17 listopada 2021r. w naszym przedszkolu pojawili się niecodzienni goście. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu - Pani Monika i Pan Przemek. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnienie znaków drogowych i kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulenie na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej, wzbudzenie pozytywnego stosunku do pracy policjanta. Pani Monika i Pan Przemek przypomnieli dzieciom numer alarmowy i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Wspomnieli również jak ważne i konieczne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchały wypowiedzi zaproszonych gości. Ich postawa była wzorowa :) Dzieciom od tej pory policjanci będą się kojarzyć jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. 

zdjęcia