W związku z przypadającym  21 listopada Światowym Dniem Życzliwości w dniach  20.11.2023-24.11.2023 w ZSS im wł.St.Reymonta odbył się „Tydzień Życzliwości”.
W ramach działań uczniowie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach. We wtorek - 21.11.2023 -zorganizowano DZIEŃ UŚMIECHU . Każda klasa ubrała się na wybrany kolor i zrobiła sobie zdjęcie z najszczerszym uśmiechem. W środę - 22.11.2023 po szkole krążyła SKRZYNKA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Tego dnia uczniowie mieli za zadanie napisać miły przekaz o koledze, koleżance z klasy. Wtedy także odbyła się akcja pod hasłem WEŹ ZE SOBĄ MIŁE SŁOWO I PODAJ DALEJ.  Na drzwiach każdej sali pojawiły się fiszki. Każdy uczeń mógł zerwać karteczkę,  dać wybranej osobie, by w ten sposób móc powiedzieć komuś coś miłego i znaleźć się wśród życzliwych osób. W czwartek - 23.11.2023 na szkolnym korytarzu pojawiła się FOTOBUDKA ŻYCZLIWOŚCI, w której chętni mogli zrobić sobie wesołe zdjęcia. W tym tygodniu każda klasa pod kierunkiem wychowawców przygotowała również PLAKATY na temat życzliwości, z których zrobiono wystawę na korytarzach szkoły. Podsumowaniem akcji było wręczenie liścików ze Skrzynki życzliwości i pozdrowień  każdemu uczniowi. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów a uśmiech często pojawiał się na ich twarzach.

A.Maryniak-Stanek – pedagog specjalny, N.Salamon-psycholog szkolny.