Wyjazd do naszego powiatowego miasta rozpoczęliśmy od oglądania przedstawienia teatralnego pt. „ Świat Brzechwy” wystawionego przez Teatr Wrocławski IN-ART. Reżyserem widowiska była Agata Skowrońska, a scenografię i kostiumy przygotowała Beata Fertała- Harlender.

W ciekawy sposób aktorzy piękną polszczyzną recytowali utwory Jana Brzechwy. Usłyszeliśmy wspaniałą interpretację klasyki literatury dziecięcej min. „ Na straganie”,”Zoo”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Opowiedział dzięcioł sowie”... i wiele innych.

Nas nauczycieli, cieszy fakt,że uczniowie wspaniale zachowali się na widowni i byli niebywale aktywni w trakcie spektaklu recytując i odgadując tytuły utworów.

Odbiór sztuki teatralnej wchodzi w zakres podstawy programowej klas I-III , utwory Brzechwy należą do obowiązkowej lektury.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Uczniowie brali już udział w warsztatach organizowanych przez muzeum, lecz większość po raz pierwszy zwiedzała wszystkie wystawy. Przewodnicy w dwóch grupach opowiadali o wystawach archeologicznych, które znajdują się w piwnicach . Potem oglądaliśmy ekspozycje z okresu wojen, a najciekawsze były wystawy na piętrze - Zobaczyliśmy chata, kuźnia, stodoła... tam wspaniałą fotografię przedstawiającą panie z Zespołu Folklorystycznego z Popowic. Dzieci zachwyciły rzeźby, kwiaty i pająki bibułkowe wykonane przez twórców ludowych Ziemi Wieluńskiej.

W przeddzień Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III oddali hołd ku czci Pomordowanych Nauczycieli Ziemi Wieluńskiej w czasie drugiej wojny światowej oraz przy pomniku Wielkiego Polaka Jana Pawła II złożyliśmy znicze.

Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły, gdzie z nauczycielami na ostatniej lekcji odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego” , zadeklarowaliśmy, że JESTEŚMY POLAKAMI i wywieszamy flagi w domach.

Podziękowania dla opiekunów p. Justyny, p. Eli,p. Kingi, p. Sylwii i p. Wioli za troskę i miłą atmosferę.

zdjęcia        zdjęcia 2

Opracowała W. Raducka