WYCIECZKA DO KINA SYRENA W WIELUNIU

    22 stycznia 2024r uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunami p. E. Klimas, p. E. Pęcherz i p. K. Świegot uczestniczyli w wyjeździe do Kina Syrena w Wieluniu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szlachetnego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

Po obejrzeniu filmu zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

     Edyta Klimas