„Ptaszki głodne przyfruwają,

I w okienko zaglądają .

Nakarm ptaszki mój kolego,

A tym sprawisz coś dobrego.”

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach zaczęły sezon dokarmiania ptaków zimujących w naszym kraju. Aby wzbogacić wiedzę dzieci o ptakach spędzających zimę w Polsce, zrealizowane zostały zajęcia edukacyjne poświęcone właśnie temu tematowi. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki zimują w Polsce, poznały podstawowe zasady dokarmiania ptaków oraz   rodzaje karmników.

Przedszkolaki  otworzyły „ptasią stołówkę” i przygotowały  pokarmy dla skrzydlatych przyjaciół. Karmniki zostały przygotowane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, oraz napełnione odpowiednimi ziarnami wymieszanymi  z tłuszczem. Smakołyki zostały umieszczone w pobliżu przedszkola, tak aby można było zaobserwować przylatujące do karmnika ptaki.

Warto pomagać oraz kształtować od najmłodszych lat poczucie odpowiedzialności  oraz wrażliwość na los ptaków.