Już 7 lutego przypada DZIEŃ BEZPIECZNEGO  INTERNETU. W związku z tym krótkie przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. O czym trzeba pamiętać?

 DBI

We współczesnym świecie nie wyobrażamy sobie życia bez komputera, smartfona i innych urządzeń, w których możemy korzystać z Internetu. Nowoczesne technologie nie są ani dobre ani złe, ważne, by wiedzieć jak z nich korzystać.

Higiena cyfrowa to postawa, której celem jest ograniczenie negatywnego wpływu nowych technologii na  życie człowieka. Zachowując higienę cyfrową, nie trzeba rezygnować z Internetu, trzeba świadomie z niego korzystać dbając też o właściwe nawyki.

 Co może się stać, jeśli będę niewłaściwie korzystać z Internetu? Jakie są skutki braku higieny cyfrowej u dzieci i na co wpływa? Oto kilka przykładów:

- apatia, wycofanie się z codziennych aktywności - chęć ciągłego przebywania w domu, w odosobnieniu  - niska samoocena  - unikanie kontaktów offline, w świecie rzeczywistym          - negatywne myślenie - problemy ze snem - problemy w szkole - utrata więzi z rodziną, izolacja od rodziny - cyfrowe „niewolnictwo”, utrata cennego czasu - stawanie się mniej asertywnym  - nieumiejętność zadbania o własną prywatność  - zaburzenia w relacjach bezpośrednich, np.; nieumiejętność prowadzenia rozmowy  - utrata zainteresowań -uzależnienie

 

W takim razie co robić, jak postępować, by "zdrowo", właściwie korzystać z Internetu? 

                                                     Modern A Foolproof Guide To Digital Marketing List Poster