W bieżącym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach w ramach edukacyjnego programu profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”. Ich celem było kształcenie u dzieci nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej i dbania o zdrowie.

Nadzór nad programem prowadzi od 2013r. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi (Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej). Uczniowie podczas zajęć poznali bohaterów programu - Superdentystkę Alicję i Superwiewiórkę. Dowiedzieli się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Warto je stosować na co dzień i nie zapominać o nich również podczas wakacji, aby móc dzielić się zadbanym uśmiechem przez cały rok.

1. Szczotkuj – myj dokładnie zęby pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie.

2. Czyść – stosuj dodatkowe środki do higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe.

3. Żuj – żuj bezcukrową gumę po jedzeniu i piciu przez 10 minut, gdy nie możesz umyć zębów.

4. Kontroluj – regularnie odwiedzaj lekarza dentystę.

Dzielmy się uśmiechem!