bądź postacie istotne dla historii naszego kraju czyli pomnik poległych żołnierzy w Kamionce, grób nieznanego żołnierza w Dzietrznikach oraz pomnik żołnierzy poległych w walce o nasz kraj w Załęczu Wielkim. Była to kontynuacja obchodów Święta Niepodległości. W ten sposób kształtujemy w najmłodszych obywatelach postawę patriotyczną oraz uwrażliwienie na potrzeby ochrony i opieki nad dziedzictwem regionu.

Zdjęcia

Przedszkolaki z Popowic  30 września czyli w Dzień  Chłopka wybrały się na wycieczkę  do Rancza Zagata w miejscowości Grabarze.. Jest to bardzo przyjazne miejsce usytuowane  w otoczeniu przyrody. Nasi milusińscy mieli okazję  poznać wiele różnych gatunków zwierzęta z mini zoo takich jak: kozy, owce, kucyki, osiołki oraz   kury i gęsi. Zwierzaki okazały się bardzo przyjacielskie i zarazem bardzo głodne, dzieci mogły nakarmić  je marchewkami co sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom wycieczki. Kolejną atrakcją była przejażdżka unikatową kolejką gdzie każdy przedszkolak mógł poprowadzić swój wagonik co wywołało dużo uśmiechu na twarzach małych podróżników. Po tych atrakcjach dzieci mogły zjeść ciepły posiłek w postaci kiełbasek z grilla, który przygotowała obsługa Rancza. Po posiłku przystąpiliśmy do wspólnej zabawy z Misiem Puchatkiem przy dźwiękach skocznej muzyki. Przedszkolaki z Popowic i Kamionki świetnie się razem bawiły. Następnie wszystkie dziewczynki odśpiewały sto lat dla chłopców i wręczyły słodki upominek. Dziękujemy pracownikom Rancza za miłą obsługę oraz zaprzyjaźnionym przedszkolakom za wspólną wyprawę.

Zdjęcia

Przedszkolaki z Popowic  3 listopada  obchodziły „Dzień dyni”. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo co świadczyło o zaangażowaniu i chęci do zabawy. Dzień zaczęliśmy od rozmowy kierowanej na temat dyni: rodzajów dyni, wielkości, kolorów oraz sposobów wykorzystania. Odbyły się również dyniowe zabawy matematyczne – klasyfikowanie dyń według kształtu, wielkości, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie dyni. Dzieci miały okazję również zobaczyć co dynia kryje w środku. Następnie dzieci oddzielały nasiona dyni od nasion słonecznika co pozwoliło rozwijać ruchy precyzyjne rąk. Kolejnym etapem były zawody dyniowe , które wywołały dużo emocji wśród dzieci. Dynia  przekazywana była nad głowami, między nogami, były też dyniowe kręgle, slalom między dyniami oraz skoki przez dynię. Dzieci bawiły się  również w zabawę „Podaj dynię”, dynia przekazywana była z rąk do rąk podczas akompaniamentu piosenki, na przerwę w utworze dziecko, które trzymało warzywo na chwilkę odpadało z gry. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.  Dzień zakończyliśmy wykonaniem dyniowej pracy plastycznej za pomocą gazety i drucika kreatywnego oraz farb. Dzięki uprzejmości jednej z mam przedszkolaki spróbowały dyniowych babeczek, które okazały się naprawdę pyszne. Był to wspaniały dzień.

Zdjecia

 15 września przedszkolaki z Popowic obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz wiary we własne siły. Dzień zaczęliśmy od wysłuchania bajki pt. „The Dot – Kropka” autorstwa P. Reynoldsa. Bajka ta opowiada o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój talent. Omówiliśmy sobie jakie talenty mogą mieć dzieci i co zrobić, kiedy coś nam nie wychodzi.

Następnie dzieciaki brały udział w zabawach ruchowych z pomocą kolorowych kółek małych i dużych, które wywołały dużo radości i uśmiechu oraz były okazją do zdrowej rywalizacji. Kolejnym punktem zabaw było rozwijanie wyobraźni dzieci za pomocą tworzenia indywidualnych i grupowych prac zaczynających się od kółka. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie wspaniale. Pod koniec zajęć każdy przedszkolak miał okazję stworzyć pracę plastyczną oczywiście z kółek, udało nam się stworzyć piękne grzybki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplom oraz naklejkę w kształcie uśmiechniętej kropki. To był udany dzień, ponieważ jedna kropka ma wiele znaczenia…

Zdjęcia

27 października 2022 r. o godz. 13.00 w Publicznym Przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami dnia były najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz dyrektor przedszkola  pani Dorota Hanas. Przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Dzieci pięknie powitały gości piosenką „Wesoło witamy”. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek „, „Idzie zuch” oraz zatańczyły do piosenki „Kolorowe listki” Przedszkolaki wykazały się nie tylko umiejętnościami ale również dużą odwagą. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie przez panią dyrektor, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy jak również upominki przygotowane przez rodziców.

Celem uroczystości była adaptacja najmłodszych dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce wierszyków oraz przygotowanie upominków.

Zdjęcia

Dnia 24 czerwca 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci 6-letnie żegnały swoje przedszkole  i po wakacjach wybierają się do I klasy, a dzieci młodsze żegnały swoich kolegów. Przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym oraz zaśpiewały piosenki o tematyce wakacyjnej. Następnie absolwenci przedszkola przy udziale dzieci 5-letnich pięknie zatańczyły poloneza. Był to wzruszający moment , który wywołał wzruszenie na twarzach rodziców. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród w postaci książek dla wszystkich przedszkolaków.  Wszystkim dzieciom i dorosłym życzymy wspaniałych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Niech będzie to czas miłego odpoczynku i nabierania sił na dalszą naukę i zabawę po wakacjach.

zdjęcia

film

13 października 2022 roku przedszkolaki z Popowic  brały udział w uroczystości z okazji oddania budynku przedszkola po termomodernizacji. Uroczystość rozpoczęła się od zabrania głosu przez przybyłych gości między innymi Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka, posła Pawła Rychlika oraz panią Dyrektor  ZSS w Pątnowie Dorotę  Hanas. Po przecięciu  wstęgi uczestników czwartkowego wydarzenia zabawiały swoim występem przedszkolaki z naszej placówki, a po nich wystąpił Zespół Folklorystyczny z Popowic.  Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców . Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniu naszego przedszkola do tego wydarzenia.

Zdjęcia

Przedszkolaki z Popowic 15 czerwca wybrały się na pieszą wycieczkę do „Rancza” w Popowicach. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym w gospodarstwie, pogłaskać je a nawet nakarmić owieczki, które okazały się bardzo przyjazne i ciekawe dzieci. Starsze przedszkolaki miały również okazję skorzystać z przejażdżki konnej, która wymagała dużej odwagi i dyscypliny. Maluszki w tym czasie z opiekunem wybrały się na poszukiwanie i zbieranie jaj od kurek i kaczek hodowanych w Ranczo. Następnie dzieci mogły usmażyć samodzielnie kiełbaski na zorganizowanym przez obsługę ognisku. Cała wycieczka okazała się wspaniałą okazją do poznania zwierząt ich zwyczajów i środowiska życia. Po wszystkich zajęciach przedszkolaki wróciły zmęczone ale szczęśliwe do przedszkola.

Zdjęcia