„ Pokój na ziemi ludziom, a w Niebie cisza gwiazd.

Grają Anieli, świat się chlebem dzieli,

świat ma dziś Świąteczny blask...” 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

zapraszamy do obejrzenia

montażu słowno-muzycznego. 

Wesołych Świąt!

mi.jpg

Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość, który przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony do kółeczka zatańczył z wszystkimi dziećmi i pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!
- To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

 

zdjęcia

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym Nowym Roku
składają uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią.

A oto mały prezent od klasy III.

 

zdjęcia

Do kogo zapuka Święty Mikołaj? – To Nasz Region

6 grudnia – jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie, każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty. Choć może czasem przykro świętemu, że nikt prezentów nie daje jemu.Święty Mikołaj nocą wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje. Gwiazdka w okna świeci
gdzie są grzeczne dzieci ? O każdym grzecznym dziecku pamięta, dobry dziadunio, Mikołaj Święty.

Klasa pierwsza z wielką niecierpliwością od rana oczekiwała zacnego gościa. Przybył wraz ze swoimi pomocnikami i wielkim workiem cudownych prezentów. Dzieci przygotowały taniec dla Mikołaja oraz udekorowały klasę na to święto. Obiecały, że będą grzeczne aby zasłużyć na prezenty w przyszłym roku.    

ZDJĘCIA 

 

16 grudnia 2021 roku, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, którego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, a także pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci.
Swój talent zaprezentowali uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły. Najlepsze prace, zostały nagrodzone.
I tak:


I miejsce – Dominik Faiński z kl. I
II miejsce – Zuzanna Błach z kl. III
III miejsce – Nina Gońda z kl. II


Wyróżnienie otrzymali:


Patryk Dydyna z kl. III
Kacper Wilk z kl. III
Michalina Nowak z kl. II


Brawo młodzi artyści plastycy!

 

zdjęcia

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację z tym związaną. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły/przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z Pątnowa, Kamionki i Popowic wzięły udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły/przedszkola. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policjanta, a szczególnie jak nim zostać oraz czy jest to trudny zawód. Dzięki takim spotkaniom dzieci mogą się przekonać, że policjant pomaga i jest ich przyjacielem.

Pedagog szkolny

zdjęcia

20211206 082643

Uczniowie klasy 2 od początku grudnia 2021 r. uczestniczyli  w  Klasowym Projekcie pod nazwą: ,, MIKOŁAJKI W KLASIE". 

W ramach tego projektu uczniowie najpierw zapoznali się z historią Świętego Mikołaja - Biskupa, a na lekcji religii obejrzeli film o tej tematyce. W kolejnych dniach wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami. Oczywiście najważniejszym punktem projektu były odwiedziny Mikołaja w klasie, 6 grudnia 2021 r., oraz wręczenie upragnionych prezentów. Jednym z podarunków były przestrzenne bombki do samodzielnego złożenia. Wymagało to od uczniów skupienia uwagi, koncentracji i wytrwałości. Efekt był imponujący!

Na zajęciach z edukacji polonistycznej, utrwalając adresowanie kopert i pisanie listu, każdy uczeń napisał list do koleżanki lub kolegi, w którym opisał/-a wizytę Mikołaja w klasie. Listy zostały napisane poprawnie i zachwyciły wychowawcę swoją treścią i dokładnością. 

Mając za wzór świętego Mikołaja - Biskupa, dzieci  pamiętały o potrzebujących, biorąc aktywny udział w zbiórce produktów higienicznych, kosmetycznych i artykułów szkolnych dla Domu Dziecka w Bierutowie.

Z kolei, na informatyce, tworzyli mikołajkowe czapki, za pomocą narzędzi komputerowych.

Wszystkie podjęte działania, z klasowego projektu, miały za cel doskonalenie umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej, plastycznej, technicznej i społecznej. Sprzyjały one również wyzwoleniu dziecięcej radości z osiągnięć, a także przekonanie się, czym jest ,, dobroć?".  A wzorem dobroci jest oczywiście święty Milołaj.

Uczniowie klasy 2, z wychowawcą, zapraszają do obejrzenia galerii zdjęć z wyżej opisanych działań.

GALERIA ZDJĘĆ - 1 & GALERIA ZDJĘĆ - 2

Opracowanie: Grażyna Garnczarek

15 listopada 2021r. uczniowie klas I-III oraz IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panem Łukaszem - funkcjonariuszem Komedny Powiatowej Policji w Wieluniu. Celem spotkania było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Po krótkiej pogadance, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Policjant przypomniał, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Opowiedział w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zademonstrował na fantomie jak należy prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo - oddechową. Podał numer alarmowy pod który należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz przedstawił jak wezwać pomoc przez telefon. Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
 
Pedagog szkolny