W dniu 24 czerwca uczniowie klas III żegnali się z trzyletnim wczesnoszkolnym etapem edukacji.

Tym samym witać będą się we wrześniu w klasie IV.

Z tej okazji przygotowano krótki film podsumowujący ten okres.

FILM

Pod koniec listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap XXVII  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych pod hasłem: „Oto ja was posyłam jak owce między wilki.” (Mt 10, 16). Głównym celem nie było jednak samo poznanie treści Ewangelii według św. Mateusza, ale kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o Słowo Boże. Również zachęcenie do większej aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego pogłębiania wiedzy religijnej i rozwijania zainteresowań. Troje uczniów którzy uplasowali się na trzech pierwszych miejscach bierze udział w styczniowej rozgrywce rejonowej. Powodzenia.

kONKURS_b.jpg

Kinga Świegot

W dniu 6 czerwca w naszej szkole mieliśmy kolejny dzień tematyczny.

Ty razem był to Dzień Gwiazd. Uczniowie wcielili się w postaci Magdy Gessler,

Ronaldo, Ariany Grande, Makłowicza i wielu innych znanych celebrytów filmu,

sportu i muzyki.

Koniec roku mogliśmy spędzić znów na zabawie i spontanicznej radości.

Śmiało mogliśmy nakręcić kolejny FILM do naszej szkolnej kolekcji.

Z wielka przyjemnością pragniemy go państwu przedstawić.

Zapraszamy na seans.

Opiekun Samorządu Szkolnego:

Kinga Śwegot

W dniu 10 listopada rozstrzygnięty został Konkurs „ Mój ulubiony Święty”. Była to dyscyplina bardzo trudna, wszystkie prace zostały wykonane w ciekawy sposób. Dzieci po raz kolejny wykazały się pomysłowością. Celem konkursu było bliższe poznanie żywotu Świętych, budzenie świadomości religijnej poprzez kreatywność, zachęta do twórczego poznawania religii, a także integracja klas przedszkolnych i I-III. Zapraszamy do obejrzenia naszej FOTOGALERII z tego wydarzenia.

v55.jpg

Kinga Świegot

Informujemy o rozstrzygniętym nie dawno konkursie „Moja wielkanocna ozdoba”. Miał on na celu przybliżyć uczniom znajomość symboliki Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i Męki Pańskiej. Wszystkie samodzielnie wykonane prace były podziwiane przez pozostałych uczniów. Każda ozdoba wykonana została inną techniką, co podkreśliło kreatywność uczestników obydwu kategorii. Wszystkie prace można podziwiać w naszej FOTORELACJIb.jpg

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią. Rozwijają wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.  Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dlatego w dniu 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. W szkolne mury zawitały Czerwone Kapturki, księżniczki, Bolki i Lolki, Minionki, Smerfy, Obelixy, Hermiony i Myszki Miki w każdej klasie.Czas spędzony w tym dniu zapamiętamy bajecznie.

Wspomnienia w FOTORELACJI.

DB29.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego K. Świegot

"W noc grudniową, gdy gwiazdka świeci
Mikołaj darzy prezentami dzieci…

Mikołaj się męczy,
trudzi jak może,
by z listy prezenty
znalazły się w worze…”

Mikołajki 2021 FOTORELACJA

mi-ko.jpg

Opiekun Samorządu Szkolnego Kinga Świegot

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu zbiórki dla kudłatych podopiecznych Fundacji „Łezka” Pni Romy Czyż w ramach szkolnej akcji "Podaj łapę". Zbiórką na etapie klas I-III zajmowały się Panie Izabela Grondys i Magdalena Kryściak, a klasy IV-VIII mogły się z darami zwrócić do Pani Marleny Wcisło i Pani Kingi Świegot. W szkolnej akcji zbiórki żywności wzięły też udział wszystkie przedszkola z Naszego Zespołu. Karma dla zwierząt jak i pozostałe dary zostały przekazane Pani Romie Czyż. Zebrana karma, koce, smycze, miski, zabawki przeznaczone będą dla zwierząt potrzebujących z terenu Gminy Pątnów, której rozdysponowaniem zajmie się Fundacja „Łezka” z Wielunia.

Opiekun Samorządu Szkolnego klas IV-VIII

Karma1.jpg Karma2.jpgKarma3.jpg