Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Druk 3D - zajęcia w ramach programu ''Laboratoria Przyszłości'' - marzec 2023r.

Druk 3D - zajęcia w ramach programu ''Laboratoria Przyszłości'' - marzec 2023r.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła została doposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – drukarkę 3D wraz z szeroką gamą filamentów.

 

Wprowadzając uczniów w świat druku 3D założeniem było rozbudzenie chęci i zainteresowania projektowaniem i tworzeniem własnych projektów-obiektów przestrzennych. Na wstępie uczniowie z dużą ciekawością obserwowali proces drukowania gotowych projektów, jak z każdą minutą model nabiera swych kształtów, wielkości. Byli pod ogromnym wrażeniem możliwości technologicznych.

 

Uczniowie kiedy poznali środowisko programistyczne do tworzenia projektów 3D przystąpili do pracy nad pierwszymi własnymi modelami. Począwszy od prostych breloczków po spersonalizowane oraz drobne przedmioty użytkowe np. przybornik, kubek. Tutaj uczniowie musieli wykazać się precyzją i dokładnością co jest nieodzowne w projektach technicznych, inżynierii.

 

Nowoczesne technologie takie jak np. druk 3D wspierają kreatywność uczniów, ich logiczne myślenie i są świetnym sposobem na naukę poprzez zabawę. Ogromną radością było, kiedy uczniowie mogli trzymać w ręku najpierw samodzielnie zaprojektowany, a później wydrukowany model 3D.

 

Fotorealacja z zajeć TUTAJ

Data dodania: 2023-03-28 12:09:05
Data edycji: 2024-04-19 12:11:32
Ilość wyświetleń: 42

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasze projekty

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej