W lutym świetliczaki obchodziły dzień Św. Walentego. W naszej świetlicy dzień Św. Walentego zamienił się w tym roku w tydzień Św. Walentego. Te kilka dni poświęciliśmy na rozmowy o tym, że Walentynki to przede wszystkim święto przyjaźni. Dużo rozmawialiśmy o znaczeniu przyjaźni w życiu każdego z nas. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych, których motywem przewodnim było oczywiście czerwone serce. Bawiliśmy się w zabawy o tematyce związanej z przyjaźnią. Każdy uczestnik zabawy usłyszał od kolegów i koleżanek miłe słowa. Podobał nam się ten walentynkowy tydzień. Dodatkowo dzieciaki, w ramach nauki przez zabawę, poznały podstawy mikroskopowania. 3 naszych świetliczaków brało również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów klas 1-3 uczęszczających do świetlic szkolnych. Konkurs ten zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdwinie. Należało stworzyć ilustrację do wiersza Stanisława Grochowiaka ,,Snów dobrych życzenia’’. W lutym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nasi uczniowie nie stanęli na podium ale należą im się pochwały, gdyż wykonali piękne i ciekawe prace plastyczne, które można zobaczyć na poniżej dodanych zdjęciach.

Opracowali: nauczyciele świetlicy

https://drive.google.com/drive/folders/1WrgWo8JzctAIa2B_OV6IGwlXwFAkcaBU?usp=share_link