10 maja br. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Idzikowską - istruktorką krawiectwa. Podczas spotkania uczniowie poznali bardzo bogaty warsztat pracy pani Magdaleny, która nie tylko jest instruktorem krawiectwa, ale prawdziwą artystką w tym rzemiośle. Stosuje bardzo różne techniki szycia, tworzy własne projekty,  odtwarza kostiumy z minionych epok, maluje na tkaninie, wykonuje lalki na drutach, projektuje modele rysunkiem żurnalowym. Według własnych pomysłów ze zużytych ubrań tworzy nowe przedmioty użytkowe podkreślając przy tym znaczenie działań proekologicznych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem przeglądali prezentowane prace,  podpatrywali sposób wykonywania. Zostali też zachęceni do udziału w warsztatach krawieckich, które prowadzone są przez p. Magdalenę Idzikowską w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie.

fotorelacja