Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie, bardzo kocha swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!

zdjęcia

Bajki i baśnie, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu. Przybliżają takie wartości jak pracowitość, troskliwość odwaga czy zaufanie.
Dlatego też w listopadzie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek połączony z Dniem Pluszowego Misia.
Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, aby rozwijać wyobraźnię i pamięć. Bajki kształtują również właściwe postawy moralne. Dlatego też, polecamy bajki bez przemocy, takie gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.
W tym wyjątkowym dniu, dzieci przyszły przebrane w przepiękne bajkowe postacie. Nie zabrakło więc: Księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Batmana, Królewny Śnieżki i wielu innych. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw na sali.
W całym przedszkolu słychać było najbardziej znane baśnie i bajki, dzieci rozpoznawały postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Oglądały ulubione bajki i wykonywały różne prace plastyczne. To był naprawdę bajkowy dzień!

zdjęcia gr. młodsza

Zapraszamy do udziału w Konkursie plastyczno- technicznym "Karmnik dla ptaków"!

16 września jak co roku dzieci wraz z Paniami poszły sprżatać teren wokół naszego przedszkola.

Być grzecznym przez cały rok to nie lada wyzwanie, któremu wiele dzieci nie jest w stanie podołać. Ale nasi Przedszkolacy po raz kolejny udowodnili, że chcieć to móc! Dzieci od dawna z zapałem ćwiczyły wierszyki i piosenki w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Gdy wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, twarze dzieci rozpromieniały piękne uśmiechy. Ku radości Przedszkolaków, Święty Mikołaj obdarował każdego prezentem i pochwalił za dobre sprawowanie. Nasze szkraby zaprosiły Świętego Mikołaja na kolejne spotkanie za rok, obiecując, że przez cały ten czas będą grzeczne i będą słuchać taty i mamy.

PODSUMOWANIE KONKURSU
CO NAM JESIEŃ W KOSZU NIESIE

3 listopada 2022 roku, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego CO NAM JESIEŃ W KOSZU NIESIE, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwienie dzieci i dorosłych na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieciom i ich rodzicom, wdrażanie do współpracy rodziców dzieci z przedszkolem, możliwość zaprezentowania i popularyzowania własnej twórczości.
Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce – Wojciech Banasik – przedszkole Kamionka
II miejsce – Jadwiga Janik – starsza grupa, przedszkole Pątnów
III miejsce – Miłosz Sobera – młodsza grupa – przedszkole Pątnów

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

zdjęcia

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najpiękniejsze święta w roku. Magia tych świąt polega między innymi na niepowtarzalnej atmosferze jaka panuje w tych dniach. Wychowawczynie młodszej i starszej grupy Publicznego Przedszkola w Pątnowie, chcąc wprowadzić dzieci w świąteczny klimat zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, aby wspólnie z dziećmi wykonali ozdoby choinkowe. W miłej i przyjaznej atmosferze powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych ozdób, które przystroiły choinkę w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy rodzicom i bliskim dzieci za poświęcony czas oraz wspólną pracę. Spotkanie to pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

zdjęcia2

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola brały w akcji "Szkoła do hymnu".