Co dziś robić będziemy, zaraz się dowiecie, gdy zagadkę usłyszaną dobrze odgadniecie:
Zamawiamy ją dużą lub malą
z przeróżnymi składnikami podaną
a okrągły kształt tego dania
zachęca nas do zjadania.

Przedszkolaki z Kamionki oto taką zagadką rozpoczęły kwietniowe zajęcia. Oczywiście wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli, że to pizza. To ona właśnie królowała tego dnia w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci opowiadały jaka jest ich ulubiona pizza i z jakich składników się składa. Po krótkiej pogadance przystąpiliśmy do jej pieczenia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności takie jak wyrabianie ciasta, wykładanie ciasta na blaszkę oraz układanie poszczególnych składników na pizzę. Praca szła bardzo sprawnie, dzieci pięknie współpracowały między sobą. Efekt finalny zajęć był bardzo smaczny. Wszystkie dzieci z apetytem skosztowaly własnoręcznie przygotowaną pizzę :)