ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE!

Jak każdego roku pod koniec czerwca w życiu uczniów nadchodzi długo oczekiwany dzień, w którym rozpoczynają się wakacje. W tym roku nastąpiło to w piątek 23 czerwca.
143 uczniów klas I- VII w strojach galowych spotkało się w szkole, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2022/2023. Uroczystość poprzedziła msza św. w parafialnym kościele. Na tę okoliczność przybyli także rodzice uczniów oraz przedstawiciele władz: Wójt Gminy Pątnów, pan Jacek Olczyk, przewodniczący rady Gminy, pan Grzegorz Pietrzyński oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Środa.
Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i powitaniem wszystkich zgromadzonych na sali. Następnie uczniowie z najwyższymi ocenami otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Z kolei pan wójt wręczył uczniom stypendia za bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie. W tym roku otrzymało je 15 uczniów- to połowa stypendiów przyznanych w gminie. Potem nastąpiło wręczenie stypendium doktora habilitowanego nauk medycznych Mikołaja Przydacza, przyznawane uczniowi z najwyższymi wynikami w nauce. W tym roku pani Anna Przydacz wręczyła je w imieniu syna Oliwii Cichoń, uczennicy klasy VI. Kolejne nagrody ( piłki), tym razem od przedstawicieli OSP Pątnów otrzymali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którą zdominowały w naszej szkole dziewczęta. Część oficjalna uroczystości zakończyła się gratulacjami i życzeniami udanych, bezpiecznych wakacji od pana wójta.
Część artystyczną przygotowaną pod okiem swej wychowawczyni zaprezentowali uczniowie klasy III, ujawniając przy tym sporo talentów muzycznych, recytatorskich i aktorskich. Kolejny punkt uroczystości wiązał się z odejściem na emeryturę 4 nauczycielek naszej szkoły: p. Wioletty Raduckiej, p. Grażyny Garnczarek, p. Wioletty Hrabańskiej i p. Marioli Gajek. Były przemówienia, podziękowania za wieloletnią pracę z dziećmi, kwiaty i życzenia zasłużonego wypoczynku. Po życzeniach miłych wakacji uczniowie udali się do klas, by odebrać świadectwa i zacząć upragnione wakacje.
II część zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godz.12.00. W samo południe uczniowie klas VIII a i VIII b rozpoczęli swe pożegnanie ze szkołą efektownym polonezem. Potem nastąpiła część oficjalna, czyli uroczyste odśpiewanie hymnu, przekazanie sztandaru młodszym kolegom oraz wręczenie nagród. Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymali książki od Rady Rodziców, a ich rodzice listy gratulacyjne od pani dyrektor. Stypendium Wójta Gminy Pątnów za wyniki w nauce otrzymała Weronika Piotrowska z rąk pani sekretarz gminy Iwony Napieraj, która w imieniu własnym i pana wójta złożyła wszystkim ósmoklasistom gratulacje i przekazała im serdeczne życzenia. Następnie wychowawcy klas ósmych wręczyli uczniom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Najlepsi sportowcy otrzymali jeszcze pamiątkowe statuetki za wieloletne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych na różnym szczeblu. Nagrody wręczyła pani Gabriela Kalemba. Z kolei uczeń klasy VIII b Paweł Gmyrek przekazał kolegom i koleżankom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej piłki od druhów z OSP.
Nadszedł czas pożegnania- ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony w ich edukację słowami poetów i własnymi. Na koniec swą wdzięczność wyrazili także kwiatami.
W ostatnim dniu pobytu w swojej szkole podstawowej ósmoklasistom towarzyszyło hasło: Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Wszyscy życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów na tych nowych drogach edukacji. Powodzenia!