W dniu 9.10.2025r. uczniowie klasy II wzięli udział w niezwykłych zajęciach pod hasłem „Zwierzątka z warzyw i owoców”. Celem zajęć było rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych oraz promowanie zdrowego stylu życia i właściwych nawyków żywieniowych.
Na początku uczniowie przypomnieli sobie, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz jakie witaminy i składniki odżywcze się w nich znajdują. Następnie, pod okiem wychowawcy, przystąpili do części praktycznej – tworzenia fantazyjnych zwierzątek z warzyw i owoców. W ruch poszły marchewki, ogórki, jabłka, winogrona i pomidorki. Na szkolnych ławkach pojawiły się m.in. żółwie z ogórków, jeżyki z winogron, pieski, motyle, papuga, biedronki, baranek, zjąc, minionek,kury .
Podczas pracy dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, cierpliwością i współpracą. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości, a sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwe owocowo-warzywne zoo. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali swoje dzieła.
To były niezwykle twórcze i pełne uśmiechu zajęcia, które połączyły zabawę, naukę i promocję zdrowego odżywiania. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu warzyw i owoców oraz wszystkim uczniom za wspaniałe zaangażowanie!
Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.