Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie wesoły, kolorowy i głośny. Przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę zgodnie ze starodawnym zwyczajem. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat wiosny oraz nauki piosenki z pokazywaniem „To już czas”, która bardzo spodobała się dzieciom. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, wykonywały zadania dotyczące wiosny oraz rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki zostały również podzielone na dwie grupy – zimę i wiosnę – nastąpiło przeciąganie pór roku. Tym razem wygrała zima, ale mamy nadzieję, że nie na długo.  Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją dnia było wyjście na pochód wiosenny z kukłą marzanny. Przedszkolaki głośno nawoływały wiosnę i prosiły zimę o odejście z naszego kraju za morze. Część dzieci otrzymała instrumenty, na których głośno grały i krzyczały „odejdź zimo, przybądź wiosno”. Po spacerze wróciliśmy do przedszkola w celu samodzielnego wykonania kukiełek marzanny z drewnianych łyżek, skrawków materiałów oraz innych potrzebnych materiałów. Ten dzień był bardzo wesoły i wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

Zdjecia

Dzień po wizycie Mikołaja w naszym przedszkolu, odwiedzili nas specjalni goście. Byli to mieszkańcy oraz ich opiekunowie z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Wizyta miała charakter artystyczny, ponieważ  DPS przygotował dla dzieci przedstawienie pt. Depresyjny Mikołaj. Mimo, że często mieszkańcy DPSU są ludźmi schorowanymi to zaprezentowali się niczym zawodowi aktorzy. Bajka była pełna humoru, a uśmiech z twarzy dzieci nie schodził do końca przedstawienia. Oprócz przedszkolaków z Popowic  na występy przybyły dzieci z przedszkola z Kamionki. Dziękujemy za wspaniały dzień i liczymy na kolejną wizytę  i wspaniałe  atrakcje.

Zdjęcia

 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z naszego przedszkola składali życzenia dziewczynkom z grupy oraz pani. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków, wykonanych przez chłopców i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Dodatkowo odbył się również konkurs na Małą Miss. Wszystkie dziewczynki zdobyły dyplomy w wybranej kategorii, a chłopcy wcielili się w rolę jurorów. Zabaw była wspaniała.

Zdjecia

Dodatkowo Przedszkolaki z Popowic wraz z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki wybrały się do Kina „Syrena” w Wieluniu na bajkę pt.” Wróżka zębuszka”.

Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech...

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Zdjecia

W dniu 6 grudnia 2022 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo wyczekiwany gość, a był nim Św. Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego wizytę i pilnie się do niej przygotowały.  Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość.  Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania  prezentów, zapytał dzieci czy były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Następnie dzieci zaprezentowały się w kilku wierszach i piosenkach dla wspaniałego przybysza. Po krótkich występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Potem nastąpiło pożegnanie  Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…

Zdjęcia

Zdjęcia

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień wyjątkowy ,wyczekiwany z wielką niecierpliwością. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Przedszkolaki z Popowic  dnia 16.02.2023r brały udział właśnie w takim balu , który został zorganizowany wspólnie z przedszkolem z Kamionki.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów z ulubionych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać: wróżki, królewny, księżniczki, indianki, Wensday, policjantów, rycerzy, Spider-Menów, żołnierzy, był też dinozaur , miś, wilczek oraz postacie z bajki o „Psim Patrolu”. Wystrój sali OSP w Kamionce wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorów z grupy „Rytmiks”, którzy zachęcali do tańca i zabaw przy wesołej muzyce. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale biorąc udział we wszystkich zabawach i konkursach. W trakcie balu dzieci  zostały poczęstowane pączkami zakupionymi przez radę rodziców z okazji Tłustego czwartku.

Dziękujemy przedszkolakom oraz Pani Magdalenie  Kałuży z Kamionki za miłe towarzystwo i wspólną zabawę.

Zdjęcia

29listopada przedszkole w Popowicach odwiedzili ważni goście. Byli  to dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Funkcjonariusze  rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, w domu ale również na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli  również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich skorzystać. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Mundurowi  przypomnieli najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą. Na koniec spotkania policjanci rozdali przedszkolakom kolorowe zawieszki odblaskowe , aby były dobrze widziane w drodze  do przedszkola , ponieważ dni stają się coraz krótsze i bardzo pochmurne.

Zdjęcia

Zima długa i surowa,
naszym ptaszkom ziarno chowa.

Przedszkolaki z naszego przedszkola podczas ostatnich zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Podczas zajęć najmłodsi uczniowie wysłuchali opowiadania "O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku". Opowiadanie pozwoliło zainteresować  dzieci ciężkim losem ptaków oraz stanowiło świetną okazję do przypomnienia dzieciom wyglądu i nazw ptaków, które możemy spotkać w naszym ogrodzie przedszkolnym oraz czym należy a czym nie można ich dokarmić .  Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci małych karmników z tekturowej rolki, tłuszczu i  różnych ziaren oraz nasypanie pokarmu do drewnianego karmnika, który zakupiła jedna z mam, za co bardzo dziękujemy.

Zdjęcia

W dniu 25 listopada przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. Każda z tych maskotek była piękna i wyjątkowa i miała bardzo duże znaczenie, ponieważ przedszkolaki kochają swoje Przytulanki.  Dzieci miały okazję zapoznać się z postacią Misia Uszatka, czyli najsłynniejszego misia w Polsce i jeszcze innymi misiami mniej znanymi dzieciom w tych czasach.  Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Była gimnastyka z misiem, misiowe karty pracy, fotobudka z misiem oraz zabawy przy piosenkach o misiach. Na koniec każde dziecko otrzymało medal  Wielbiciela Pluszowego Misia.  Ten dzień był pełen emocji i myślę, że dzieci bawiły się świetnie.

Zdjęcia