W dniu 11.05.2021r. odbyły się warsztaty ogrodnicze dla uczniów klasy III, przeprowadzone w punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu” w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie”. Uczniowie poznali potrzeby roślin i ich rozwój “od nasionka do owocu”. Następnie oglądali preparaty roślin pod mikroskopem i budowę kwiatu pod lupą.

Galeria zdjęć

Podczas warsztatów uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda z nich dostała skrzynkę, ziemię, cebulki i nasiona oraz narzędzia (łopatki, konewki i rękawiczki). Zadaniem uczniów było posadzić cebulki oraz posiać nasiona warzyw i ziół w celu obserwacji kiełkowania i wzrostu roślin.  Warsztaty ogrodnicze umożliwiły uczniom wcielić się w rolę małych ogrodników,
którzy uprawiają warzywa, kwiaty i zioła, a jednocześnie dbają o estetykę terenu. Wykorzystany podczas warsztatów sprzęt ogrodniczy pozwolił zrealizować prace ogrodowe, a  fachowe przyrządy umożliwiły przeprowadzenie obserwacji biologicznych.  Niezbędne wyposażenie wykorzystane w realizacji zadania  zostało zakupione w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie”.

Pielęgnacja roślin nauczy dzieci odpowiedzialności, co zaprocentuje w życiu dorosłym.

Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu zajęć pani Marioli Piotrowskiej i pani Elżbiecie Pęcherz.

                                                                                                                 Magadlena Kryściak