10 maja br. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Idzikowską - istruktorką krawiectwa. Podczas spotkania uczniowie poznali bardzo bogaty warsztat pracy pani Magdaleny, która nie tylko jest instruktorem krawiectwa, ale prawdziwą artystką w tym rzemiośle. Stosuje bardzo różne techniki szycia, tworzy własne projekty,  odtwarza kostiumy z minionych epok, maluje na tkaninie, wykonuje lalki na drutach, projektuje modele rysunkiem żurnalowym. Według własnych pomysłów ze zużytych ubrań tworzy nowe przedmioty użytkowe podkreślając przy tym znaczenie działań proekologicznych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem przeglądali prezentowane prace,  podpatrywali sposób wykonywania. Zostali też zachęceni do udziału w warsztatach krawieckich, które prowadzone są przez p. Magdalenę Idzikowską w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie.

fotorelacja

Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.

                                                                                                                           Józef Czechowicz

       11 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII . Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy ciekawą interpretacją tekstu. W jury zasiedli nauczyciele języka polskiego, którzy po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowili przyznać tytuł ,,Mistrza pięknego czytania” Oliwii Cichoń z klasy VI, która zaprezentowała fragment książki Erica-Emmanuela Schmitta ,,Oskar i pani Róża” oraz Ksawierowi Perliceuszowi również z klasy VI, który przeczytał fragment ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Drugie miejsce zajęła Julia Bańska (klasa VI), trzecie miejsce jury przyznało Mai Roszczyk (klasa IV).

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

 

  https://photos.app.goo.gl/4mNwacnfPNVreVZp6

 

 

Kochane MAMUSIE, to dla Was zrobiliśmy te piękne laurki podczas zajęć świetlicowych. W ten sposób chcemy podziękować Wam za Waszą miłość i troskę - świetliczaki z ZSS w Pątnowie.

https://photos.app.goo.gl/Z6ur11tDENMFVDyR6

W 2023 roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadają na okres od 8 maja (poniedziałek) do 15 maja (poniedziałek). W tych dniach swoje święto obchodzą wszyscy miłośnicy czytania. W związku z powyższymi obchodami 9 maja pierwszoklasiści z naszej szkoły odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Pątnowie.

Dziś dla ciebie mamo świeci słońce złote.
Dla ciebie na oknie usiadł barwny motyl.
Dziś dla ciebie mamo płyną białe chmurki
a wiatr je układa w świąteczne laurki.
Dziś dla ciebie mamo śpiewa ptak na klonie
i dla ciebie kwiaty pachną też w wazonie.
Dzisiaj droga mamo masz twarz uśmiechniętą
niechaj przez rok cały trwa to twoje święto.

Dla swoich ukochanych mam uczniowie klasy II przygotowali taneczną laurkę. Włożyli w te przygotowania wiele serca.

Mamy nadzieję, że będzie ona chwilą wytchnienia i wzruszenia.

Serdecznie pozdrawiamy Was kochane Mamusie i życzymy wielu powodów do radości i dumy z nas.        

https://photos.app.goo.gl/Kk2RMUu2dyCmPHqB9

Święta majowe już za nami. Oczywiście w naszym zespole szkół wszyscy świętowali  w odpowiedni do wieku sposób 1,2 jak i 3 maja. Powstały gazetki, dekoracje utrzymane w biało-czerwonej kolorystyce. Odbył sie także uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowany przez uczniów IV,V,VIII klasy oraz klas II-III. Wszystkim dziekujemy, że w odpowiedni sposób potrafią pokazać, że są Polakami.

Fotoleracja z apelu poniżej.

Zdjęcia

315523113 6203250686371013 6658901638121925466 n

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas ósmych wzięli udział w Projekcie Krokus, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja. Projekt zainicjowany jest przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach tej inicjatywy uczniowie zasadzili jesienią cebulki żółtych krokusów. W naszym zespole miejsce na te kwiaty zostało wyznaczone przy masztach na flagi. Kwiaty zakwitły na początku wiosny tworząc przepiękny krokusowy dywanik ( już po raz drugi bierzemy udział w projekcie). A dlaczego sadzimy krokusy? Te żółte kwiatuszki upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Oprócz sadzenia krokusów, na lekcjach historii, uczestnicy projektu dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

ZDJĘCIA

 

W kwietniu oprócz licznych działań ekologicznych uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach
prozdrowotnych – „Ratujemy i Uczymy Ratować”.