Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do zabawy.

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji" Szkoła do hymnu". 10 listopada o  godzinie 11.11 przedszkolaki i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej i wszyscy przepięknie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Była to również okazja do rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej , który odbył sie w poniedziałek 6 listopada . Laureatakami zostały: Kinga z klasy IV i Zosia z klasy VI. Gratulujemy.ognisko

ZDJĘCIA

Każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. To wyjątkowa okazja, by promować takie wartości, jak: szacunek, empatia, tolerancja. Mały Samorząd Uczniowski zainspirował uczniów, by wzięli udział w działaniach, które wzbogaciły ten dzień i uczyniły go niezapomnianym doświadczeniem.

                                                   page.jpg

 

kolaz 1Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Mały Samorząd zorganizował akcję pod hasłem "Kartka dla Polski". Uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców zredagowali teksty z życzeniami i pozdrowieniami dla Ojczyzny. Pisali też, z czego są dumni jako Polacy i za co dziekują swojemu krajowi. Naczyciele zorganizowali również wystawę prac plastyczno-technicznych uczniów. 

 

W tym tygodniu w naszej szkole rozstrzygnęto konkurs religijny: "Róże z różańca" dla klas I-III. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli za zadanie wykonać ilustrację przedstawiajacą jedną, dowolną Tajemnicę Różańca Świętego. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Dzieci wykonywały je różnymi technikami, dzieła miały różne formaty. Wyłoniono jednak troje laureatów. Wszyscy biorący udział zostali nagrodzeni. 

Kon_3.jpgKon.jpg

Pani Kinga Świegot

Konkurs Biblijny 2023

26 października przeprowadzony został w naszej szkole XXIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych, pod hasłem: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!” Mk 9,7. Konkurs dotyczył Ewangelii według Świętego Marka. Uczniowie biorący udział trudzili się nad 30-ma pytaniami, w tym także nad otwartymi. Widać było wysoki poziom pytań i dużą wiedzę biorących w nim udział. Trzy osoby które uplasowały się na podium będą reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym już 30 listopada.

Czas poświęcony nad Pismem Świętym zawsze przynosi korzyści. Wszystkim gratulujemy!

Kinga Świegot

konkurs_bib_2.jpgkonkurs_bib1.jpg

ogień10 listopada o godzinie 17.30 zebraliśmy sie tradycyjnie przed szkołą, by przy blasku ogniska śpiewać przepiękne patriotyczne pieśni i posłuchać wierszy o tej tematyce. W ten sposób świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

FOTORELACJA

      Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Pątnowie.

26 października 2023 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej , którą poprowadzili uczniowie z klasy siódmej.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Oprócz zaproszonych rodziców, uczniów klasy pierwszej, swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Pątnów - Pan Jacek Olczyk oraz przedstawicielka Rady Rodziców. Obecni byli także uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje umiejętności. Uczniowie pokazali, że pięknie recytują wiersze, śpiewają piosenki, ale też znają zasady zachowania w szkole i mają dużą wiedzę o Polsce.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste nałożenie biretów i odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po wypowiedzeniu tych ważnych słów Pani Dyrektor Dorota Hanas dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

      https://photos.app.goo.gl/GDGxS5HEssPjjPby5