7.11.2023 w naszej placówce  odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 i dzieci  przedszkola  z mł.asp. Moniką Klonowską funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, która w ciekawy sposób przypomniała zebranymn zasady ruchu drogowego. Zwróciła  szczególną uwagę na kwestie bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły oraz ze szkoły, podkreślając jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Pani aspirant zasygnalizowała również, jak istotne jest używanie odblasków. Przypomniała dzieciom numery alarmowe oraz zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia.  Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta i podstawowymi zadaniami.  Mogły także utrwalić wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego zachowania się podczas jazdy na rowerze. Dzieci zadawały gościowi wiele pytań, ale i wspaniale radziły sobie z odpowiedziami na pytania. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników i okazało się doskonałą lekcją dotycząca naszego bezpieczeństwa a przywiezione przez panią Monikę ciekawe pomoce dydaktyczne ( znaki) pozwoliły na dłużej zapamiętać przekazane treści.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji zadań dotyczących bezpieczeństwa w placówce.

FOTORELACJA

https://photos.app.goo.gl/qRXabyQ6q8hFy8j38