W dniu 6 czerwca w naszej szkole mieliśmy kolejny dzień tematyczny.

Ty razem był to Dzień Gwiazd. Uczniowie wcielili się w postaci Magdy Gessler,

Ronaldo, Ariany Grande, Makłowicza i wielu innych znanych celebrytów filmu,

sportu i muzyki.

Koniec roku mogliśmy spędzić znów na zabawie i spontanicznej radości.

Śmiało mogliśmy nakręcić kolejny FILM do naszej szkolnej kolekcji.

Z wielka przyjemnością pragniemy go państwu przedstawić.

 

Zapraszamy na seans.

 

Opiekun Samorządu Szkolnego:

Kinga Śwegot

W dniu 10 listopada rozstrzygnięty został Konkurs „ Mój ulubiony Święty”. Była to dyscyplina bardzo trudna, wszystkie prace zostały wykonane w ciekawy sposób. Dzieci po raz kolejny wykazały się pomysłowością. Celem konkursu było bliższe poznanie żywotu Świętych, budzenie świadomości religijnej poprzez kreatywność, zachęta do twórczego poznawania religii, a także integracja klas przedszkolnych i I-III. Zapraszamy do obejrzenia naszej FOTOGALERII z tego wydarzenia.

 

v55.jpg 

 Kinga Świegot

Informujemy o rozstrzygniętym nie dawno konkursie „Moja wielkanocna ozdoba”. Miał on na celu przybliżyć uczniom znajomość symboliki Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i Męki Pańskiej. Wszystkie samodzielnie wykonane prace były podziwiane przez pozostałych uczniów. Każda ozdoba wykonana została inną techniką, co podkreśliło kreatywność uczestników obydwu kategorii. Wszystkie prace można podziwiać w naszej FOTORELACJIb.jpg

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią. Rozwijają wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.  Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dlatego w dniu 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. W szkolne mury zawitały Czerwone Kapturki, księżniczki, Bolki i Lolki, Minionki, Smerfy, Obelixy, Hermiony i Myszki Miki w każdej klasie.Czas spędzony w tym dniu zapamiętamy bajecznie. 

Wspomnienia w FOTORELACJI.

 DB29.jpg 

Opiekun Samorządu Szkolnego K. Świegot

"W noc grudniową, gdy gwiazdka świeci
Mikołaj darzy prezentami dzieci…

Mikołaj się męczy,
trudzi jak może,
by z listy prezenty
znalazły się w worze…”

Mikołajki 2021 FOTORELACJA

 
mi-ko.jpg

 

Opiekun Samorządu Szkolnego Kinga Świegot

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu zbiórki dla kudłatych podopiecznych Fundacji „Łezka” Pni Romy Czyż w ramach szkolnej akcji "Podaj łapę". Zbiórką na etapie klas I-III zajmowały się Panie Izabela Grondys i Magdalena Kryściak, a klasy IV-VIII mogły się z darami zwrócić do Pani Marleny Wcisło i Pani Kingi Świegot. W szkolnej akcji zbiórki żywności wzięły też udział wszystkie przedszkola z Naszego Zespołu. Karma dla zwierząt jak i pozostałe dary zostały przekazane Pani Romie Czyż. Zebrana karma, koce, smycze, miski, zabawki przeznaczone będą dla zwierząt potrzebujących z terenu Gminy Pątnów, której rozdysponowaniem zajmie się Fundacja „Łezka” z Wielunia.

Opiekun Samorządu Szkolnego klas IV-VIII

Kinga Świegot

 

Karma1.jpg Karma2.jpgKarma3.jpg

Pod koniec listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap XXVII  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych pod hasłem: „Oto ja was posyłam jak owce między wilki.” (Mt 10, 16). Głównym celem nie było jednak samo poznanie treści Ewangelii według św. Mateusza, ale kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o Słowo Boże. Również zachęcenie do większej aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego pogłębiania wiedzy religijnej i rozwijania zainteresowań. Troje uczniów którzy uplasowali się na trzech pierwszych miejscach bierze udział w styczniowej rozgrywce rejonowej. Powodzenia.

kONKURS_b.jpg     

Kinga Świegot

roma_4.jpg

W dniu 1 października zawitali do Nas nietypowi goście. Uczniowie klas I-III spotkali się z Kilerem, kudłatym podopiecznym Pani Romy Czyż z Fundacji „Łezka”. Pani Roma przypomniała wiele wiadomości związanych z edukacją prozwierzęcą. Była to wspólna inicjatywa Fundacji Obrony Zwierząt Łezka, inspektoratu Mondo Cane i Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka. Podczas spotkania rozmawialiśmy o opiece, roli i obowiązkach gmin w bezdomności zwierząt. Ruszyła także wspólna akcja polegająca na udostępnianiu zdjęć psów ze schroniska. Akcja Pani Romy "Pomagamy lokalnie, myślimy globalnie" jest realizowana ze szkołami, by pomoc znaleźć dom 12 pieskom, będącym pod opieką gminy Pątnów, a przebywających obecnie w schronisku „Pokochaj 4-ry łapy”. Pan Wójt opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie i przypominał o gminnym programie bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Pani Roma była wzruszona wysokim poziomem wiedzy i wrażliwością Naszych uczniów. Za wspólnie spędzony czas, dzieci podziękowały pięknymi laurkami. W tym samym dniu rozpoczęła się szkolna zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji „Łezka” oraz potrzebujących zwierząt z Naszej gminy. Dzieci i młodzież, oraz grono pedagogiczne zawsze chętnie biorą udział w różnych akcjach proekologicznych i prozwierzęcych. Zatem, mówimy Pani Romie „do zobaczenia”. FOTORELCJA

Opiekuj Samorządu Szkolnego

Kinga Świegot