W piątek 28.04.2023r. ramach realizacji tematyki zdrowotnej 5 i 6 - latki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.
Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że jej praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.
Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.
Dziękujemy za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

 

zdjęcia

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest Palma Wielkanocna. Współcześnie palma wielkanocna jest postrzegana przede wszystkim jako element tradycji oraz dekoracja. Dlatego rozwijając zainteresowania przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Pątnowie związanych z naszą ludową kulturą, tradycjami Świąt Wielkanocnych, zorganizowano konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną".
Przedszkolaki pod opieką rodziców przygotowywali palmy ozdabiając je samodzielnie przygotowanymi kwiatami z kolorowej bibuły, wstążkami, zielonymi gałązkami. Wykonane palmy były różnorodne. W konkursie wzięło udział 25 przedszkolaków. Wykonane palmy charakteryzowały się różnorodnością barw i technik plastycznych.
Ogłoszenie wyników odbyło się 12.04.2023 roku:
• I miejsce otrzymali: Julia Mielczarek, Hania Smela, Naila Majda.
• Wyróżnienie otrzymali: Ida Jurczyńska, Jan Pawłowski, Nadia Plewa.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie?.

 

 

zdjęcia

Ostatnio w Publicznym Przedszkolu w Pątnowie gościliśmy przedstawiciela SHBON- Stowarzyszenia Historycznego "Bataliony Obrony Narodowej". Celem stowarzyszenia jest rekonstrukcja umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy obrony narodowej II RP.
Członek stowarzyszenia przedstawił uczniom zarys działalności Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej. Wystąpił w mundurze wymienionych formacji, dzięki czemu uczniowie, a także przedszkolaki zapoznali się z elementami oryginalnego wyposażenia żołnierzy i tamtejszych funkcjonariuszy. Dzieci poznały specyfikę służby przedwojennej Straży Granicznej. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe pieczątki z przejścia granicznego w Praszce.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi SHBON za tę żywą lekcję historii.

zdjęcia

Dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie odwiedziły Gminną Publiczną Bibliotekę w Pątnowie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci miały możliwość zobaczyć wystawę rzeźb autorstwa pana Krzysztofa Komora. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

zdjęcia

Grupa młodsza rozpoczęła wiosenne prace w kąciku przyrody.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł St. Reymonta w Pątnowie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, który został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.
W minionym tygodniu przedszkolaki na zajęciach samodzielnie piekły chleb, wyrabiały masło oraz twaróg z białego sera z dodatkiem szczypiorku, który pochodził z przedszkolnego ogródka, gdzie dzieci samodzielnie zasiały różnego rodzaju rośliny.

zdjęcia

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych.