22 czerwca 2023 roku w przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023. Dzieci 6-letnie żegnały przedszkole  i po wakacjach wybierają się do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej w Pątnowie. Młodsze przedszkolaki żegnały swoich kolegów oraz cieszyły się z nadchodzącego letniego wypoczynku. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wakacyjnej.  Zagrały również na instrumentach do utworu „Nieznajomy”, aby przestrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem związanym z wpuszczeniem do domu nieznajomej osoby. Następnie absolwenci przedszkola przy udziale dzieci 5-letnich pięknie zatańczyły „Poleczkę warszawską”.  Dzień ten był niezwykle wzruszający nie tylko dlatego, że najstarsze dzieci opuszczały progi przedszkola. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Mariola Gajek, wieloletnia nauczycielka w naszym przedszkolu. Rodzice podziękowali Pani Marioli za wspaniałą prace oraz wręczyli drobny upominek na ręce nauczycielki. Niezwykłą niespodzianką było przekazanie na ręce obecnej wychowawczyni grupy Justyny Krzak, prezentu w postaci węża spacerowego, który będzie bardzo pomocny przy wszelkich wyjściach poza teren przedszkola. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród w postaci książek dla wszystkich przedszkolaków oraz personalizowanych linijek dla sześciolatków. Wszystkim dzieciom i dorosłym życzyliśmy wspaniałych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Niech będzie to czas miłego odpoczynku i nabierania sił na dalszą naukę i zabawę po wakacjach.