27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Dla podkreślenia rangi tego wydarzenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III pt. „Poetycki zwierzyniec”.

Wzięło w nim udział 22 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci w dziedzinie literatury, a także zainteresowanie ich czytaniem poezji, wdrażanie do tworczych poszukiwań oraz wystąpień publicznych. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wzbudzając zachwyt wśród publiczności. Każdy z uczestnikóów konkursu otrzymał dyplom, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci m.in. książek i pluszaków. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji. Okazało się, że dzieci szczególnie upodobały sobie wiersz pt. "Żaba", a ponadto do ich ulubionych należały "Kotek", "Kaczka Dziwaczka" oraz "Kwoka".

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!