22 czerwca 2023 roku w przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023. Dzieci 6-letnie żegnały przedszkole  i po wakacjach wybierają się do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej w Pątnowie. Młodsze przedszkolaki żegnały swoich kolegów oraz cieszyły się z nadchodzącego letniego wypoczynku. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wakacyjnej.  Zagrały również na instrumentach do utworu „Nieznajomy”, aby przestrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem związanym z wpuszczeniem do domu nieznajomej osoby. Następnie absolwenci przedszkola przy udziale dzieci 5-letnich pięknie zatańczyły „Poleczkę warszawską”.  Dzień ten był niezwykle wzruszający nie tylko dlatego, że najstarsze dzieci opuszczały progi przedszkola. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Mariola Gajek, wieloletnia nauczycielka w naszym przedszkolu. Rodzice podziękowali Pani Marioli za wspaniałą prace oraz wręczyli drobny upominek na ręce nauczycielki. Niezwykłą niespodzianką było przekazanie na ręce obecnej wychowawczyni grupy Justyny Krzak, prezentu w postaci węża spacerowego, który będzie bardzo pomocny przy wszelkich wyjściach poza teren przedszkola. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród w postaci książek dla wszystkich przedszkolaków oraz personalizowanych linijek dla sześciolatków. Wszystkim dzieciom i dorosłym życzyliśmy wspaniałych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Niech będzie to czas miłego odpoczynku i nabierania sił na dalszą naukę i zabawę po wakacjach.

Zdjęcia

„Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty!”

Tak śpiewały przedszkolaki w czwartek 4 maja 2023 r. na zajęciach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także  Dzień Flagi obchodzony 2 Maja. Dzieci poznały historię powstania państwa polskiego czyli legendę „O Lechu, Czechu i Rusie.”. Właśnie poprzez legendy, podania, baśnie dzieci najłatwiej zapoznają się z symbolami narodowymi, hymnem Polski, znakiem Orła Białego czy flagą biało – czerwoną. Dla małego dziecka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym. Aby w przyszłości rozumiało słowo: Polak - patriota - Polska - moja Ojczyzna, należy już teraz wspólnie z nim obchodzić święta narodowe, uczyć szacunku i przywiązania do rodzinnego kraju. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej oraz odśpiewały hymn Polski.

Zdjęcia

   We wtorek 6 czerwca na terenie ogrodu przedszkolnego w Popowicach odbył się  Piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez rodziców.  Dzień zaczął się od poczęstunku w formie szwedzkiego stołu , co bardzo podobało się dzieciom, ponieważ w każdej chwili mogły zjeść swoje ulubione przekąski. Następnie każdego dziecko mogło skorzystać z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, była to największa atrakcja pikniku, ponieważ wszystkie dzieci bardzo lubią taką formę zabawy. Przedszkolaki bawiły się świetnie podczas pikniku i harców na dmuchanej zjeżdżalni.

   Kolejnym punktem zabawy było ognisko. Każdy chętny przedszkolak mógł samodzielnie usmażyć  kiełbaskę lub zjeść już przygotowaną przez rodziców. Ten dzień był wspaniałym czasem dla najmłodszych, pełnym uśmiechu, zabawy i radości. Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie wszystkich atrakcji dla dzieci.

Zdjecia

Filmy

   21 kwietnia 2023 roku przedszkolaki z Popowic obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas obchodów tego święta przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się również jak poprawnie segregować śmieci. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa, który pomógł dzieciom zrozumieć czym jest ekologia i jakie działania ludzi uznaje się za ekologiczne.

   Dzieci poznały znaczenie trudnego słowa recykling i wraz z rodzicami przygotowały Eko-zabawki, które były cudowne, pomysłowe i myślę, że sprawiły wiele radości dzieciom jak i rodzicom. Stworzyły również możliwość do wspólnego spędzenia czasu. Wszystkie prace były wspaniałe i przedszkolaki otrzymały za nie drobne upominki, zakupione przez radę rodziców za co dziękujemy. Dzień zakończył się wspólnym zbieraniem śmieci na terenie placu przedszkolnego, była to wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i oczywiście do oczyszczenia terenu z niepotrzebnych śmieci.

Zdjęcia

 W poniedziałek 5 czerwca 2023 roku przedszkolaki z Popowic wraz z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki wybrały się na całodniową wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki był pawilon PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Ostatnim punktem programu były WARSZTATY PALEONTOLOGICZNE, polegające na wyszukaniu w piasku za pomocą sitka prawdziwych skamieniałości z „szkieletu” dinozaura. JURAPARK miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w restauracji McDonald. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

Zdjecia

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie wesoły, kolorowy i głośny. Przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę zgodnie ze starodawnym zwyczajem. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat wiosny oraz nauki piosenki z pokazywaniem „To już czas”, która bardzo spodobała się dzieciom. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, wykonywały zadania dotyczące wiosny oraz rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki zostały również podzielone na dwie grupy – zimę i wiosnę – nastąpiło przeciąganie pór roku. Tym razem wygrała zima, ale mamy nadzieję, że nie na długo.  Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją dnia było wyjście na pochód wiosenny z kukłą marzanny. Przedszkolaki głośno nawoływały wiosnę i prosiły zimę o odejście z naszego kraju za morze. Część dzieci otrzymała instrumenty, na których głośno grały i krzyczały „odejdź zimo, przybądź wiosno”. Po spacerze wróciliśmy do przedszkola w celu samodzielnego wykonania kukiełek marzanny z drewnianych łyżek, skrawków materiałów oraz innych potrzebnych materiałów. Ten dzień był bardzo wesoły i wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

Zdjecia

„Uczyliście mnie chodzić

Uczyliście mnie mówić

Jak się zachowywać

Jak zwracać się do ludzi….”

30 maja odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z przedszkola z Popowic wraz z wychowawcą przygotowały piękne przedstawienie, pt.” Wiosenna łąka dla Mamy i Taty”. Wszyscy z uwagą i wzruszeniem obejrzeli występ swoich pociech. Dzieci wcieliły się w rolę mieszkańców łąki, były tam biedroneczki, motyle, komary, kwiaty, pająki i mucha Adelajda. Sala przedszkolna została pięknie ustrojona w kwiaty i motyle, było kolorowo i wzruszająco. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować przed publicznością swoje zdolności aktorskie, recytatorskie, wokalne i taneczne. Bardzo dziękujemy rodzicom oraz Pani Dyrektor za przybycie jak również za przygotowanie poczęstunku, który wspólnie zjedliśmy po zakończeniu przedstawienia.

Dzieci chcąc sprawić radość swoim rodzicom przygotowały własnoręcznie wykonane upominki i doniczki z kwiatami, które zostały wychodowane w naszym przedszkolu.

„Dziękuję mamo, dziękuję tato,

Za każdą zimę, za każde lato”

Zdjęcia

Filmy

 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z naszego przedszkola składali życzenia dziewczynkom z grupy oraz pani. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków, wykonanych przez chłopców i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Dodatkowo odbył się również konkurs na Małą Miss. Wszystkie dziewczynki zdobyły dyplomy w wybranej kategorii, a chłopcy wcielili się w rolę jurorów. Zabaw była wspaniała.

Zdjecia

Dodatkowo Przedszkolaki z Popowic wraz z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki wybrały się do Kina „Syrena” w Wieluniu na bajkę pt.” Wróżka zębuszka”.

Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech...

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Zdjecia