W dniu 11.05.2021r. odbyły się warsztaty ogrodnicze dla uczniów klasy III, przeprowadzone w punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu” w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie”. Uczniowie poznali potrzeby roślin i ich rozwój “od nasionka do owocu”. Następnie oglądali preparaty roślin pod mikroskopem i budowę kwiatu pod lupą.

Galeria zdjęć

KONKURS

na plakat pod hasłem: Bezpieczeństwo w Sieci


Drodzy Uczniowie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie na pracę graficzną pod hasłem Bezpieczeństwo w Sieci. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VIII naszej szkoły.

Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy graficznej, zgodnej z hasłem konkursu.

Narzędzie - dowolny program komputerowy...

 

1.jpg

W akcji pt. „Pamiętamy o skrzydlatych przyjaciołach w naszym ogrodzie - domki dla zapylaczy” udział wzięli uczniowie klasy IV i V z koła przyrody oraz chętni uczniowie z innych klas.

Każdy uczeń wykorzystując swoje materiały i pomysł, miał wykonać domek dla owadów.

Akcja odbyła się on-line. Uczniowie przesyłali zdjęcia, a kiedy wrócą do szkoły powieszą swoje domki w naszym szkolnym ogrodzie.

GALERIA ZDJĘĆ

Celem tej akcji jest zwabienie pożytecznych owadów do naszego ogrodu, aby zapanowała w nim równowaga.

Nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki - większość gatunków jest pożyteczna. Zapylają rośliny, umożliwiając wytwarzanie owoców, ale także bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami
w walce z nimi.

Akcja DOMKI DLA OWADÓW wpisuje się w realizację projektu pt.: NASZE EKOLOGICZNE PRACOWNIE – Zwiastuny czasu, w którym bierze udział nasza szkoła.

 Uczestnicy, którzy wzięli udział w akcji, zostaną nagrodzeni.

Organizatorzy: nauczyciele biologii i przyrody w ZSS w Pątnowie

 

Magdalena Kryściak

Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, z jakiej okazji wiersz ten wysłany,

Przypomnij sobie, że w Walentego mamy Światowy Dzień Zakochanych.

                                  A jeśli ciekawy jesteś teraz, to zajrzyj proszę na fotki gdy,

Walenty na dobre rozgościł się, w pątnowskich klasach I-III.

FOTORELACJA

 W dniu 18.02.2021 r. uczniowie klasy 1, po raz kolejny dokarmiali ptaki. Tym razem zawieszali na karmnikach i drzewach kule tłuszczowe, które przyniosła Marysia Nowacka. Takie ,, pyzy" dla ptaków, to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno, bardzo energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. Wcześniej pierwszoklasiści wykonali karmniki z plastikowych butelek i drewnianych łyżek, które  zawiesili w ogródku botanicznym. 

Opisane działania uwrażliwiają dzieci na los ptaków oraz uświadamiają o konieczności ich systematycznego dokarmiania. Była to również okazja do rozpoznawania i nazywania wybranych gatunków ptaków zimujących w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Opracowanie: Grażyna Garnczarek

Kot-czyli przyjaciel z pazurkiem

W dniu 17 lutego w Naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Mruczków, Łatków i Milusiów było dziś bez liku. Uczniowie mieli okazję przebrać się bowiem za to tajemnicze, choć udomowione zwierzę. Chcieliśmy tym samym zwrócić uwagę na problemy bezdomności zwierząt oraz powagi w niesieniu im pomocy. Pragnęliśmy jednocześnie zachęcić do bliższego poznania tej części przyrody. Przypomnieliśmy także znaczenie kotów w życiu człowieka.

Podobno za każdym sławnym człowiekiem, stoi jakiś Kot.


FOTORELACJA Z OBCHODÓW DNIA KOTA W KLASACH I-III