Z okazji Dnia Ziemi w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie w dniu 21 kwietnia 2023 r. po raz kolejny został przeprowadzony Gminny Konkurs Ekologiczny “Środowisko ponad wszystko“. Uczniowie zmierzyli się z testem, w którym znajdowały się pytania otwarte i zamknięte.

W konkursie brały udział klasy V i VI z niżej wymienionych szkół:

• ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie;
  • ZSS im. Jana Pawła II w Załęczu Małym;
  • ZSS im. Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska naturalnego poprzez poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii przyrody, a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.

Wszyscy uczestnicy konkursu wywalczyli dla siebie nagrody rzeczowe, gdyż wykazali się dużą wiedzą o ekologii i ochronie środowiska. Poziom  wiedzy wśród uczniów był bardzo wyrównany.

Z przyjemnością informujemy, że osobami, które otrzymały największą liczbę punktów i zdobyły podium na szczeblu gminnym, są:

I miejsce: Kalina Żuberek - uczennica ZSS im. Władysława Jagiełły w Dzietrznikach;

II miejsce: ex aequo Ewa Ciężka i Alicja Wojtera - uczennice ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie;

III miejsce: - Laura Pochrzęst - uczennica ZSS im. Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzmy sukcesów!

Barbara Raducka