W dniu 20 luty 2020r. sierż. sztab. Łukasz Krzemień z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przeprowadzili zajęcia samoobrony dla uczennic  klas VII i VIII. Spotkanie zorganizowane było w szkole na sali gimnastycznej z inicjatywy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Anny Kowalik. Organizatorkami zajęć były opiekun Samorządu Uczniowskiego p. K. Świegot oraz pedagog szkolny p. E. Pęcherz. .

 

Sierż. sztab. Łukasz Krzemień posiada tytuł instruktora technik i taktyk interwencji. W trakcie spotkania uczennice poznały zasady zachowania w sytuacjach niebezpiecznych i zagrażających życiu i zdrowiu. Nauczyły się stosować najprostsze dźwignie i chwyty. Poznały również znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, które powinny być aktywowane jako pierwsze w sytuacji samoobrony. Funkcjonariusz pokazał również wybrane techniki obrony w sytuacji zagrożenia przed uderzeniami, duszeniem oraz chwytami za ubranie. Tego typu zajęcia kształtują u młodzieży podstawowe nawyki obronne oraz dodają pewności siebie. Funkcjonariusz przekazał młodzieży informacje i wskazówki, jak się zachować i czego unikać w przypadku wystąpienia  zagrożenia.

ZDJĘCIA