W dniu 9 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo wyczekiwany przez dzieci gość, a był nim Św. Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na wizytę tego  gościa i bardzo się do niej przygotowały.  Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość.  Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania  prezentów, przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną. Dzieci zaśpiewały dwie piosenki i powiedziały piękny wiersz dla Mikołaja.  Po krótkich występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Następnie  dzieci podziękowały za przybycie wręczając  Mikołajowi  własnoręcznie przygotowaną kartkę świąteczną i drobny prezent . Potem nastąpiło pożegnanie  Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…

Zdjęcia

Dnia 29 października 2021r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień dyni”. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo co świadczyło o zaangażowaniu i chęci do zabawy. Dzień zaczęliśmy od nauki krótkiej rymowanki „Dynia tu, dynia tam” oraz od zabawy „Podaj dalej”. Dynia przekazywana była z rąk do rąk podczas akompaniamentu piosenki, na przerwę w utworze dziecko, które trzymało warzywo na chwilkę odpadało z gry. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości. Kolejnym etapem była rozmowa kierowana na temat dyni: rodzajów dyni, wielkości, kolorów oraz sposobów wykorzystania. Odbyły się również dyniowe zabawy matematyczne – klasyfikowanie dyń według kształtu, wielkości, szeregowanie od największej do najmniejszej dyni, przeliczanie dyni. Dzieci miały okazję również zobaczyć co dynia kryje w środku.  Następnie przeszliśmy do dyniowych zawodów. Dzieci min. przekazywały sobie dynię nad głowami, między nogami, były też dyniowe kręgle, slalom między dyniami oraz skoki przez dynię. Dzień zakończyliśmy wykonaniem dyniowej pracy plastycznej za pomocą połówek jabłka i farb. Ten dzień przyniósł wiele uśmiechów i radości.

Zdjęcia

17 listopada przedszkole w Popowicach odwiedzili ważni goście. Byli to funkcjonariusze policji z wydziału drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, w domu i na drodze. Wizyta była także okazją do opowiedzenia przedszkolakom o ciężkiej służbie policjantów. Mundurowi przynieśli ze sobą specjalne znaki drogowe i  przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszani się po drodze. Dzieci doskonale rozpoznały znaki przejścia dla pieszych oraz znak sygnalizatora świetlnego. Przedszkolaki poznały także sprzęt policyjny. Funkcjonariusze przypomnieli  również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich skorzystać. Dzieci i wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Mundurowi  przypomnieli najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą.

Zdjecia

W dniu 11.10.2021 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach wybrały się na wycieczkę do kina Syrena w Wieluniu na seans pt. „Psi patrol”. Jest to film zrealizowany na podstawie popularnego serialu, który kochają całe grupy dzieciaków nie tylko w Polsce. Opowiada o bohaterskich pieskach oraz chłopcu, którzy niosą pomoc wszystkim potrzebującym. Film był świetną rozrywką , dzieci były zaskoczone nowymi bohaterami u boku ekipy ratunkowej, które wzbudziły wielką sympatię i został przyjęty przez najmłodszych widzów z wielkim entuzjazmem. Wszystkie  dzieci  bawiły się bardzo dobrze co widać na załączonych zdjęciach. Po seansie wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do naszego przedszkola. Przejazd autobusem dostarczył dzieciom również wiele radości. Mali widzowie z niecierpliwością czekają na kolejną możliwość wyjazdu do kina.

Zdjęcia

W naszym przedszkolu w dniu 25 listopada przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. Każda z tych maskotek była piękna i wyjątkowa i miała bardzo duże znaczenie, ponieważ przedszkolaki kochają swoje przytulaki.  Uroczysty dzień rozpoczął się od  przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami.  Przygotowane zostało wiele atrakcji dla dzieci: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, przyczepianie misiowi kokardy z zasłoniętymi oczami oraz taniec z misiem. Dzieci miały również okazje zabawić się w poszukiwaczy ulubionego jedzonka misia. Po śladach odnalazły to co misie lubią najbardziej. Na koniec misiowe ślady zaprowadziły dzieci do jadalni, a tam czekała niespodzianka w postaci słodkich misiowych ciasteczek i przepięknych oraz  pysznych babeczek. Za tą niespodziankę serdecznie dziękujemy mamie 2 przedszkolaków z naszej grupy. Dzień był pełen emocji i myślę, że dzieci bawiły się świetnie.

Zdjęcia

Na terenie Publicznego Przedszkola w Popowicach odbywają się  różne zbiórki  charytatywne oraz akcje społeczne. Takie działania mają na celu zapoznanie dzieci  z ideą akcji charytatywnych oraz zachęcanie do mocy innym.  Dzięki takim akcją dzieci rozumieją potrzebę pomocy innym. Dziękujemy serdecznie przedszkolakom i oczywiście rodzicom za okazane serce i włączenie się w pomoc potrzebującym.

Zdjęcia

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i zostały przystrojone w kotyliony w barwach narodowych. Dzieci miały okazję poznać symbole narodowe naszego kraju oraz słowem i piosenką okazać szacunek do naszego kraju.. Przedszkolaki wykonały również piękną pracę plastyczną oraz o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy- Mazurek Dąbrowskiego.

Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

W tym dniu odwiedziła nas również pani Romualda Czyż z fundacji obrony zwierząt Łezka ze swoim kudłatym podopiecznym. Pani Roma po krótce opowiedziała dzieciom czym się zajmuje, oraz wyjaśniła jak należy opiekować się domowymi zwierzątkami. Wyjaśniła również przedszkolakom jak należy zachować się i jaką pozycję przyjąć w razie ataku psa. Dziękujęmy pani za tą cenną lekcję i liczymy na ponowną wizytę.

Zdjecia

Dnia 28 października 2021 r. o godz. 13.00 w Publicznym Przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami dnia były najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz dyrektor przedszkola  pani Dorota Hanas. Pasowanie rozpoczęło się od przywitania gości przez wychowawcę oraz najstarsze dzieci z grupy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki „Przedszkolaczek to jest zuch”i „Proszę, dziękuję, przepraszam” oraz zatańczyły taniec „Daj mi rączkę” i  „Tarantella”. Przedszkolaki wykazały się nie tylko umiejętnościami ale również dużą odwagą. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy jak również upominki przygotowane przez rodziców.

Celem uroczystości była adaptacja najmłodszych dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce wierszyków oraz przygotowanie upominków.

Zdjęcia