LEKKOATLETYKA "KRÓLOWĄ SPORTU"
W dniach 29 oraz 31 maja 2023 r. w Pątnowie odbyły się dwudniowe XIV Mistrzostwa Gminy Pątnów w Lekkoatletyce, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Pątnów. Na przyszkolnych boiskach ZSS w Pątnowie oraz stadionie gminnym zmagali się uczniowie SP w Załęczu Małym, SP w Dzietrznikach oraz SP w Pątnowie.
Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. 29 maja 2023r. spotkali się uczniowie z rocznika 2008-2009, w dniu 31 maja 2023 r. uczniowie z rocznika 2010 i młodsi.
Starsi zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach indywidualnych:
- bieg na 100m;
- skok w dal;
- pchnięcie kulą;
- bieg na 1000m chłopców oraz 600m dziewcząt.
Zawody były rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców, w każdej konkurencji wzięło udział po 2 zawodników z każdej szkoły.
Młodsi uczniowie wystartowali w czwórboju lekkoatletycznym (biegna60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi), w dwóch kategoriach- chłopców i dziewcząt, po 5 zawodników z każdej szkoły.
Wyniki współzawodnictwa :
Uczniowie klas starszych:
dziewczęta | chłopcy | |
Bieg na 100m |
1. Katarzyna Rogala - SP Pątnów 2. Zuzanna Kalemba - SP Dzietrzniki 3. Maja Błach - SP Pątnów |
1. Wiktor Panek - SP Dzietrzniki 2. Piotr Drosiński - SP Pątnów 3. Maciej Zarożny - SP Pątnów |
Skok w dal | 1. Maja Błach - SP Pątnów 2. Nikola Panek - SP Dzietrzniki 3. Zuzanna Ścigała - SP Załęcze Małe |
1. Kacper Mordal - SP Załęcze Małe |
Pchnięcie kulą
|
1. Nikola Panek - SP Dzietrzniki 2. Magdalena Włodarczyk - SP Dzietrzniki 3. Natalia Hecko - SP Pątnów |
1. Tobiasz Kolman - SP Dzietrzniki 2. Ksawery Dąbrowski - SP Dzietrzniki 3. Stanisław Buchwald - SP Załęcze Małe |
Bieg długi |
1.Zuzanna Kalemba - SP Dzietrzniki |
1. Kacper Mordal - SP Załęcze Małe 2. Kacper Dydyna - SP Pątnów 3. Szymon Pikuła - SP Dzietrzniki |
Uczniowie klas młodszych:
Zawodnicy tej grupy wiekowej rywalizowali w czwórboju zespołowym. Każdy zawodnik zdobywał punktydla swojej szkoły zgodnie z tabelami lekkoatletycznymi .
W klasyfikacji szkół uczniowie zdobyli następujące miejsca :
-w kategorii dziewcząt :
I m SP Załęcze Małe
II m SP Pątnów
III m SP Dzietrzniki
- w kategorii chłopców:
I m SP Dzietrzniki
II m SP Załęcze Małe
III m SP Pątnów
W klasyfikacji indywidualnej :
Dziewczęta | Chłopcy | |
I m | Zofia Perliceusz - SP Pątnów - 172 pkt | Bortosz Hadryś - SP Dzietrzniki - 251 pkt |
II m | Nikola Nowak - SP Dzietrzniki - 164 pkt | Michał Panek - SP Dzietrzniki - 189 pkt |
III m | NataszCieślak - SP ZałęczeMałe - 155 pkt | Tomasz Sibiak - 188 pkt - SP Załęcze Małe |
Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/uTnXPozwWLBqSzSa6