1.jpg

W akcji pt. „Pamiętamy o skrzydlatych przyjaciołach w naszym ogrodzie - domki dla zapylaczy” udział wzięli uczniowie klasy IV i V z koła przyrody oraz chętni uczniowie z innych klas.

Każdy uczeń wykorzystując swoje materiały i pomysł, miał wykonać domek dla owadów.

Akcja odbyła się on-line. Uczniowie przesyłali zdjęcia, a kiedy wrócą do szkoły powieszą swoje domki w naszym szkolnym ogrodzie.

GALERIA ZDJĘĆ

Celem tej akcji jest zwabienie pożytecznych owadów do naszego ogrodu, aby zapanowała w nim równowaga.

Nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki - większość gatunków jest pożyteczna. Zapylają rośliny, umożliwiając wytwarzanie owoców, ale także bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami
w walce z nimi.

Akcja DOMKI DLA OWADÓW wpisuje się w realizację projektu pt.: NASZE EKOLOGICZNE PRACOWNIE – Zwiastuny czasu, w którym bierze udział nasza szkoła.

Uczestnicy, którzy wzięli udział w akcji, zostaną nagrodzeni.

Organizatorzy: nauczyciele biologii i przyrody w ZSS w Pątnowie

Magdalena Kryściak