Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. My świętowanie w szkole zaczęliśmy już dość wcześnie. Na górnym korytarzu czekała skrzynka Świętego Walentego, gdzie każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. W czwartek 9 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyłonili trzy pierwsze miejsca na Króla i Królową Parkietu. Ponadto 14 lutego ubraliśmy się w czerwień. Dla wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka w kształcie serca. Po rozdaniu kartek walentynkowych możemy tylko podsumować hasłem: Niech Walentynki trwają cały rok.

Opiekun Samorządu Szkolnego-Kinga Świegot

s.png

W połowie listopada przeprowadzony został szkolny etap XXVIII  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło w tym roku dziewięcioro uczniów. W trudnych zadaniach testowych wszyscy uczestnicy poradzili sobie śpiewająco.Uczniowie uplasowani na trzech pierwszych miejscach wezmą udział w etapie rejonowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

.

Konkurs.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego Pani Kinga Świegot

W dniu 7 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Akcja [email protected]@. Na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy promujące bezpieczne zachowania w sieci. Klasy I-III przypomniały sobie czym jest uzależnienie od gier komputerowych i jakie może mieć skutki. Klasy IV-VI odświeżyły sobie wiedzę na temat danych osobowych i wizerunku w sieci. Najstarsze klasy w szkole dodatkowo doinformowały się z zakresu kradzieży danych i cyberprzestępstwa. Wszystkie grupy miały okazję przelać na plakaty najważniejsze wątki spotkania, aby zachęcić rówieśników do mądrego korzystania z internetu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu .

Elżbieta Pęcherz

Małgorzata Raducka

Kinga Świegot                     z.jpg

#SzkołaPamięta

W dniu 11 listopada cała Polska świętowała Dzień Niepodległości.

Również uczniowie Naszej szkoły pamiętali o Ojczyźnie. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu

Opiekun Samorządu Szkolnego: Kinga Świegot

szkolapamietalogotyp.jpg

Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci?
 
A teraz niech każdy się dowie,
 
 IMG_20221202_095450.jpg
 
Opiekun Samorządu Szkolnego Kinga Świegot

#SzkołaPamięta

Dzień Niepodległości jest wyjątkowym świętem łączącym Polaków. Niezależnie od wieku oddajemy cześć bohaterom narodowym. Podczas wycieczki do kina 10 listopada klasy I-III również wykonały taki gest. Odwiedziliśmy pomnik poległych nauczycieli. Reprezentanci poszczególnych klas złożyli symboliczne znicze ozdobione biało-czerwoną dekoracją pod pomnikiem Jana Pawła II-papieża Polaka. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny. pat0.jpgpat8.jpgpat7.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego

Kinga Świegot

#SzkołaPamiętaszkolapamietalogotyp.jpg

#SzkolaPamięta

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zbliżają się do finału. Teraz każdy z nas ma swojego ulubionego piłkarza i kibicuje innej drużynie. Ale był taki mecz, który scalił całą społeczność szkolną. W tym dniu każdy z nas kibicował Polsce. 

Wspomnienia z tego dnia możemy obejrzeć w albumie.

szkolapamietalogotyp.jpg

Opiekun Samorządu Szolnego Kinga Świegot

Wraz z początkiem listopada został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Zaczarowany owoc”. Miał on na celu promocję zdrowia w klasach I-V poprzez poszerzanie wiedzy o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Uczniowie wykazali zainteresowanie ekologią i zdrowym odżywianiem. Ponadto ważnym elementem konkursu było także pielęgnowanie w uczniach kreatywności. Dzieci pokazały, że tej umiejętności mają bardzo dużo. Komisja po burzliwych obradach wyłoniła jednak zwycięzców, a wszystkie dzieci biorące udział zostały nagrodzone.

owo12.jpg

Zapraszamy do obejrzenia FoToReLaCjI.  

Opiekun Samorządu Szkolnego Kinga Świegot