W poniedziałek 5 czerwca odbyła się wycieczka do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Przedszkolaki mogły zobaczyć oraz dotknąć prehistoryczne dinozaury w naturalnej skali. Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza skamieniałości płazów i gadów. Oglądaliśmy je przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w oceanarium. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Ostatnim punktem programu były warsztaty edukacyjne "W poszukiwaniu skamieniołości"polegające na odkrywaniu prawdziwych skarbów w piasku za pomocą sita w specjalnie przygotowanych stanowiskach. JuraPark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy przedszkolakom z Popowic oraz Pani Justynie za towarzystwo i fajnie spędzony czas :)

zdjęcia
zdjęcia2