1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS  obchodzony corocznie z inicjatywy (WHO) od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie, odbywają się m.in. konferencje, akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W wielu telewizjach nadawany jest zbiór reportaży o tematyce HIV/AIDS mających na celu uświadomienie zagrożenia i wszczepienie słuchaczom intuicji ostrożności. Zapalane są również znicze i świece symbolizujące pamięć o ofiarach HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.

26 października 2023 r. rozpoczęła się VIII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS”. Konkurs zorganizowany jest przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Adresatami etapu szkolnego w naszej placówce w tym roku szkolnym byli uczniowie klas VII i VIII. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Podczas tego etapu uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową (STD), rozwiązując test, specjalnie przygotowany przez ekspertów Krajowego Centrum ds. AIDS.

Wyniki konkursu:

I miejsce Weronika Dydyna

II miejsce Julia Bańska

II miejsce Ewa Ciężka

III miejsce Oliwia Cichoń 

Uczennica Weronika Dydyna, która najlepiej odpowiedziała na pytania zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Łódzkim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

https://photos.app.goo.gl/GurfJ3SxKS21fQ3Z7