Energetyki pobudzają mózg – dzięki czemu działa on szybciej i sprawniej. Czy wiesz, w jaki sposób napoje energetyczne działają na mózg, że dają mu dodatkowego „powera”?

Napoje energetyczne stymulują mózg. Dzięki temu czujemy większą jasność umysłu, lepiej się koncentrujemy i nie chce nam się spać. Zyskujemy też dodatkową energię i czujemy mniejsze zmęczenie. Niestety często zdarza się, że sięgamy po napoje energetyczne wtedy, gdy nie potrzebujemy dodatkowego „powera”. Z przyzwyczajenia  pijemy energetyki w dużych ilościach. Nie jest to zdrowe ze względu na wysoką zawartość różnych substancji chemicznych w napoju energetycznym...

4 listopada 2019 uczniowie klas VI,VII,VIII z terenu Gminy Pątnów brali udział w programie profilaktyki uzależnień „NOE”. To program z zakresu profilaktyki alkoholowej, jego głównym zadaniem jest zapobieganie stratom, występującym z powodu nadużywania środków psychoaktywnych. Ogromnym atutem stały się poruszające, osobiste doświadczenia prowadzących: Joanny i Adama oraz wsparcie Małgorzaty, Wiktorii i Jakuba. Realizatorzy programu starali się unikać dydaktycznych pouczeń stwarzając jednocześnie  atmosferę ciepła i bliskości.

W dniu 20 luty 2020r. sierż. sztab. Łukasz Krzemień z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przeprowadzili zajęcia samoobrony dla uczennic  klas VII i VIII. Spotkanie zorganizowane było w szkole na sali gimnastycznej z inicjatywy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Anny Kowalik. Organizatorkami zajęć były opiekun Samorządu Uczniowskiego p. K. Świegot oraz pedagog szkolny p. E. Pęcherz. .