W dniu 13 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały flagę polski, która pięknie powiewała podczas śpiewania piosenki, pt. Polska, moja ojczyzna”. Po części oficjalnej na dzieci czekała słodka niespodzianka, biało-czerwony poczęstunek (galaretki i bitą śmietaną), który bardzo wszystkich ucieszył i szybko zniknął z pucharków.

Jak co roku wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem pamięci narodowej” z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki (było to 10 listopada).  Odwiedziliśmy obiekty upamiętniające wydarzenia bądź postacie istotne dla historii naszego kraju czyli pomnik poległych żołnierzy z 36 pułku Legii Akademickiej z Warszawy w Kamionce, grób nieznanego żołnierza w Dzietrznikach oraz pomnik poległych żołnierzy Armii „Łódź” w Załęczu Wielkim. W ten sposób kształtujemy w najmłodszych obywatelach postawę patriotyczną oraz uwrażliwienie na potrzeby ochrony i opieki nad dziedzictwem regionu.

Zdjęcia

Film

Zdjecia