22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 21 kwietnia.

Tego dnia wszyscy uczniowie klas I - III przyszli ubrani na zielono. Świętowanie rozpoczęło się krótką insceniazcją w wykonaniu uczniów klasy III. Następnie dzieci odwiedziły koleżanki z klasy 8, które nauczyły je piosenki "Ochroń Ziemię" oraz układu tanecznego do niej. Kolejnym punktem wspólnych obchodów były pogadanki na sali oraz w klasach promujące ekologiczne postawy. Uczniowie przypomnieli sens i prawidłowy sposób segregowania śmieci. Dowiedzieli się, co to jest recykling. Wśród różnych zadań nie zabrakło też projekcji krótkiego filmu edukacyjnego oraz tematycznych prac plastycznych. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich zadaniach; wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

ZDJĘCIA         FILM