Kot-czyli przyjaciel z pazurkiem

W dniu 17 lutego w Naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Mruczków, Łatków i Milusiów było dziś bez liku. Uczniowie mieli okazję przebrać się bowiem za to tajemnicze, choć udomowione zwierzę. Chcieliśmy tym samym zwrócić uwagę na problemy bezdomności zwierząt oraz powagi w niesieniu im pomocy. Pragnęliśmy jednocześnie zachęcić do bliższego poznania tej części przyrody. Przypomnieliśmy także znaczenie kotów w życiu człowieka.

Podobno za każdym sławnym człowiekiem, stoi jakiś Kot.


FOTORELACJA Z OBCHODÓW DNIA KOTA W KLASACH I-III 


Opiekun Samorządu Szkolnego
K. Świegot

 

Światowy Dzień Kota

"Ja i mój KOT"

Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota.

To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Jest to także dzień, na który z pewnością czekają wszyscy ci, którzy mają w domu kota. Albo raczej: którzy mieszkają w domu zarządzanym przez kota.


Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji "Ja i mój KOT" aktywnie włączyli się w obchody tego święta.
Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć naszych uczniów  z kotkami 
 

 ZDJĘCIA